آخرین پرسش های ارسالی

سلام چند تا سوال دارم 1. من با یک نفر عقد اخوت بستم ولی بعد از چند ماه متوجه شدم که اون شخص مشکلات عدیده اخلاقی داره و ادامه ارتباط ما به صلاح نیست. آیا می شود که عقد اخوت را باطل کرد تا دین نسبت به طرف مقابل نداشته باشم؟ در کل عقد اخوت قابلیت باطل کردن یا به هم زدن دارد؟ 2. اگر انسان بابت موضوعی نذر کند و زمان زیادی بگذرد و حاجت او مستجاب نشود به طوری که اهمیت حاجت تقریبا از بین برود آیا می شود نذر را کنسل کرد یا در هر صورت زمان حل شدن مشکل و موضوع مورد نظر باید آن نذر را انجام داد؟ (کد: 485767)

باسمه تعالی

1- عقد اخوت مانند عقد محرمیت نیست فلذا فقط شروطی را برای برادری و الفت بین یکدیگر برقرار می کند نه چیز دیگر و هر زمانی که نخواهید با آن شخص ادامه دهید مشکل خاصی پیش نمی آید.

2- اگر برای انجام کاری نذر کرده‌اید و صیغه نذر را به دقت خوانده اید و برای آن زمان نیز تعیین نکرده اید، اگر آن کار انجام شود باید به نذر خود عمل کنید در غیر این صورت خیر.

سلام علیکم در برخی امورات عبادی، مثل اذان، اشهد نماز، صلوات و... نام مبارک حضرت محمد(ص)، و برخی دیگر نام امیر المومنین(ع) ذکر شده است. سوال اینجاست که خود این معصومین هم در انجام این امورات اسم خود را هم می آورند؟ (کد: 485766)

باسمه تعالی

آنچه که از جانب خداوند به پیامبر(ص) دستور داده می شود باید آن حضرت صد در صد اطاعت نماید، حال این دستور هرچه که باشد. ممکن است چیزی باشد که برای پیامبر(ص) سخت و دشوار باشد یا مواردی است مانند صلوات بر آن حضرت در تشهد نماز و غیر آن که در قرآن کریم آمده است و سلام دادن بر آن حضرت و امثال این کارها؛ اگرچه خوشایند آن بزرگوار نباشد ولی چون دستور پروردگار است آن حضرت نیز مانند مومنان دیگر باید این دستور را انجام دهد و اگر کسی بخواهد با آن حضرت اشکال کند که چرا شما چنین کاری انجام می دهید در واقع باید این اشکال را به خداوند متعال بنماید چون پروردگار به او دستور داده است و آن حضرت در مقابل دستور پروردگار نمی‌تواند از خود نظری جداگانه داشته باشد.

با سلام خدمت استا محترم یه بنده خدایی سوال داشتند در این رابطه که برای فرزند دارشدن استخاره صحیح است یا نه؟ در ضمن در طی دو مرحله ایشون پارسال استخاره دادند به این نیت که صلاح است فرزند دارشوند یا نه که هر دوبار بد اومد.حالا ایشون نمدونند که باید فرزند داربشوند یا نه در ضمن ایشون دو فرزند دارند.ممنون از پاسختون (کد: 485765)

باسمه تعالی

استخاره صحیح نیست. استخاره در جایی است که انسان برای انجام کاری می‌خواهد بداند آن کار را انجام بدهد یا ندهد و مردد است و می‌خواهد با استخاره تردید خود را از بین ببرد.

سلام علیکم بنده بحمدالله ارشد علوم قرآن و حافظ هستم و یک دوره عقاید هم خوندم و خدا رو شکر سر کار هم هستم ولی مشکل جسمی حقیر شنوایی است که از اول داشتم و حدود پنج سالی است که سنگین تر هم شده و به دکترها مراجعه کردم و یمعک تجویز کردن ولی به کرات رفتم تنظیم کردم باز هم خوب متوجه نمیشم لذا بخاطر این وضعیت همه از من بریدن و حتی بخاطر این نمیتونم در تبلیغ قرآن موفق باشم حال از شما میخام که من رو راهنمایی کنید؟ واقعا از خدا خواستم که شفا بگیرم و در راه رضای او قدم بردارم (کد: 485763)

باسمه تعالی

هر روز ۴۰۰ مرتبه استغفار کنید و نیز هر روز دعای مجیر را بخوانید. روزی ۷۰ مرتبه سوره حمد و شب های جمعه دعای کمیل را به نیت شفای گوش خود بخوانید. ان شاء الله خداوند شفا میدهد.

