موسسه فرهنگی آموزش قرآن و تجوید (میقات القرآن)

بسم الله الرحمن الرحیم

با استعانت از درگاه پروردگار مهربان و با عنایات خاصّه حضرت ولیعصر (عج) و با آرزوی طول عمر برای مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) و درود به روان شهدای عالیقدر انقلاب اسلامی، در راستای انجام مسئولیت خطیر آموزش معارف قرآنی و اعتلای پرچم سبز علوی و ترویج فرهنگ تشیع که نشأت گرفته از قرآن کریم و اهل بیت عصمت و طهارت -سلام الله علیهم اجمعین- (ثقلین) می باشد، با تشکیل جلسات قرآنی متعدد و منسجم در موضوعات تجوید قرآن کریم، احکام عملیه، عقاید و ادبیات عرب پذیرای برادران و خواهران علاقمند به قرآن کریم به صورت رایگان بوده است که امروزه یکی از بزرگترین مراکز آموزشی کشور به شمار می آید.

تاریخچه میقات القرآن

اعلانات

 • مبحث ازدواج

  ازدواج از دیدگاه قرآن کریم- وعده پروردگار برای ازدواج کنندگان- ازدواج و لزوم آن از دیدگاه احادیث- اقسام ازدواج دائم و غیر دائم- عقد موقت از دیدگاه قرآن و احادیث- مخالفین و موافقین عقد موقت- کاربردهای عقد موقت- اهمیت شناخت در ازدواج- مجلس خواستگاری- بهترین و بدترین مردان و زنان از دیدگاه احادیث و ... را در مبحث ازدواج بشنوید.

  از اینجا دانلود کن
 • سالروز ازدواج حضرت علی علیه السلام و حضرت فاطمه سلام الله علیها مبارک باد.

 • نماز دهه اول ذی الحجه

  نماز دهه اول ذی الحجه در ده شب اول این ماه (از غروب آخرین شب ماه قبل تا شب عید قربان) و بین نماز مغرب و عشاء باید خوانده شود.

  این نماز دو رکعت است. در هر رکعت بعد از تکبیره الاحرام ابتدا سوره حمد و بعد سوره اخلاص و سپس باید آیه زیر (۱۴۲ سوره اعراف) خوانده شود.

  وَ واعَدْنا مُوسی‏ ثَلاثِینَ لَیلَةً وَ أَتْمَمْناها بِعَشْرٍ فَتَمَّ مِیقاتُ رَبِّهِ أَرْبَعِینَ لَیلَةً وَ قالَ مُوسی‏ لِأَخِیهِ هارُونَ اخْلُفْنِی فِی قَوْمِی وَ أَصْلِحْ وَ لا تَتَّبِعْ سَبِیلَ الْمُفْسِدِینَ

  بعد از خواندن آیه، نمازگزار باید به رکوع رفته و پس از آن دو سجده به جا آورد. در رکعت دوم بعد از دو سجده تشهد و سلام گفته می‌شود.

 • مبحث معراج جلسه سیزدهم

  تاریخ سخنرانی 28-05-1396

  دانلود جلسه سیزدهم...
 • چگونه نگاه‌های خود را کنترل کنیم؟
  آثار زیان بار نگاه نامشروع بر فرد و جامعه

  جلسات چهارم و پنجم از مبحث حجاب را بشنوید.

  دانلود...
 • ماهنامه شماره 112

  عناوین:

  میلاد با سعادت امام هشتم(ع) - مثل مغز مداد! - اخبار موسسه - جشن بزرگ میلاد حضرت معصومه(س) - اطلاعیه مسابقه راهی به سوی نور - پاسخ به سوالات شرعی - حقایقی پیرامون طلسمات، سحر و جادو - اخبار جهان اسلام: کمپین با یک مسلمان دیدار کنید در سراسر استرالیا، جریانهای دینی افراط گرا قرآن را تحریف می کنند - پیام مشاور: چرا بچه ها دروغ می گویند؟

  دریافت ماهنامه...
 • پیامبر اكرم (ص):

  درخانه هايی كه درآن دخترباشد هر روز ۱۲ بركت و رحمت از آسمان ارزاني اش مي­شود و زيارت فرشتگان از آن خانه قطع نميگردد...

  مسترک الوسایل، ج۱۵،ح۱۷۷۰۹

مباحث اعتقادی

9
8
7
6
5
4
3
2
Powerd by MVC Portal