آخرین پرسش های ارسالی

سلام استاد عزیز یک استخاره میخواستم برای ازدواج، با تشکر (کد: 455265)

باسمه تعالی

فردا (یکشنبه) راس ساعت ۱۲ ظهر با شماره 55158678 جهت استخاره تماس بگیرید.

 

سلام پدرم دچار سوختگی شدید شدن ازشون قطع امید کردن چه دعا یا ذکری بخونم (کد: 455264)

باسمه تعالی

روزی ۷۰ مرتبه سوره حمد را بخوانید و بر او بدمید و نیز هر روز دعای مجیر را با وضو و رو به قبله به نیت شفای ایشان بخوانید.

باسلام خدمت استاد بزرگوار، چند ماه پیش در زمستان یک گربه با بچه اش به حیاط ما می آمدند ، ما هم برایشان غذا میریختیم ، شبها در انباری گوشه حیاط می خوابیدند ، بچه گربه که هم شیر مادرش را میخورد و هم غذا. گاهی مادرش بچه گربه را دو سه ساعتی میگذاشت و دوباره برمیگشت، اما یک روز مادر گربه رفت و تقریبا دو یا سه روز خبری نبود و من هر غذایی که به بچه گربه میدادم نمی خورد در حالیکه قبلا که مادرش بود ، همه را می خورد، با خود فکر کردم که مادرش دیگر رهایش کرده و چون از وضعیت نگهداری هم خسته شده بودم ، بچه گربه را در محلی دور از خانه رها کردم، دو روز بعد مادرش برگشت و مدام در حیاط میگشت ، به آنجا که بچه گربه را رها کرده بودم رفتم اما پیدایش نکردم ، از آن موقع مدام گرفتاری و پیشامد بد در زندگی داریم و خودم مدام به خاطر بچه گربه در عذابم که او توان شکار و تهیه غذا نداشت و حتما از گرسنگی مرده و .... استاد چه کنم ؟ (کد: 455262)

باسمه تعالی

چند بار به منطقه مورد نظر سر بزنید. اگر بچه گربه را پیدا کردید او را آورده و به مادرش تحویل دهید. اگر چنین چیزی حاصل نشد حتما روزی چهارصد مرتبه استغفار کنید و از دادن غذا به مادر آن حیوان دریغ نورزید.

سلام علیکم آیا چیزی به نام شفای قرآنی داریم به این معنی که کسی آیاتی را برای رفع مشکل طرف( از جمله طلسم و جن گرفتگی و چیز های دیگر) در حضورش با آداب خاصی بخواند چون فردی اهل سنت هست که رایگان چنین کاری را انجام می دهد و یکی از آشنایانمان هم برای بی قراری بچه اش که بسیار گریه میکرد پیش او رفته و ظاهرا نتیجه گرفته آیا صحت دارد چنین چیزی ؟ (کد: 455261)

باسمه تعالی

چنین چیزی از خرافات میباشد و به هیچ وجه صحیح نیست. جالب است بدانید این روش خلاف روش قرآن کریم می باشد. اگر کسی بخواهد با آیات نورانی قرآن کریم شفا پیدا کند باید به همان صورت که قرآن دستور داده عمل نماید و یا روایات معتبر و صحیحی که ذیل آیات نورانی قرآن وجود دارد.

با سلام طبق آیه ۴۴و ۴۵،۴۶طه__ فَقُولَا لَهُ قَوْلًا لَيِّنًا لَعَلَّهُ يَتَذَكَّرُ أَوْ يَخْشَى__ قَالَا رَبَّنَا إِنَّنَا نَخَافُ أَنْ يَفْرُطَ عَلَيْنَا أَوْ أَنْ يَطْغَى__ قَالَ لَا تَخَافَا إِنَّنِي مَعَكُمَا أَسْمَعُ وَأَرَى__ ۱_آیا با آدم های شر هم باید با نرمی سخن گفت؟؟؟...۲_آیا حضرت موسی به نرمی سخن گفتن را عاملی برای سرکشی فرعون میدانست و از آن هراس داشت؟؟_۳_چرا خداوند یاداوری می کند حضور خود را, آیا حضرت موسی ع از آن غافل بوده؟؟؟ .۴_چه کار کنیم تا بتوانیم نفس خود را در جهت عمل کردن به آیاتی نظیر آنچه گذشت، تربیت کنیم. با تشکر از راهنمایی شما (کد: 455260)

باسمه تعالی

1- جمله " قَوْلًا لَيِّنًا" این مطلب را می رساند که انسان با افراد شرور نیز باید ابتداءً به نرمی سخن بگوید. ولی اگر چنانچه انسان ببیند که فرد شرور از برخورد مهربانانه سوء استفاده می کند باید موارد نهی از منکر را در مورد چنین فردی به اجرا گذارد.

2- خیر.

3- برای چندین موارد در قرآن متعدد است و برای تاکید می باشد.

4- با انجام واجبات. ترک محرمات. تحصیل اصول صحیحه ی عقاید اسلامی. اختصاص زمانی به خلوت با خداوند متعال. تمرین عملی اخلاق اسلامی با نزدیکان به ویژه خانواده خود و دوستان و آشنایان.

