موسسه فرهنگی آموزش قرآن و تجوید (میقات القرآن)

بسم الله الرحمن الرحیم

با استعانت از درگاه پروردگار مهربان و با عنایات خاصّه حضرت ولیعصر (عج) و با آرزوی طول عمر برای مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) و درود به روان شهدای عالیقدر انقلاب اسلامی، در راستای انجام مسئولیت خطیر آموزش معارف قرآنی و اعتلای پرچم سبز علوی و ترویج فرهنگ تشیع که نشأت گرفته از قرآن کریم و اهل بیت عصمت و طهارت -سلام الله علیهم اجمعین- (ثقلین) می باشد، با تشکیل جلسات قرآنی متعدد و منسجم در موضوعات تجوید قرآن کریم، احکام عملیه، عقاید و ادبیات عرب پذیرای برادران و خواهران علاقمند به قرآن کریم به صورت رایگان بوده است که امروزه یکی از بزرگترین مراکز آموزشی کشور به شمار می آید.

تاریخچه میقات القرآن

اعلانات

 • جلسه 16 - آخرین جلسه

  تاریخ جلسه: 98/7/20

  پاسخ به سوالات پیرامون مبحث جن

  1- آیا خود ابلیس می تواند به شکل حیوان درآید یا جسم حیوانات را در اختیار بگیرد؟   
  2- آیا جنیان می‌توانند بر اجسام تاثیر بگذارند؟  
  3- آیا همه جنیان فرزند ابلیس هستند؟  
  4- آیا درست است که شیطان می تواند در نطفه ی انسان شریک شود؟ 
  5- ...

  خلاصه متن این جلسه و دانلود...
 • خیرکم من تعلّم القرآن و علّمه

  پیامبر اکرم(ص): بهترین شما کسی است که قرآن را را تعلیم گیرد و تعلیم دهد.[نهج الفصاحة مجموعه کلمات قصار حضرت رسول ص473]

  ثبت نام تجوید و احکام شعبه مرکزی (ویژه برادران)

  از ساعت 19:30 الی 21
  مدارک ثبت نام: 2 قطعه عکس 3*4  و یک برگ کپی شناسنامه
  شرایط ثبت نام: شرط سنی 15 تا 40 سال
  مدرک حداقل پایان دوره ابتدایی

  آدرس: تهران، میدان قزوین، خیابان قلمستان پلاک 167

 • به مناسبت درگذشت مرحوم حاج محمد کاظم زینت بخش که از اعضای هیئت امنای کانون آموزش قرآن و تجوید بوده و از خیرین موثر در ساخت ساختمان مرکزی موسسه میقات القرآن به شمار می رفتند، مجلس ترحیمی در روز یکشنبه 21/7/98 از ساعت ۱۹ الی 20:30 در مسجد حجت بن الحسن -علیه السلام- واقع در سهروردی شمالی، نرسیده به میدان پالیزی برگزار می گردد. ضمناً چون آن مرحوم امروز جمعه به خاک سپرده شده‌اند، دوستانی که مایل هستند می توانند نماز لیلة الدفن را امشب به جای آورند. به نام مرحوم محمد کاظم زینت بخش فرزند محمد اسماعیل.

  کیفیت نماز لیلة الدفن:
  دو رکعت است، در رکعت اول سوره «حمد» و «آیت‌الکرسی» و در رکعت دوم سوره «حمد» و ده مرتبه سوره «قدر» بخواند، چون سلام داد بگوید:اللّٰهُمَّ صَلِّ عَلَىٰ مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ وَابْعَثْ ثَوابَها إِلىٰ قَبْرِ فلان.( به جاى «فلان»، نام میّت را ذکر کند)

 • جلسه پانزدهم

  تاریخ جلسه 98/7/13

  1- در زمان حضرت سلیمان(ع) مردم عادی نیز جنیان را در همان قالب مثالی که بودند می دیدند.

  2- ماجرای انگشتر حضرت سلیمان(ع) صحت ندارد. باید گفت قدرت از طریق خداوند متعال به روح داده شده و لذا خود پیامبر، نفس او، اعمال و دعای او است که کارایی دارد نه انگشتر او و چیزی که جنیان را به تسخیر در می آورد اذن پروردگار است نه چیز دیگر.

  3- از جنیان پیامبری مبعوث نشده است و آیات و روایات همگی دلالت بر این دارد که پیامبر و امامان آنها نیز همین پیامبر و امامان ما –سلام الله علیهم اجمعین- می باشند و از میان آیات قرآن کریم فقط یک آیه داریم که می فرماید "آیا از میان شما رسولی انتخاب نکردیم"، در اینجا نیز کلمه رسول به معنای فرستاده است نه پیامبر. مثل مومن آل فرعون یا ...

  ادامه مطلب و دانلود...
 • جلسه چهاردهم

  تاریخ جلسه 98/7/6

  در ادامه مطالب جلسه گذشته باید گفت کسی که دچار بیماری روحی می شود باید حتماً وقت گذاشته و روح خود را معالجه کند. 

  یکی از چیزهایی که در زمینه مغز و اعصاب به انسان وارد می شود تشنج کردن است.  مثلاً چنانچه حرارت بدن از حد طبیعی خود بالاتر برود، در بعضی از بدن ها حالت تشنج به وجود می‌آورد و با عدم رسیدگی به موقع ممکن است دچار نقص عضو نیز بشود. در گذشته یکی از مواردی که اگر برای کسی اتفاق می افتاد و به هر دلیلی دچار تشنج می شد می‌گفتند طرف جن زده شده است در حالی که اصلاً به جن ارتباطی ندارد. ...

  ادامه مطلب و دانلود...
 • اطلاعیه در خصوص کلاس شنبه ها

  قابل توجه کاربران عزیز، از این شنبه ششم مهر ماه، ان شاء الله کلاس اعتقادات جناب استاد مخملباف از ساعت 5:30 بعد از ظهر برگزار خواهد شد.

مباحث اعتقادی

9
8
7
6
5
4
3
2