با سلام و عرض ادب بنده سوالی داشتم و آن این است که اگر نظریه ای را طبق آیات قرآن داده باشم امکان بررسی آن از نظرصحت یا عدم صحت نظریه توسط شما استاد گرامی وجود دارد یانه؟ و در صورت عدم صحت، آیا این امکان برای شما وجود دارد که بنده را راهنمایی نموده تا به صحت نظریه دست یابیم.؟ نظریه بنده درباره فرمول بمب اتم در قرآن و یا فرمولی در سطحی پائین تر از آن است. (کد: 485762)

باسمه تعالی

باید نظریه خود را کتباً همراه با مستندات قوی، حضورا یا با پست به دفتر مرکزی موسسه (تهران- میدان قزوین، خیابان قزوین شرقی،خیابان شهید جوادیان (قلمستان)، پلاک 167) بفرستید تا بعد از مطالعه نظر خود را اعلام نماییم.

با سلام و احترام استاد بزرگوار در خصوص سئوال 485157, در خصوص واکسن کرونا، پاسخ شما برای من منطبق بر عقل نبود. اینکه با توجیحاتی مانند تغییر ژن ایرانی، و جاسازی GPS و مردن صد نفر از حدود پنجاه میلیون دریافت کننده واکسن کرونا تاکنون در جهان و ... سعی در اثبات نظر رهبری در خصوص منع واردات واکسن کرونا از کشورهای انگلیس و آلمان و امریکا می شود را بدون شک تاریخ همانگونه که در زمان امیرکبیر و مخالفت روحانیون با واکسن قضاوت نمود، در خصوص واکسن کرونا نیز تاریخ قضاوت خواهد نمود و درستی/نادرستی این نظر که مرتبط با جان هشتاد میلیون نفر می باشد را نشان خواهد داد. (کد: 485756)

باسمه تعالی

ما نمی زنیم. شما اگر خواستید آن را بزنید. صلاح مملکت خویش خسروان دانند.

سلام خسته نباشد (کد: 485746) هستم اعمال گفته شده را چه مدت انجام دهم (کد: 485755)

باسمه تعالی

تا بعد از ماه مبارک رمضان انجام دهید.

با سلام خدمت استاد بزرگوار اخیرا آقای خامنه ای ورود واکسن کرونا از امریکا و انگلیس رو ممنوع اعلام کردن، سئوالم اینه که وقتی خانواده خود رهبری برای معالجه به کشور انگلستان رفتن در گذشته قابل اعتماد بودن این کشورها، بسیاری از تجهیزات پزشکی، دارو و واکسن های درحال استفاده تولید این کشورها هست و تمام دنیا در حال است هستند، یعنی اشتباه میکنند؟؟ آیا ولی فقیه، میتونه برای یک ملت تصمیم بگیره به غلط؟ نباید ایشون معذرت خواهی و اصلاح کنه حرف هاش رو (کد: 485751)

باسمه تعالی

1- طبق اخبار موثق که ما در دست داریم، نه رهبری و نه هیچ یک از مسئولین کشور چنین واکسنی را استفاده نکرده است. 

2- امروز که ۲۹ دی‌ماه سال ۹۹ می باشد، در کشورهای مختلف اروپایی و آمریکا و نیز برخی از کشورهای آفریقایی بیش از ۱۰۰ نفر بر اثر استفاده از این واکسن جان خود را از دست داده اند و نزدیک به ۵۰۰ نفر به خاطر عوارض بعدی آن در بیمارستان های مختلف بستری شده‌اند.

