آخرین پرسش های ارسالی

سلام علیکم استاد بزرگوار سوال بنده در رابطه با دوران ظهور حضرت صاحب الزمان (عج) هست و اون اینکه آیا جنگ هایی که در اون دوران بین حضرت و دشمنانشون هست با صلاح های روز هست یا خیر جنگ ها مانند جنگ های صدر اسلام تن به تن و با شمشیر و نیزه هست و دوم اینکه اگر شخصی بگوید من یک سبک(ورزش) رزمی رو کار میکنم و بسیار هم سخت کار میکنم تا جسم خود را آماده نگه دارم تا اینکه ان شاءا... اگر ظهور در زمان حیات ما بود از جسم خود در برابر دشمنان حضرت استفاده کنم صحیح هست یا اینکه خیر صرفا علم آموزی و تزکیه نفس نمودن کافی بوده و حضرت هیچ نیازی به شخص جنگجوی شجاع نیازی نداشته بلکه فقط به علما و انسان های با ایمان قوی نیاز دارند تا از صد دشمنان عبور کرده و حکومت عدل خودشون رو برقرار کنند؟یعنی کسی که میگوید وقت برای ورزش رزمی گذاشتن برای این هدف هدر دادن وقت هست و باید فقط معرفت و ایمان خودمون نسبت به اون حضرت رو بالا ببریم کافیست یا جسم قوی و پولادین همراه با معرفت و ایمان و اراده استوار داشتن بهتر است؟ و آبا این صحیح است که امیر المومنین(ع) فنون جنگی منحصر به فردی داشتند و حتی اوقاتی رو برای تمرین و ورزش رزمی میگذاشتند یا خیر؟و در انتها از زحمات ارزشمند شما استاد محترم تشکر و قدر دانی کرده و از خداوند تبارک و تعالی قوت و انرژی و قبول زحمات گرانقدرتان را عاجزانه خواستارم خداوند به شما سلامتی و طول عمر با عزت بیشتر از قبل عنایت بفرماید... (کد: 352891)

باسمه تعالی

قیام حضرت (عج) با شمشیر خواهد بود.
تزکیه نفس بر همه اینها مقدم است.
هر ورزشی که برای تن درستی بدن مفید باشد از نظر شرعی بلااشکال بوده بلکه پاداش نیز دارد. به شرطی که ورزشی نباشد که در آینده برای سلامتی بدن مضر باشد.
تمام ائمه مخصوصاً امیرالمومنین -علیه السلام- دارای شجاعتی الهی بوده اند و هیچ گاه در جنگ ها پشت به دشمن نمی کردند ولیکن این دلیل بر این نیست که آنها رزمی کار بوده اند. 

 

سلام با عرض خسته نباشید خدمت استاد بزرگوار , عرض کنم خدمتتون که مادر بنده ۲۰ روزه که فوت کرده و امشب خواب دیدم که پدر و برادرم طلاهای زینتی اورا میبرند بفروشند ، دیدم مادرم ۱۰ هزارتومان به من قرض دارد آن را با دو تکه کاغذ که همانند پول بود پس داد ولی در واقعیت او به من قرضی نداشت، بعد من هم که سیصدهزار به برادرم قرض داشتم آنرا دادم منتها در واقعیت ۳۰۰ هزار قرض داشتم که صدهزارش را داده بودم الان ۲۰۰ هزار بهش قرض دارم که انرا هم خواهم داد ، ولی در واقعیت هم من با برادر و مادرم میانه خوبی نداشتم آنها خیلی به من ظلم کرده اند برادرم شخصی مکار ، درشتگو و خودبزرگ بینی دارد و من چن روز پیش جانم به لبم رسیده و جواب اورا دادم و دیگر تا اخر عمرم ب سوی هیچ کدامشان نخواهم رفت استاد تعبیر خواب من را دقیق مطرح کنید خیلی ممنون. (کد: 352890)

باسمه تعالي

اولاً شما نمي توانيد قطع رحم نماييد و نبايد اين کار را کنيد. چون عقوبت دنيايي و آخرتي براي شما دارد. ثانياً تا زماني که پدر زنده است، آنچه را که براي مادر است متعلق به ايشان است. ثالثاً با همه ي بدي هاي فرضي در حق شما، اگر بتوانيد خود را راضي کنيد که ارتباطتان با آنها قطع نشود، به زودي داراي بهرمندي هاي فراواني خواهيد شد. رابعاً سعي کنيد بدهي هاي خود را در اسرع وقت پرداخت کنيد تا مظلمه اي به گردنتان نماند.

