آخرین پرسش های ارسالی

سلام خدمت استاد گرامی بنده دختری هستم ۲۷ ساله وخداروشکر اهل واجبات دینی تا جایی که بتونم هستم همچینین حدودا ۴۰ روز است که برنامه ی ده گانه ای که شما فرمودید انجام میدهم خداروشکر از لحاظ معنوی و رفتاری خیلی بهتر شدم ولی مشکلی که دارم اینه با وجود جوانی ،صورتم خیلی پیرتر از سنم نشان میدهد و پر از چین و چروک شده است از این بابت میشه گفتم افسرگی گرفتم از طرفی دلم نمیخواد از کارها و اعمال جراحی که برای زیبایی متداول شده انجام بدهم میخواستم ازتون بپرسم آیا برای این مورد ذکری یا دعایی وجود دارد با تشکر (کد: 465446)

باسمه تعالی

اعمال فوق را همچنان ادامه دهید و بدانید برای ازدواج خداوند متعال قطعاً محبت شما را در فردی قرار خواهد داد که ان‌شاءالله به خواستگاری شما خواهد آمد و این نیاز چندانی به اعمال جراحی و امثالهم ندارد.

سلام علیکم سوال کننده 465365هستم ببخشید اون دعای اللهم اجعلنی مبارکا این ما کنت که پرسیدم از لحاظ قواعد عربی بنظرتون صحیح میباشد با تشکر و پیشاپیش عید غدیر خم بر شما و تمام منتظران ظهور مبارک باشد و ی سوال دیگه اینکه ایت الکرسی ی آیه هست یا سه آیه ؟ (کد: 465445)

باسمه تعالی

1- این دعا قسمتی از آیه شریفه قرآن کریم است که با اختلافاتی از جانب شما مطرح شده که اگرچه از نظر ادبی مشکلی ندارد لکن از نظر محتوایی بیان آن توسط افراد عادی جایز نیست و به هیچ وجه به اجابت هم نخواهد رسید. چراکه این دعا مختص حضرت عیسی علیه السلام است و معنای آن این است که خدایا مرا انسانی قرار بده که مردم با تبرک جستن به من از بیماری شفا پیدا کرده و نیز حاجت های دیگر آنها روا شود و همان طور که می‌دانید این عمل معجزه ای از جانب خداوند برای حضرت عیسی علیه السلام به عنوان نشانه پیامبری آن حضرت بود و علت استجابت نشدن آن برای ما و شما این است که ما نه پیامبر هستیم و نه امام که بخواهیم معجزه ای داشته باشیم.

2- یک آیه است لکن سفارش شده است اگر سه آیه خوانده شود بهتر است.

با سلام خدمت استاد گرانقدر استاد دوستم مدت یکسال است که میخواهد ازدواج بکند ولی طرف مورد نظرش را پیدا نکرده و با توجه به *** درباره ی این قضیه نظر دوستم مثبت است و گفتند به شما بگم اگر بشه با هم آشنا بشوند. تشکر (کد: 465443)

باسمه تعالی

ما فقط سوالات را پاسخ می‌دهیم. در این رابطه می توانید به واحد مشاوره میقات القرآن مراجعه نمایید.

با سلام و درود خدمت استاد محترم اطلاع دارید که در چین حدود یک میلیون مسلمان توسط دولت کمونیست چین محاصره شدن و کار بجایی رسیده که زنان رو عقیم میکنن که فرزند نیارن. آیا مسلمان چین با یمن و عراق و فلسطین و سوریه فرق داره که خامنه ای سخنرانی و بودجه میلیون دلاری صرفشون میکنه؟؟ تا کی این حکومت که در ظلم و ستم به اسلام و مردم روی معاویه رو سفید کرده باید تحمل کرد؟ (کد: 465442)

باسمه تعالی

اولاً مطالب آنگونه که شما می‌گویید نیست. اینها را ماهواره‌ها بیان می‌کنند. حقیقت چیز دیگری است و ثانیاً اگر پیشنهاد یا انتقادی به اداره کشور دارید می‌توانید به هیئت دولت یا به دفتر رهبری کتباً موارد را نوشته و پست نمایید.