سلام علیکم اگر میشه لطف کنید طریقه خواندن نماز شب به شیوه ائمه یا بزرگان را به من یاد بدهید چون بنده در مفاتیح اصلا متوجه نشدم که چطور باید خوانده شود ممنون از شما (کد: 455259)

باسمه تعالی

طریقه خاصی ندارد. فقط شما چهار نماز دو رکعتی به نیت نماز شب، یک نماز دو رکعتی به نیت نماز شَفْعْ و یک نماز یک رکعتی را به نیت نماز وَتْر بخوانید. این یازده رکعت را اصطلاحاً نماز شب می نامند. حال دیگر بیان حاجات در قنوت این نمازها و یا اسم آوردن اموات و طلب آمرزش برای آنها در قنوت آنها و امثال این کارها مستحب می باشد.

سلام استاد گرامی . چند نفر هستند که مبالغی را به ما بدهکارند و هر کدام به بهانه ای از دادن پول به ما طفره میروند . ما هم به این مبالغ نیاز داریم آیا دعایی وجود داره در این زمینه به ما کمک کنه .ممنونم (کد: 455257)

باسمه تعالی

برنامه ده گانه هفتگی (لینک) را انجام دهید.

سلام عیدتون مبارک. قبلا پیام داده بودم، شما فرمودید بعد از عید فطر دوباره پیام بدم و برنامه بدین کد 455229 (کد: 455255)

باسمه تعالی

برنامه ده گانه هفتگی (لینک) را انجام دهید.

سلام ۱.دررابطه با عید فطر امسال که بعضی مراجع دوشنبه را عید اعلام کردند ولی تلوزیون یکشنبه را عید اعلام کرده تکلیف ما چیست؟ ۲.مقلد اقای صافی گلپایگانی هستم.تو رساله نوشته اگر حاکم شرع حکم کند اول ماهه نباید روزه بگیریم وقتی تلوزیون اعلام کرده یعنی حاکم شرع حکم کرده؟؟ (کد: 455254)

باسمه تعالی

مسئله حکم کردن آنچنان نیست که حضرتعالی فرموده اید. چیزی که صدا و سیما اعلام کرده است ثابت شدن رویت هلال ماه است برای حاکم شرع که مقام معظم رهبری باشد. هر وقت حاکم شرع بخواهد حکم کند باید با لفظ "اَحکُمُ" بیانیه ی خود را صادر نماید. در چنین حالتی بر همه مردم و نیز مراجع لازم است که از او تبعیت نمایند. در مورد مقلدین آیت الله صافی نیز اگر روز یکشنبه را روزه نگرفته باشند بعد از ماه مبارک رمضان یک روز را به عنوان قضای آن روز، روزه می‌گیرند چون برای آیت الله صافی و بعضی از مراجع دیگر عید بودن روز یکشنبه اثبات نشده بود.

سلام. برادری دارم ۴۵_۴۶ سالشه. حدود ۲۳ ساله بیماری مزمن روانی داره. میشه لطف کنید از استاد مخملباف بخواهید براش دعا کنند؟ ایشون انسان پاکی هستن. مطمئنا دعاشون میگیره ان شاالله. مثل من گنهکار نیستن. بخدا بهزیستی هم تحویلش نمیگیره. قبلا بردیمش بهزیستی گفتن مشکلش مثل بقیه نیست. خیلی حاده و همکاری نمیکنه و نمیتونیم نگهداریش کنیم. منظورم اینه که مشکلش خیلی حاده. ی برادر دیگه دارم که هر روز خدا تا مرز مردن میزنتش. چکار کنیم؟زندگیمون فلج شده. نه میتونیم ازدواج کنیم چون کسی با این شرایطی که داریم بهمون زن نمیده، نه میتونیم از برادرمون نگهداری کنیم. خیلی مشکل داریم. چند بار براش استغفار کردم.سوره حمد خوندم، اینقدر فکرم مشغوله که نمیتونم ادامه بدم. از یکی پرسیدم گفتن موکل داره. موکل چیه؟ بخاطر امام زمان دعاش کنید و تو رو به خدا سوالمو تایید نکنید. چند برادریم که درگیر این مسئله هستبم. (کد: 455251)

باسمه تعالی

بودن موکل از خرافاتی است که متاسفانه بین بعضی رایج است و هیچگونه وجه شرعی و عقلی ندارد. در مورد بیمار فوق نیز ما وظیفه ی خود می دانیم این کار را انجام دهیم. لکن شما نیز هر روز برای او دعای مجیر بخوانید و روزی هفتاد مرتبه سوره حمد را بخوانید و به نیت او هر روز ۴۰۰ مرتبه استغفار کنید. توسل به امام زمان(عج) با دعای "سَلامُ اللهِ الْکَامِلُ التَّامُّ" و دعای "عَظُمَ الْبَلاَءُ" به هیچ وجه فراموش نشود. ان شاء الله پس از مدتی نتیجه خواهید گرفت.

در صورتیکه پرسش خود را نیافته اید می توانید آنرا در این قسمت مطرح کنید. ( )
توجه: سوالات مربوط به تعبیر خواب فقط به ایمیل ارسال می شود.
کاربر گرامی تا اطلاع ثانوی امکان پاسخ گویی به سوالات شما مقدور نمی باشد. از صبر و شکیبایی شما متشکریم.
پست الکترونیک *
پرسش *
سن
جنسیت
کد امنیتی زیر را وارد کنید.
CaptchaImage

کد پیگیری *
کد امنیتی زیر را وارد کنید.
CaptchaImage