موسسه فرهنگی آموزش قرآن و تجوید (میقات القرآن)

بسم الله الرحمن الرحیم

با استعانت از درگاه پروردگار مهربان و با عنایات خاصّه حضرت ولیعصر (عج) و با آرزوی طول عمر برای مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) و درود به روان شهدای عالیقدر انقلاب اسلامی، در راستای انجام مسئولیت خطیر آموزش معارف قرآنی و اعتلای پرچم سبز علوی و ترویج فرهنگ تشیع که نشأت گرفته از قرآن کریم و اهل بیت عصمت و طهارت -سلام الله علیهم اجمعین- (ثقلین) می باشد، با تشکیل جلسات قرآنی متعدد و منسجم در موضوعات تجوید قرآن کریم، احکام عملیه، عقاید و ادبیات عرب پذیرای برادران و خواهران علاقمند به قرآن کریم به صورت رایگان بوده است که امروزه یکی از بزرگترین مراکز آموزشی کشور به شمار می آید.

تاریخچه میقات القرآن

اعلانات

 • ﺁﯾﺎ ﺩﯾﻦ ﻭ ﻣﺬﻫﺒﯽ ﮐﻪ ﺩﺍﺭﻡ ﺑﻪ ﺍﻧﺘﺨﺎﺏ ﺧﻮﺩﻡ ﺑﻮﺩﻩ ﯾﺎ ﻣﯿﺮﺍﺙ ﭘﺪﺭﻡ؟

  ✍ پاسخ:

  باسمه تعالی؛ دین با ارث و میراث‌داری به دست نیامده و منتقل نمی‌شود، بلکه دین و دین‌داری فقط از طریق تحقیق و پژوهش به دست می‌آید. بر شما واجب است اصول اعتقادات خود را از طریق تحقیق به دست آورید. 

  ورود به بخش پرسش و پاسخ ...
 • اگر به پدرت هم قرض می دهی از او رسید بگیر!

 • جلسه چهارم

  تاریخ سخنرانی: 01-09-99

  موارد مطرح شده: آشنایی با زندگانی و فعالیت‌های محمد ابن زکریای رازی و مهمترین تألیفات و آثار او / ماجرای نوشته شدن کتاب‌های «من لا یحضره الطبیب» و «من لا یحضره الفقیه» / معرفی تعدادی از مهمترین کتب پزشکی که در طول تاریخ توسط دانشمندان بزرگ مسلمان ایرانی نوشته شده‌اند / علم طب در تطوّر زمانی در کشورهای مختلف / طب در مصر باستان‌، بابل، عاشوریان و هندوستان

  دانلود از اینجا...

 • بنا بر اعلام ستاد کرونا کلیه کلاس های شعبه مرکزی میقات القرآن ویژه برادران و خواهران به مدت ۲ هفته تا تاریخ ۱۳۹۹/۹/۱۴ تعطیل می باشد .

 • محال است کسی نماز نخواند و به یاد خدا باشد
 • پرسش: معنای این جمله که «هر که در زمان غیبت کبری بگوید که مرا دیده، پس او دروغگو است» چیست؟

  پاسخ: باسمه تعالی؛ هر کس بگوید من امام زمان(عج) را دیده‌ام، تا زمانی که حاوی پیام و امثال آن نباشد و فقط یک دیدن ساده باشد، راست و دروغش پای خودش است و آنچه که امام زمان(عج) آن را نفی کرده و صاحب آن را کذاب دانسته است، کسی است که ادعای مشاهده و ارتباط با آن حضرت را بنماید. یعنی اینکه هر وقت بخواهد می‌تواند آن حضرت را ببیند.

 • جلسه سوم

  تاریخ سخنرانی: 17-08-1399

  موارد مطرح شده: خوب سؤال کردن نیمی از پاسخ است / همیشه سعی کنید داشته‌هایتان را نوشته یا به خاطر بسپارید / آیا در گذشته نیز پزشکان مانند امروز در جامعه بشری فعالیت می‌کردند و آیا در هر رشته‌ای متخصصی وجود داشته؟ / معرفی ۲۸ تن از نام‌آورترین پزشکان ایرانی تاریخ جهان که جزء افتخارات تمدنی ایران هستند / ابن سینا، استعدادی فوق‌العاده و یکی از بزرگترین پزشکان تاریخ

  دانلود از اينجا...

مباحث اعتقادی

9
8
7
6
5
4
3
2