3- اگر آمریکا و اسرائیل و اروپا دلشان به حال ملت ایران میسوخت، چرا به ایران دانه های روغنی، سویا، مواد غذایی و نیز داروهایی که برای بیماران صعب العلاج بسیار ضروری است را اجازه ندادند که وارد شود ولی در مورد واکسن فایزر حاضرند آن را به طور رایگان در اختیار ما قرار دهند؟ آیا این مسئله بودار نیست؟ اگر انسان این را نفهمد چه چیز را می‌خواهد بفهمد؟

4- ملت ایران باید فقط و فقط به توانایی‌های خود اتکا نماید. وقتی ما میتوانیم با پشتوانه ۱۰۰ ساله در ساخت واکسن خودمان آن را تولید کنیم، حتماً باید این کار را انجام دهیم و ان شاءالله در ماه‌های آینده خبرهای بسیار خوبی در مورد تولید واکسن ایرانی به گوش همگان خواهد رسید و خواهید دید که برخی از کشورها برای خرید آن به ایران سفارش نیز خواهند داد.

سلام علیکم. یه بنده خدایی گفتن که از شما یه سوالی بپرسم.ایشون ورشکسته شده اند و ثرمایه خود را در ساختمان سازی و طرح های شهرداری از دست داده اند و در ساختمانی که ساخته اند مستاجر هستند. بعد از چند سال تحمل سختی ها توانسته اند که مقداری پول جمع کنند و در شهرستان پاکدشت یک پشت بام بخرند تا ان شاء الله صاحب خانه شوند. جواز این زمین از دو طبقه بیشتر نمی باشد. این بنده خدا برای ساخت هر طبقه میخواهند مقداری پول به گشت شهرداری بدهند تا برای مثال یک هفته کاری بهشان نداشته باشند تا بتوانند در طی این چند روز آهن و دیوارکشی واحد را انجام دهند و تکمیل سازی و خورده کاری های دیگر را انجام دهند.در این منطقه، اکثریت به این شیوه آپارتمان هارا بنا کرده اند. آیا این کار ایراد شرعی دارد؟ خانه ای که به این شیوه ساخته شود، آیا میشود درآن نماز خواند؟ این خانه غصبی نمی باشد؟ لطفا بیزحمت درباره اش کامل توضیح دهید. یاعلی مدد (کد: 485750)

باسمه تعالی

اگر مکان از آن شما باشد و فضای آن نیز همینطور، پول دادن به شهرداری و ساخت آن مکان و عبادت در آن مشکلی ندارد لکن باید دقت کنید که مسائل قانونی نیز تا آنجا که می‌شود مراعات گردد.

سلام خسته نباشید بنده ۶ روز است از یک گناه کبیره توبه کرده ام می ترسم که توبه ام را بشکنم چه کنم که توبه ام پذیرفته شود و کامل ترک آن گناه کنم آیا خداوند بعد از توبه کردن گناهان ما را می آمرزد چگونه نفس سرکش خود را کنترل کنیم و از گناه دوری کنیم (کد: 485746)

باسمه تعالی

1- هر روز دعاهای روزهای هفته و زیارت هر روز هفته را بخوانید.

2- روزی چهارصد مرتبه استغفار کنید.

3- هر شب جمعه دعای کمیل با وضو و رو به قبله خوانده شود.

4- هر روز دعای مشلول و یستشیر را بخوانید.

5- به مدت سه ماه بین نماز مغرب و عشا نماز غفیله را بخوانید.

6- روزی چهارصد مرتبه صلوات بفرستید.

در صورتیکه پرسش خود را نیافته اید می توانید آنرا در این قسمت مطرح کنید. ( )
توجه: سوالات مربوط به تعبیر خواب فقط به ایمیل ارسال می شود.
کاربر گرامی تا اطلاع ثانوی امکان پاسخ گویی به سوالات شما مقدور نمی باشد. از صبر و شکیبایی شما متشکریم.
پست الکترونیک *
پرسش *
سن
جنسیت
کد امنیتی زیر را وارد کنید.
CaptchaImage

کد پیگیری *
کد امنیتی زیر را وارد کنید.
CaptchaImage