موسسه فرهنگی آموزش قرآن و تجوید (میقات القرآن)

بسم الله الرحمن الرحیم

با استعانت از درگاه پروردگار مهربان و با عنایات خاصّه حضرت ولیعصر (عج) و با آرزوی طول عمر برای مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) و درود به روان شهدای عالیقدر انقلاب اسلامی، در راستای انجام مسئولیت خطیر آموزش معارف قرآنی و اعتلای پرچم سبز علوی و ترویج فرهنگ تشیع که نشأت گرفته از قرآن کریم و اهل بیت عصمت و طهارت -سلام الله علیهم اجمعین- (ثقلین) می باشد، با تشکیل جلسات قرآنی متعدد و منسجم در موضوعات تجوید قرآن کریم، احکام عملیه، عقاید و ادبیات عرب پذیرای برادران و خواهران علاقمند به قرآن کریم به صورت رایگان بوده است که امروزه یکی از بزرگترین مراکز آموزشی کشور به شمار می آید.

تاریخچه میقات القرآن

اعلانات

 • مسابقه پیامکی مبحث مدیریت و برنامه ریزی- جلسه سوم

  به سه نفر از کسانی که به سؤالات این جلسه پاسخ صحیح بدهند، به قید قرعه جوایزی از قبیل کارت بلیط اعتباری مترو (با 10هزار تومان شارژ)، 20هزار تومان شارژ تلفن همراه و... تقدیم می‌گردد.

  جهت شرکت در مسابقه، پاسخ‌های خود را به‌صورت عددی سه رقمی (مانند 243 که 2 پاسخ سؤال اول، 4 پاسخ سؤال دوم و 3 پاسخ سؤال سوم است) تا ساعت 18 روز جمعه به سامانه پیام کوتاه 9830008940261712 ارسال نمایید.

  دیدن سوالات مسابقه ...


  مسابقه کتبی مبحث «مدیریت و برنامه‌ریزی در زندگی فردی»
  در پایان کل مبحث مدیریت و برنامه‌ریزی، مسابقه کتبی آن نیز در شعبه مرکزی مؤسسه و جلساتی که ویدئوکنفرانس این مبحث را پخش نموده‌اند، برگزار خواهد گردید. در این مسابقه به ده نفر از کسانی که بالاترین نمره را کسب کنند، جوایز نفیسی (با توجه به نمرات برگزیدگان) اهدا خواهد شد.

  - شرکت در این مسابقه برای عموم آزاد و رایگان است.

  دانلود...
 • جلسه سوم

  تاریخ سخنرانی 98/8/25

  خلاصه موارد مطرح شده را در ادامه مطلب مطالعه بفرمایید.

  ادامه مطلب و دانلود...
 • عاشقان،بُستان جان‌بخش دعا رابنگرید
  این دونور عالم آراى خدا را بنگرید

  باده‌نوشان، مِى قالوا بلى را بنگرید
  وجه صادق را،جمال مصطفى رابنگرید

  🌼میلاد پیامبر مهربانیها(ص) و امام صادق(ع) مبارک باد🌼

 • جلسه دوم مدیریت و برنامه ریزی فردی

  تاریخ جلسه 98/8/18

  موضوع این جلسه: عوامل موثر بر برنامه ریزی (اولین عامل، تصمیم)

  عوامل موثر بر برنامه ریزی، چه فردی و چه گروهی چیست؟ عوامل دو بخش میشود. عوامل مثبت (تاثیر گذار از طریق انجام دادن) و عوامل منفی (تاثیر گذار که نباید انجام داد).

   اولین عامل و مهمترین عامل آن چه در بعد مثبت و چه در بعد منفی، تصمیم (عزم) است. در مورد خداوند متعال به صورت اراده به کار می رود. ...

  ادامه مطلب و دانلود...
 • میلاد نبی اکرم(ص) و آغاز هفته وحدت گرامی باد.

 • جلسه اول 98/8/11

  اگر تنبلی را کنار بگذاریم میتوانیم طلیعه ی خوبی داشته باشیم برای ورود به هر کاری. برای اینکه مثمر ثمر باشد باید این بحث را خوب گوش کرده و به آن عمل کرد.

  مهمترین ویژگی این بحث عمل کردن به آن است از ابتدای آن البته ابتدای کار مقداری سخت شاید باشد ولی باید زحمت آن را به خود داد که نتیجه بسیار عالی خواهد داشت که تجربه هم شده است. مورد بعدی انتقال آن مطالب به خانواده خود است و سوم اینکه همه نمی توانند صدر درصد آن را عمل کنند و هر کس به اندازه توان خود می تواند عمل کند.

  مدیریت به معنای اداره و تدبیر، به کار انداختن و گرداندن می باشد.

  تدبیر نیز یعنی اندیشیدن و عاقبت بینی در کارها است که مساوی است با برنامه‌ریزی.
  پس برنامه‌ریزی کرده یعنی ابتدا اندیشه کرده و بعد عاقبت کار را دیده است.
  -بیان موارد و مصداقهایی از برنامه ریزی ها در بعد منفی و مثبت که به موفقیت می رسد-

  برنامه ریزی همواره یکی از اصول مهم زندگی بشری است. در واقع نیاز زندگی انسان است. اگر چه بعضی از ماها توجهی به این نیاز نداریم و همواره در یک بهم ریختگی و بی نظمی به سر می بریم و کم کم به آن عادت کرده که در این صورت آن بی‌برنامگی و بی‌نظمی یک قاعده شده و مردم آن را می پسندند. مشکلات زیاد شده و تبدیل به بیماری می‌شود. حال فرد اگر مخالف آن بی نظمی را در جامعه دید تعجب می کند!

  ...

  ادامه و دانلود...
 • پخش زنده جلسات روزهای شنبه

  🔹 قابل توجه عزیزانی که امکان شرکت  در جلسات روزهای شنبه در شعبه مرکزی را ندارند:

  این جلسات که با موضوع «مدیریت و برنامه‌ریزی در زندگی فردی» از یازدهم آبان‌ماه آغاز خواهد شد، به‌صورت ویدئو کنفرانس در مکان‌های زیر پخش زنده می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند به‌صورت زنده این مبحث را در این مکان‌ها استماع نمایند:

  ۱- شعبه حضرت ثامن‌الائمه(ع): تهران، بزرگراه بعثت، جنب نیروگاه برق، ۱۲متری شهرک بعثت، انتهای فضای سبز، حسینیه حضرت قائم(عج)

  ۲- شعبه حضرت سلمان فارسی(ره): کرج، میانجاده، بلوار شهید حدادی، مسجد سلمان فارسی(ره)

  ۳- جلسه بقیة‌الله الاعظم(عج): شهرستان بهارستان، جاده ساوه، شهر گلستان، فلکه دوم، کوچه شکوفه۱، پلاک ۱۶

  ۴- جلسه صاحب‌الزمان(عج): كرج، حصارك، خیابان قزوين، سه‌راهی پست خانه، خیابان فروردين، روبه‌روی مجتمع مدارس، کوچه امام رضا(ع)

 • مبحث «مدیریت و برنامه‌ریزی در زندگی فردی»

  🔹 شروع از تاریخ ۱۱ آبان‌ماه ۹۸ - شنبه‌ها، بعد از نماز مغرب و عشا، به مدت یک ساعت، در حسینیه شعبه مرکزی

  🔹 تهران، میدان قزوین، خیابان قزوین شرقی، خیابان شهید جوادیان (قلمستان)، پلاک ۱۶۷

  🔸 حضور برای عموم آزاد است

مباحث اعتقادی

9
8
7
6
5
4
3
2