موسسه فرهنگی آموزش قرآن و تجوید (میقات القرآن)

بسم الله الرحمن الرحیم

با استعانت از درگاه پروردگار مهربان و با عنایات خاصّه حضرت ولیعصر (عج) و با آرزوی طول عمر برای مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) و درود به روان شهدای عالیقدر انقلاب اسلامی، در راستای انجام مسئولیت خطیر آموزش معارف قرآنی و اعتلای پرچم سبز علوی و ترویج فرهنگ تشیع که نشأت گرفته از قرآن کریم و اهل بیت عصمت و طهارت -سلام الله علیهم اجمعین- (ثقلین) می باشد، با تشکیل جلسات قرآنی متعدد و منسجم در موضوعات تجوید قرآن کریم، احکام عملیه، عقاید و ادبیات عرب پذیرای برادران و خواهران علاقمند به قرآن کریم به صورت رایگان بوده است که امروزه یکی از بزرگترین مراکز آموزشی کشور به شمار می آید.

تاریخچه میقات القرآن

اعلانات

 • جلسه پنجم

  در جلسات قبل دریافتیم که شیطان در قرآن به معنای میکروب هم آمده است. اما در این جلسه با این سوال آغاز می‌کنیم که مگر ابلیس از ملائکه بوده که مشمول آیه "وَإِذْ قُلْنَا لِلْمَلَائِكَةِ اسْجُدُوا لِآدَمَ فَسَجَدُوا إِلَّا إِبْلِيسَ أَبَى وَاسْتَكْبَرَ وَكَانَ مِنَ الْكَافِرِينَ - بقره 34" شده و موظف به سجده بر حضرت آدم(ع) (نه آدمیان! توجه شود. هر کسی سزاوار سجده نیست و این آیه مراد فقط حضرت آدم علیه السلام است) می شود. مگر او از طایفه جنیان نبود در حالی که خداوند به ملائکه می فرماید که سجده بر آدم علیه السلام نماید نه به اجنه.

  ادامه مطلب و دانلود...
 • فضيلت اين نماز: هر كه آنرا بجا آورد توبه اش قبول گرديده و گناهانش آمرزيده شود و طلبكاران او در روز قيامت از او راضي شوند و با ايمان بميرد و دينش حفظ شود در آخرالزمان و قبرش وسيع گردد و نوراني شود و والدينش از او راضي گردند و مغفرت شامل حال والدين او و نسل او مي گردد و وسعت  رزق پيدا كند و ملك الموت با او در وقت مردن مدارا كند و به آساني جان مي دهد. 

  نحوه خواندن آن...
 • نرم افزار موبایلی پرسش های سایت

  با این نرم افزار میتوانید کلیه پرسش و پاسخ های سایت به همراه امکان ارسال سوال های خود و آرشیو آنها را روی موبایلتان داشته باشید.

  دانلود...
 • مبحث ممنوعیت شراب: جلسه 3
  دانلود از اينجا...
 • پاسخ به شبهات اعتقادی: شبهه سوم

  شبهه3: اگر قمه زدن و زدن بر سر و سینه پاداش بزرگی دارد،چرا علمای شیعه قمه نمی‌زنند؟

  پاسخ: چنین ادعایی که شیعیان معتقدند قمه زنی و خونین کردن سر و بدن پاداش بزرگی دارد صرفاً یک ادعا بوده و قابل استناد نیست؛ چرا که علمای شیعه از متقدمین و متأخرین چنین نظری نداشته‌اند. فتاوای مراجع عظام و علمای شیعه در رابطه با عزاداری حول چهار مطلب ذیل بوده است: ...

  ادامه مطلب...
 • ثبت نام کلاس های ادبیات عرب

  ثبت نام کلاسهای ادبیات عرب ویژه برادران شعبه مرکزی به مدت یک هفته روزهای زوج و پنجشنبه از ساعت 4 بعدازظهر تا 9 شب

  شروع کلاس دوشنبه 98/4/17 ساعت 5:30 الی 7 بعدازظهر

 • دریافت فایل جلسه روز شنبه، سخنرانی بهمراه مقتل خوانی و ذکر مصیبت و روضه به همراه متن خلاصه سخنرانی.

  دانلود از اينجا...
 • ماهنامه شماره 128
  دانلود از اينجا...
 • جلسه دوم

  تاریخ جلسه: 1 تیر

  به همراه متن خلاصه سخنرانی

  دانلود از اينجا...

مباحث اعتقادی

9
8
7
6
5
4
3
2