با عرض سلام و ادب بنده کد ۴۵۵۳۰۶ و ۴۶۵۳۶۴هستم و پسر خاله(در کد قبلی اشتباها پسردائی نوشته شد) بنده به خواستگاری آمدند و اصلا قصد سخت گیری نداشتم و ایشان برادر همان خواستگار قبلی متوفی هستند قبلا برای پسرخاله متوفی استخاره گرفتیم بد آمد و من جواب رد دادم و ایشان از دنیا رفتند الان برای پسر دوم باز هم استخاره بسیار بد آمد. در ضمن نزدیک چهار هفته هست که اعمال دهگانه انجام میشود. احساس میکنم این گره قابل باز شدن نیست اگر امکان دارد تلفنی باهاتون صحبت کنم (کد: 465441)

باسمه تعالی

همین سه شنبه یا چهارشنبه ساعت ۱۲ ظهر با شماره زیر تماس بگیرید.
55158678

سلام . من یه کارمند هستم که بعد از کلی زحمت یه مقدار پول برای خودم پس انداز کردم و الان میخوام تو بورس سرمایه گذاری کنم . از مرجع تقلیدم که آیت الله مکارم شیرازی هستن سوال پرسیدم ایشون گفتن اگر بورس واقعی باشه حلاله . من الان نمیدونم بورس ایران واقعیه یا نه و برای ورور به بورس هم باید آموزش ببینم که حدود 2 میلیون تومان هزینه ی آموزشم میشه . اگر نَرم تو بورس راه دیگه ای برای به جریان انداختن پولم سراغ ندارم و روز به روز از ارزش پولم کم میشه اگرم بعد از آموزش برم تو بورس و ببینم واقعی نیست 2 میلیون تومان که برای من مبلغ خیلی زیادیه ضرر میکنم . میشه خواهش کنم به من بگید چیکار باید بکنم ؟ آیا از نظر شرعی من اجازه ی سرمایه گذاری در بورس ایران رو دارم؟ (کد: 465437)

باسمه تعالی

بورس واقعی عبارت است از حضور شرکت هایی که وجود خارجی دارند و در حال فعالیت می باشند. اگر چنین شرکت هایی برای فروش شرکت خود به صورت سهام وارد بورس شوند خرید آنها جایز بوده و اشکال ندارد. این از نظر شرعی است. اما از نظر سود بردن باید با افرادی که در این زمینه خبرگی دارند مشورت نموده و سپس اقدام به خرید سهام نمایید.

سلام استاد مخملباف بنده چند سال پیش مدتی نماز رو دقیق نمخوندم یعنی یا تند خوندم و بی دقت یا نخوندم الانم نمدونم چقدر بدهکاری نماز دارم چ باید انجام بدهم یعنی واقعا نمدونم چ میزان نماز گردنم هست از اونجائیکه اعتقاد دارم که حتما قبل فوت انجام بدهم که گردن وارث چیزی نیفته و باعث زحمت نشم خیلی ممنون میشم هدایت کنید دفتر مرجع هم زنگ زدم انقدر الفاظ تخصصی گفت و تند حرف زد مسئولش نفهمیدم (کد: 465436)

باسمه تعالی

آن مقدار که تخمین می‌زنید درست نخوانده اید، همان مقدار کفایت می کند. ان شاء الله موفق باشید.

