آخرین پرسش های ارسالی

سلام، لطفاً بفرمایید درباره تفسیر نامه ۵۲ نهج‌البلاغه حضرت علی علیه السلام نظر شما چیست. حضرت علی به وضوح در باره اوقات نماز ظهر و عصر و نماز مغرب و عشا توضیح داده. ولی ما با هم می‌خوانیم (کد: 403515)

باسمه تعالی

اگر نمازهای پنجگانه را هر کدام در وقت فضیلت خود بخوانید، مسلما دارای پاداش بسیاری هستند. لکن می توان نمازهای ظهر و عصر را در وقت نماز ظهر و نمازهای مغرب و عشا را در وقت نماز مغرب خواند. پیامبر اکرم (ص) هم این کار را انجام داده است.

با سلام و عرض ادب برادری دارم که سالهاست خانواده را رنج می دهد ، معاملات مشکوک انجام میدهد ، ارتباطات نامشروع داشته و مواد مصرف می کند و هنوز ازدواج نکرده است ، پدر و مادرم بسیار از دست ایشان زجر کشیده و روی اسایش ندارند ، برای رفع این مشکل چه دستوری می فرمایید ، بی نهایت سپاسگزارم (کد: 403514)

باسمه تعالی

سعی کنید ابتدا او را نصیحت کنید و اگر دیدید فایده ندارد حتما او را به مراجع قانونی معرفی نمایید. واِلا تاثیر بدی برای خانواده شما خواهد داشت.

با سلام و تشکر بابت بیانات خوب و مفید شما چند سوال داشتم که خدمت شما عرض مینمایم. ۱- محل قرارگیری دعا و ایات با توجه به ذکر بستن بر بازو و یا اویختن ان از نظر تاثیر متفاوت می باشد ؟ ۲-اینجانب سالها پیش تصادف کرده و در حال حاصر از رانندگی بسیار هراسان می باشم و نمیتوانم پشت ماشین بنشینم به منطور رفع این مشکل چه راه حلی را دستور می فرمایید. عذر می خواهم بابت سوالات بسیار زیادم چون به این وادی علاقه دارم سوالات دهنی بسیاری دارم ، بی نهایت از حصرتعالی سپاسگزارم (کد: 403513)

باسمه تعالی

1- در چنین مواردی فقط باید به دستورات شارع مقدس آنگونه که فرموده شده است عمل نمود . 

2- باید به یک روانشناس متدین و متعهد مراجعه نمایید.

با سلام و تشکر بابت بیانات خوب و مفید شما چند سوال داشتم که خدمت شما عرض مینمایم. ۱- نوشتن دعا و یا ایات قران از نظر مکانیسم عملکرد چه کاری انجام میدهند که باعث انجام کارهایی به نفع نویسنده دعا می شوند ؟ ایا نوشتن ایات در حقیقت احضار موکیلین ایلت و کلمات قران می باشد ؟ ۲- ایا اگر به جای نوشتن ایات قران از کامپیوتر استفاده نموده و ایات را پرینت نماییم همان تاثیر را خواهند داشت ؟ ۳- نوشتن ایات به رنگ سبز و همچنین نوشتن بر کاغذی با زمینه زرد تاثیر ایات را بیشتر خواهد نمود؟ ۴- نوشتن ایات بر روی سنگها چه حکمی دارد ؟ مانند نوشتن من یتق الله بر روی عقیق و ایا نوشتن بر روی سنگ های متفاوت تاثیرات متفاوتی دارد ؟ ۵- خواندن ایات قران و دمیدن ان به اب چه تاثیراتی دارد و ایا بعد از خواندن باید بر اب دمیده شود و یا صرف خواندن به آب کافی است ؟ . عدر می خواهم بابت سوالات بسیار زیادم چون به این وادی علاقه دارم سوالات دهنی بسیاری دارم ، بی نهایت از حصرتعالی سپاسگزارم. (کد: 403512)

باسمه تعالی

1- خیر. مطالبی که فرموده اید هیچکدام سند عقلی و شرعی ندارد.

2- اصولا دعانویسی از نظر اسلام کار صحیحی نبوده، مگر در مواردی که خود شارع مقدس دستور داده باشد و در چنین حالتی همانگونه که دستور داده شده است باید انجام شود.

3 و 4 و 5- در پاسخ بالا خدمتتان عرض کردیم که در چنین موارد فقط باید به دستورات شارع مقدس توجه داشت و به گفتن دیگران مخصوصاً افراد شیاد نباید اعتماد کرد.

برای دریافت پاسخ دقیق این موارد رجوع نمایید به مبحث دعا (لینک). در آنجا مفصل  درباره این مسائل صحبت شده است.

سلام علیکم . ما قصد داریم خانه خود را فروخته و خانه بزرگتری بخریم . مقداری پول کم داریم . استاد راهنمایی کنید چه اذکار یا ادعیه ای وجود دارد که هم مبلغی که کم داریم زودتر به دست آوریم وهم خیلی زود منزل مناسب در محله خوب بخریم و ضرر نکنیم . ممنونم . (کد: 403510)

باسمه تعالی

هر روز ۴۰۰ مرتبه استغفار کنید. سوره فتح را نیز هر روز بخوانید و خواندن آیات ۲۶ و ۲۷ سوره آل عمران فراموش نشود. 