با عرض سلام خدمت شما ،ايا اين دو موضوع با هم منافات نداره که يکجا امام علي در نماز به فقير انگشتر ميده و جايي ديگه در موقع نماز از پاش تير بيرون ميکشن بدون اينکه متوجه شود... لطفا توضيح بدهيد. باتشکر (کد: 352885)

باسمه تعالی

نمازی که حضرت(ع) در آن انگشتر به فقیر داده اند به اراده و خواست آن بزرگوار بوده است و نماز نیز مستحبی بوده است.  در مورد نمازی که تیر از پای آن حضرت(ع) در آورده اند، سند این روایت متاسفانه ضعیف بوده و مورد تایید نمی باشد. در صورتی که شما در بررسی سند این حدیث به منابع صحیحی دست پیدا کردید به ما هم اطلاع دهید. 

با سلام و وقت بخير استاد محترم دوره ازدواج شما را گوش دادم و در دو خواستگاريي که رفتم، تقریبا کمتر از 50% ملاک ها رو داشتن، من در گذشته کلاس تجوید و اعتقادات شرکت کردم و فکر میکنم قادر به ازدواج با کسی که اهل قرآن و خدا در زندگی روزمره اش نباشد نیستم. خواهشا کمک کنید استاد، آیا کسانی با ملاک هایی که شما درباره ازدواج گفتيد، وجود دارد?? آیا کانون درباره ازدواج میتواند افرادی با ملاک های فوق معرفی کند?? (کد: 352881)

باسمه تعالی

حتماً به شعبه ی مرکزی مراجعه کرده فرم مخصوص ازدواج را گرفته و منتظر بمانید تا شخص مورد نظر شما، به شما معرفی شود.

با سلام و خدا قوت محضر شما استاد ارجمند. بنده سخنرانی های شما را درباره تحلیل تاریخ عاشورا دنبال میکنم در مورد ازدواج حضرت قاسم(ع) توضیح دادید . پس چرا از گذشته ازدواج حضرت قاسم باب شده و هم اکنون در روضه های حضرت قاسم اعمالی مثل درست کردن خنچه و پخش کردن گل و ... انجام میدهند این اعمال چه حکمی دارند ؟ آیا وهن در عزاداری و یا آوردن رسم جدید است ؟ چطور باید برخورد کرد با این گونه مراسمها ؟ و سوال بعدی اینکه شما گفتید همه کسانی که در سپاه دشمن بودند حضرت سیدالشهدا (علیه السلام) را میشناختند پس چرا با حضرت جنگیدند؟ چه ویژگی ای داشتند که حتی حافظین قران در بین آنها بوده ؟ و در بین یاران حضرت ، یارانشون چه ویژگی داشتند که توانستند امامشون را یاری کنند که در بین آنها کسانی مثل حر بن یزید بوده و یا زهیربن قین بوده که از ابتدا مایل به یاری حضرت نبوده و مسیحی ای که بعد از حرف زدن با حضرت در صف یارانشون قرار گرفتند ؟ دراخر درباره قیام مختار ، آیا کار مختار درست بوده؟ و با اجازه امام سجاد(ع) اینکار را کردندیا امام راضی به اینکار بودند ؟ ممنون از وقتی که میگذارید . (کد: 352880)

باسمه تعالی

1- همانطور که گفته شد چنین مطلبی صحت نداشته و علی الظاهر نام آن حضرت(ع) با نام فرد دیگری در کربلا اشتباه گرفته شده است و آنچه که اکنون عمل می کنند از خرافات بوده و چون باعث وهن عزاداری می شود بعید نیست که دشمنان عاشورا نیز با نفوذ در این قضیه می خواهند صدمه ای به اهداف عاشورا وارد نمایند. لذا به هر کسی از دوستان که می رسید چنین مطلبی را تذکر داده و خود نیز در چنین مجالسی شرکت نکنید.

2- همه این مطالب را در بحث به وجود آمدن فاجعه عاشورا توضیح دادیم. شما هم مطالب را به دقت گوش کنید متوجه خواهید شد که این افراد با شناخته کامل از آن حضرت(ع) وارد میدان شده، ولیکن چون آلوده شده بودند، دست به این جنایت بزرگ زدند.

3- چنین کاری به دستور امام سجاد(ع) انجام نشده لکن چون مختار از قاتلان امام حسین -علیه السلام- انتقام گرفته است محبوبیتی در بین شیعیان دارد و چون به عنوان یک فردی که نتوانست در کربلا حضور به هم رساند و بعد در مقابل دستگاه یزیدیان قیام کرده است، فقط در همین زمینه مورد تایید امام سجاد(ع) بوده است. اما ممکن است کارهای دیگری انجام داده باشد که مسلماً همه آنها مورد تایید امام سجاد(ع) نبوده است. 