سلام خسته نباشید خدمت استاد بزرگوار دختری هستم *** نزدیک به ۱سال است که به پسر همسایه مان علاقه مند شده ام هیچ ارتباطی تا کنون باهم نداشتیم یک سال پیش من متوجه شدم مادر ایشون من رو برای پسرشون در نظر دارن اما من همان موقع *** اما به تازگی فهمیدم که نامزد کرده و *** (کد: 465435)

باسمه تعالی

شما برای چه ازدواج کردید و برای چه جدا شدید؟ مشخص است که ازدواج و طلاق شما هیچ کدام بر اساس معیارهای علمی و شرعی نبوده است. الان نیز حرف‌هایی که می‌زنید هیچکدام علمی و منطقی نیستند. به چه دلیل پسر همسایه باید با کسی که ازدواج کرده و طلاق گرفته ازدواج نماید؟! مسلماً این کار را نخواهد کرد. اما شما باید به فکر زندگی خود باشید و از این گونه تفکرات ابتدایی و کودکانه دست برداشته و به آینده خود به صورت صحیح فکر نمایید. برنامه دهگانه را انجام دهید و از خداوند بخواهید همسری شایسته نصیب شما بگرداند اما این بار با فکر باز و تحقیقات و مشورت درست و صحیح.

سلام.من از بچه های کانون *** هستم.الان حدود یک سال هست که زندگی برام بی معنا شده هیچ چیزی منو شاد نمیکنه حتی مسافرت،پول،ماشین.متاهلم دوتا هم بچه دارم،38 سالمه،از لحاظ مالی مشکلی ندارم.اگه میخواید بگید که تو زندگی هدف ندارید هدفم باید چی باشه به چی باید برسم.ممنون (کد: 465433)

باسمه تعالی

اصولاً زندگی برای کسانی بی معنا می شود که اولاً هدفی ندارند و چون هدفی ندارند انگیزه‌ای برای رسیدن به آن در آنها وجود ندارد. شما باید اهداف مادی و معنوی خود را مشخص کنید. مثلاً در دنیا به چه جاهایی می خواهید برسید که هنوز نرسیده اید و ثانیاً برای آخرت خود چه کارهایی انجام نداده اید که باید انجام بدهید. همه آنها را هدف گذاری کنید و سپس با برنامه‌ریزی شروع به پیشروی نمایید. 

سلام و احترام خدمت استاد گرامی من گردنبند طلایم گمشده و نمیدونم ک آیا بیرون افتاده یا کسی برداشته ، بیشتر فکرم میره به سمت کسی ک گردنبند طلایم را برداشته . چه ذکری بخوانم ک پیدا بشه و به من برگرده . از راهنمایی تون ممنونم اجرکم عندالله (کد: 465432)

باسمه تعالی

از ابتدای سوره توبه تا عبارت "لَا تَقُمْ فِيهِ أَبَدًا لَمَسْجِدٌ أُسِّسَ عَلَى التَّقْوَى مِنْ أَوَّلِ يَوْمٍ أَحَقُّ أَنْ تَقُومَ فِيهِ" از آیه 108 بخوانید. هر وقت پیدا شد ادامه آن یعنی "فِيهِ رِجَالٌ يُحِبُّونَ أَنْ يَتَطَهَّرُوا وَاللَّهُ يُحِبُّ الْمُطَّهِّرِينَ " تا آخر سوره را بخوانید. همچنین سوره حمد را هم بخوانید تا "غیر المغضوب علیهم" و هرگاه پیدا شد آنگاه "وَلَا الضَّالِّينَ" آن را بخوانید. و نیز تا روزی که پیدا شود، روزی 300 صلوات و 400 مرتبه استغفار کنید.

در صورتیکه پرسش خود را نیافته اید می توانید آنرا در این قسمت مطرح کنید. ( )
توجه: سوالات مربوط به تعبیر خواب فقط به ایمیل ارسال می شود.
کاربر گرامی تا اطلاع ثانوی امکان پاسخ گویی به سوالات شما مقدور نمی باشد. از صبر و شکیبایی شما متشکریم.
پست الکترونیک *
پرسش *
سن
جنسیت
کد امنیتی زیر را وارد کنید.
CaptchaImage

کد پیگیری *
کد امنیتی زیر را وارد کنید.
CaptchaImage