موسسه فرهنگی آموزش قرآن و تجوید (میقات القرآن)

بسم الله الرحمن الرحیم

با استعانت از درگاه پروردگار مهربان و با عنایات خاصّه حضرت ولیعصر (عج) و با آرزوی طول عمر برای مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) و درود به روان شهدای عالیقدر انقلاب اسلامی، در راستای انجام مسئولیت خطیر آموزش معارف قرآنی و اعتلای پرچم سبز علوی و ترویج فرهنگ تشیع که نشأت گرفته از قرآن کریم و اهل بیت عصمت و طهارت -سلام الله علیهم اجمعین- (ثقلین) می باشد، با تشکیل جلسات قرآنی متعدد و منسجم در موضوعات تجوید قرآن کریم، احکام عملیه، عقاید و ادبیات عرب پذیرای برادران و خواهران علاقمند به قرآن کریم به صورت رایگان بوده است که امروزه یکی از بزرگترین مراکز آموزشی کشور به شمار می آید.

تاریخچه میقات القرآن

اعلانات

 • شنبه، ۴ بهمن:

  🔶 بحثی پیرامون طب سنتی و طب جدید (جلسه۱۲) - موضوع بحث: ۶ اصل ضروری برای زندگی سالم / اصل سوم: خواب و بیداری / اصل چهارم: خوردنی‌ها و آشامیدنی‌ها

  🔹 سخنران: استاد مرتضی مخملباف
  🔹 بعد از نماز مغرب و عشا، حسینیه شعبه مرکزی

  🔹 برگزاری جلسه به‌صورت حضوری و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی بوده و شرکت کنندگان محترم حتما ماسک به همراه داشته باشند. 

  🔹 کلاس به‌صورت مجازی و پخش زنده از طریق لینک زیر در دسترس می‌باشد:

  aparat.com/almiqat/live

 • ثبت نام کلاس های ادبیات عرب ویژه برادران شعبه مرکزی میقات القرآن از تاریخ 99/11/1 آغاز می گردد.
  شروع کلاس ها از دوشنبه 99/11/6 خواهد بود.


  همچنین ثبت نام کلاسهای اعتقادات و ادبیات عرب (برادران) شعبه کرج واقع در میانجاده، خیابان گلشهر، بلوار شهید حدّادی، مسجد سلمان فارسی(ره) انجام می پذیرد.

 • هدف‌گذاری درست
 • ❓پرسش:
  منظور از خشم خداوند چیست؟

  ✍️ پاسخ:
  باسمه تعالی؛ واژه خشم که معادل عربی آن «غضب» است، عبارت است از جوشش و غلیان خون قلب برای انتقام (مفردات راغب) و نیز عبارت از حالی است که در اثر عوامل مخصوصی به انسان عارض می‌شود و آن توأم با تاثیر و تغییر حالت است. از آنجا که تغییر و تاثیر در خداوند راه ندارد، لذا منظور از غضب خداوند همان انتقام و بلا و عذاب است که در اثر بد کاری، در دنیا و آخرت بر شخص وارد می‌شود؛ و در حدیثی از امام باقر(ع) در کافی، ج۱، ص۱۱۰ غضب خدا همان عقاب معنا شده است (قاموس قرآن). لذا منظور از غضب و خشم خداوند یعنی عدم رضایت خداوند از عقاید، اعمال و افکار فرد که منجر به عذاب می‌شود.

  پرسش و پاسخ های سایت
 •  آیا پیامبر رحمت(ص) در حجره عایشه به خاک سپرده شدند؟!

  ادامه مطلب...
 • ✅ جلسه یازدهم 99/10/2

  مطالب مطرح شده: شکر نعمت سلامتی و نتیجه آن / شش اصل ضروری برای زندگی سالم (هوا ـ حرکت و سکون ـ خواب و بیداری ـ طعام و نوشیدنی ـ استفراغ و احتقان ـ اعراض نفسانی) / تأثیر تغییرات آب و هوایی بر سلامتی / راهکارهای کاهش تأثیرات هوای آلوده برای کسانی که در شهرهای آلوده سکونت دارند / بی‌تحرکی، عامل مرگ تدریجی!
  دانلود از اينجا...
 • مذمت پرخوری در کلام پیامبر اکرم(ص)

  🔹 سخنران: استاد مرتضی مخملباف

  🔹 برگرفته از مبحث «دعا»

  🎧 صوت این مبحث [اینجا]

   

 • ✅ برنده مسابقه خلاصه‌گویی جلسه دهم مبحث «بحثی پیرامون طب سنتی و طب جدید»:

  🔹 سرکار خانم کرامتی (شعبه مرکزی)

  🎁 هر هفته به بهترین خلاصه‌گویی مبلغ ۵۰ هزار تومان هدیه‌ نقدی تعلق خواهد گرفت؛ همچنین صوت برگزیده در صورت برخورداری از استانداردهای لازم (مثل کیفیت مناسب صوت و...) در کانال‌های مؤسسه منتشر خواهد شد.

 • جلسه دهم
  تاریخ سخنرانی: 13-10-99

  📝 موارد مطرح شده: تعریف اسباب و علل و زیرمجموعه‌های آن در بحث طب / تعریف سلامتی و بیماری / اقسام اختلال در عملکرد اعضای بدن (تغییر، نقصان و بطلان در فعل) / احادیثی در خصوص سلامتی / امکان ندارد کسی قدر خودش را نداند، ولی قدر خدا و پیامبر(ص) و امام زمام(عج) را بداند / دانستن قدر جوانی

  دانلود از اينجا...

مباحث اعتقادی

9
8
7
6
5
4
3
2