سلام. خوابی دیدم که گربه ای به منزل ما آمد و من آن را بیرون کردم وقتی آن را بیرون کردم دوتا بچه آن گربه را دیدم که پشت در ایستاده بودند ولی من آنها را به داخل راه ندادم ولی نیمه شب دلم برایشان سوخت مقداری نان برایشان بردم این خواب بعد از نماز صبح بود. 2.مدتی است که هفته‌ای شاید چند بار خواب میبینم که البته تعبیر هم داشته است دلیلش چه میتوانید باشد. با تشکر (کد: 403509)

باسمه تعالی

1- خواب شما خواب بدی نیست. احتمالا شما از نفوذ فردی که یا دوست شما بوده و یا غریبه بوده است در زندگی فردی و اجتماعی خود به خاطر افکار ناصحیح او جلوگیری نموده اید. سعی کنید با دوستانی که اینچنین هستند در همان حدی که در خواب دیده اید، یعنی سلام و علیک، بسند نمایید و از نزدیک شدن به افراد ناباب و قاطی شدن با آنها پرهیز کنید.

2- شما بلکه همه افراد بشر در هنگام خواب، خواب می بینند که بسیاری از آنها فراموش کرده و چیزی یادشان نمی ماند. شما از آن دسته افراد هستید که خواب هایتان را فراموش نمی کنید و این مسئله خوبی است و مشکلی ندارد.

سلام و وقت بخیر ، استاد خوابی دیدم که مشابه خوابی دیگر که چند وقت پیش تعبیر را از شما پرسیدم است . در خواب دبدم که در خانه ای نیمه ساخته هستم ابر سیاه و بزرگی بر بالای همان خانه آمد و خیلی نزدیکم بود انگار که قصد بارش و رعد و برق داشت ، در خواب میدانستم که اگر همرا با رعد وبرق و بارش برای من اتفاق بدی خواهد افتاد همواره در ترس بودم اما در همان حال میتوانستم از آنجا فرار کنم اما از چون در آن محل کار داشتم محل را ترک نکردم ، چند نفر شاهد ماحرا بودند . یکی از آنها برایم به شدت دعا کرد و شفاعت مرا کرد که صورت آن اصلا برایم آشکار نیست ، یکباره ابر سیاه تبدیل به ابر سفید شد ، خوابی که از شما تعبیرش را پرسیدم و مشابه بود با این خوابم ، درباره سوسکهایی که بر سینه من و همسرم نشسته بودند و دوعقاب سفید نجاتمان دادند ، استاد در حالی خواب دیدم که از گناهی که به آن مبتلا بودم استغفار کردم آیا به آن خوابها ارتباطی دارد ؟ (کد: 403508)

باسمه تعالی

شما متاسفانه هنوز درگیر بعضی از گناهانی هستید که شاید آنها را گناه نمی دانید. باید برای خلاصی از آنها برنامه دهگانه هفتگی ای که در مبحث دعا، جلسه 76 (لینک) بیان کردیم را انجام دهید. پس از انجام آنها، ده روز بعد گزارش کار خود را بیان کنید. ضمناً برای خواب خود نیز صدقه ای به فقیر بدهید.

سلام علیکم.دخترم 20سال داردوخواستگاری داردکه پس ازتحقیقات ظاهرامناسب بنظرمیرسد.ولی چون تجربه ای دراینزمینه ندارم خیلی نگرانم میخواستم بدانم ایااستاد مشاوره قبل ازازدواج واینکه طرف مقابل ازنظراعتقادات مناسب هست یاخیرویاخصوصیاتی مثل خساست یابددلی و... راداردیانه را انجام میدهند ویامشاوری درین خصوص معرفی مینمایند؟ (کد: 403507)

باسمه تعالی

شما می توانید با بخش مشاوره فرهنگسرای قرآن، قسمت مشاوره خانواده با شماره تلفن 55777717  تماس حاصل نمایید. این مرکز مورد تایید بوده و ان شاء الله نتیجه خواهید گرفت.

سلام علیکم.حدودیکسال پیش زندگی ام دچارمشکلات فراوانی شده بودبطوریکه به درجه اضطرارواستیصال رسیده بودیم.باگوش کردن مباحث دعاوانجام مستمربرنامه دهگانه وقرائت روزانه سوری چون فتح ویس ورعایت حتی الامکانی شرایط دعاالحمدلله به مرورمشکلات برطرف شده وارامش به زندگی ام برگشت.منتهاالان که مشکل خاصی ندارم احساس میکنم تمرکزوانگیزه لازم زمان قرائت سورمذکوروبرنامه دهگانه رانداشته وطوطی واروطبق عادت اعمال راانجام میدهم وازین بابت ناراحتم.خواهشمندم اگرامکان داردجهت رفع این مشکل راهنمایی ام کنید.ممنون (کد: 403506)

باسمه تعالی

از برنامه های دهگانه فقط استغفار، صلوات، دعاها، زیارات روزانه و دعای کمیل را انجام دهید و به محض ورود به ماه ذیحجه سعی کنید که اعمال آن را به دقت انجام دهید. بعد از یک هفته گزارش کار خود را به ما اعلام نمایید. 

با سلام کسیکه تا حال خمس نداده وسال خمسی قرار نداده حالا با پس اندازش که ۱۱۰ میلیون بوده میخاد خونه بخره مجرد هم هست و خونه را رهن میدهد تکلیف خمسش چیست ؟ (کد: 403492)

باسمه تعالی

اگر مبالغی که جمع کرده است برای خرید خانه بوده و از قبل خانه ای نداشته به آنها خمس تعلق نمی گیرد به شرطی که فقط برای خرید خانه و نشستن بر آن باشد و با آن کار نشده و نشود. اگر چنانچه برای کاسبی باشد، اگر چند سالی است که خمس نداده هم اکنون باید خمس آن را بدهد. 

در صورتیکه پرسش خود را نیافته اید می توانید آنرا در این قسمت مطرح کنید. ( )
پست الکترونیک *
پرسش *
سن
جنسیت
کد امنیتی زیر را وارد کنید.
CaptchaImage

کد پیگیری *
کد امنیتی زیر را وارد کنید.
CaptchaImage