موسسه فرهنگی آموزش قرآن و تجوید (میقات القرآن)

بسم الله الرحمن الرحیم

با استعانت از درگاه پروردگار مهربان و با عنایات خاصّه حضرت ولیعصر (عج) و با آرزوی طول عمر برای مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) و درود به روان شهدای عالیقدر انقلاب اسلامی، در راستای انجام مسئولیت خطیر آموزش معارف قرآنی و اعتلای پرچم سبز علوی و ترویج فرهنگ تشیع که نشأت گرفته از قرآن کریم و اهل بیت عصمت و طهارت -سلام الله علیهم اجمعین- (ثقلین) می باشد، با تشکیل جلسات قرآنی متعدد و منسجم در موضوعات تجوید قرآن کریم، احکام عملیه، عقاید و ادبیات عرب پذیرای برادران و خواهران علاقمند به قرآن کریم به صورت رایگان بوده است که امروزه یکی از بزرگترین مراکز آموزشی کشور به شمار می آید.

تاریخچه میقات القرآن

اعلانات

 • حلول ماه ربیع الاول، بهار صلوات مبارک باد
 • نقش امام رضا (ع) در پيشرفت تشيّع

  تاریخ سخنرانی: 27 آبان 96

  دانلود سخنراني ...
 • امام باقر علیه السلام:
  همانا یاد کردن از ما، یاد کردن از خداست.
  کافی جلد 2 صفحه 496

 • ماهنامه شماره 114 منتشر شد

  مراسم عزاداری و سوگواری حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) - چه کسانی مستجاب الدعوه هستند؟ - اخبار شعب موسسه میقات القرآن - مثل یک کشاورزی! - پاسخ به سوالات شرعی: استفاده از عطر و ادکلن، حکم کاشتن ناخن برای زنان، عضویت در شبکه های مجازی - کلاس اعتقادات: سحر بیان و جادوی گفتار و تاثیر آن بر انسان ها - اخبار جهان اسلام: داعش و وهابیت و النصره اسلام واقعی نیستند ؛ دست دادن علما با دختر نامحرم حلال است! - پیام مشاور: زشت ترین تجارت تاریخ.

  دانلود از اینجا...
 • جلسه بيست و دوم از مبحث معراج

  تاريخ سخنراني: 20-08-1396

  بيان آيه 45 سوره مبارکه زخرف

  دانلود جلسه 22 ...
 • امام علی علیه السلام: 

  بیچاره آدمیزاد! 
  اسیر گرسنگی،
  زمین خورده سیری،
  آماج گزندها،
  و جانشین مُردگان است

  غرر الحكم، حدیث 10096 

 • شبهه75: آیا تقیه امامان معصوم(ع) و عصمت ایشان با یکدیگر در تعارض است؟

   از نظر شیعه تقیه کاری اشتباه، معصیت و خلاف شرع محسوب نشده بلکه در زمان و جای خود عملی واجب و ضروری است. نگاه شیعه به تقیه برگرفته از دستور و سنت قرآن کریم و پیامبر اسلام(ص) است. تقیه نوعی ...

  ادامه مطلب...
 • بی خواص؛ ابوموسی اشعری

  مردم می‌خواستند به جهاد بروند، بالای منبر رفت و مردم را به جهاد تحریض کرد. در فضیلت جهاد و فداکاری، سخن ها گفت. برای اینکه پیاده ها هم بروند، مبالغی هم درباره فضیلت جهاد پیاده گفت. آنقدر گرم سخن بود که یک عده ای از آنهایی که اسب هم داشتند، گفتند ما هم پیاده می رویم؛ اسب چیست! به اسب هایشان حمله کردند، آنها را راندند.

  ادامه داستان ...

مباحث اعتقادی

9
8
7
6
5
4
3
2
Powerd by MVC Portal