سلام، بنده چند شب گذشته، خوابی دیدم که فکرم را مشغول کرده: دیدم که روی ران پای چپم یک زخم یا جوش بزرگی ایجاد شده و من در تلاشم که عفونت داخل آن را خارج کنم، ناگهان این عفونت بیرون آمد و بسیار زیاد و عجیب بود طوری که چند نفر اطرافم به طرف من دویدند تا کمکم کنند، اما به هر حال من یک احساس راحتی کردم که بلاخره از شر این زخم راحت شدم و در اینجا از خواب بیدار شدم. لطفاً تعبیر این خواب را برایم توضیح دهید. (کد: 352879)

باسمه تعالی

اگر با اطرافیان خود مشکلی دارید و یا قهر کرده اید، حتماً ارتباطی برقرار کرده و اگر در حق آنها ظلمی شده است حلالیت بطلبید. حتماً برای خواب خود صدقه بدهید و اگر در گذشته گناهی مرتکب شده اید که استمرار داشته است، حتماً آن را متوقف کنید و تا آخر ماه صفر بعد از هر نماز ۷۰ مرتبه استغفار نمایید.

سلام خدمت استاد گرامی . یکی از اعضای خانواده ام هست که همسرش مسیحی شده و الان در زندان است برای جرمی که مرتکب شده خیلی نیازمند مشاوره هست و برای ادامه زندگی تردید دارد که فرزندی هم دارند . امکان دارد که شما با ایشان مشاوره کنید البته حضوری نمیتواند خدمت برسد . (کد: 342895)

باسمه تعالی

همین پنجشنبه راس ساعت 5 بعد از ظهر جهت مشاوره با جناب استاد با موسسه تماس حاصل فرمایید.

تلفن: 55390144 - 55370517

سلام. دخترم 15 سالشه. نسبت به نمازش خیلی کاهله و کلاً در همه امورش شل و ول هست و باید هر چیزی رو ده بار بگی تا انجام بده. لطفا راهنمایی بفرمایید که چه کار باید بکنم. (کد: 342894)

باسمه تعالی

شما باید خود در عمل کردن به واجبات و بعضی از مستحبات اقدام کرده و مخصوصاً جلوی چشم او نمازها را اول وقت به جای آورده و اعمال دیگر را نیز همچنین تا کم‌کم تشویق به این کارها شود. روش دیگر این است که برای انجام واجبات توسط ایشان می توانید از روش های تشویقی استفاده نمایید. مثلا خرید فلان محصول را به انجام واجبی توسط او مشروط کنید. سوم اینکه به هیچ وجه از زور و اجبار در چنین موردی استفاده نکنید. البته مواظب دوستان بد و محیط بعد نیز برای ایشان باشید. 

با سلام. بعلت اوضاع نامساعد اقتصادی و هزینه های سنگین زندگی، دارم ۲ شیفت کار میکنم. کار اضافی باعث شده که از روی خستگی بعضی وقتا نمازم قضا میشه یا برای نماز صبح نمیتونم از خواب بیدار بشم. ساعت کاری زیاد موجب شده فکرم مشغول بشه و حوصله انجام مستحبات را ندارم. فکر میکنم شیطان روی افکارم اثر گذاشته که نمازم قضا میشه یا نمیتونم به مستحبات وقت بزارم. برای وسعت رزق و مستحکم بودن در انجام واجبات عبادی چکاری میتونم انجام بدم. آیا شما پیشنهادی دارید؟ (کد: 342891)

باسمه تعالی

اقدام ارزشی شما برای دو شیفت کار قابل تقدیر است. شما در چنین موقعیتی فقط باید به انجام واجبات و ترک محرمات اهتمام بورزید و نیازی به انجام مستحبات ندارید. از القائات شیطانی پرهیز کنید و مسیر خود را با قوت ادامه دهید و از خداوند کمک بخواهید که نماز شما قضا نشود. البته باید شبها زودتر بخوابید و ساعتی را نیز کوک کرده و در فاصله ای از بالای سر خود قرار دهید. ان شاء الله مشکل شما حل خواهد شد.

عطف به سئوال شماره 332879 لازم به ذکر است که حدیث فوق در منبع ذیل آمده است: کتاب قرآن درمانی روحی و جسمی (محسن آشتیانی، سیدمحسن موسوی آملی) به نقل از شمس المعارف الکبری؛ ص 66 لطفا نظر خود را راجع به سئوال 332879 ذکر نمایید. (کد: 342885)

باسمه تعالی

کتاب اول که کتاب مرجع نیست و کتاب دوم شمس المعارف نیز  نمی دانیم از چه کسی است و اعتبار آن برای ما محرز نشده است.

در صورتیکه پرسش خود را نیافته اید می توانید آنرا در این قسمت مطرح کنید. ( )
پست الکترونیک *
پرسش *
سن
جنسیت
کد امنیتی زیر را وارد کنید.
CaptchaImage

کد پیگیری *
کد امنیتی زیر را وارد کنید.
CaptchaImage

Powerd by MVC Portal