آخرین پرسش های ارسالی

سلام خدمت استاد بزرگوار استاد آیا به همه ی خوابها باید بها داد؟از کجا بفهمیم که بعضی از خوابها صادقانه هستن و شاید از آینده برای ما خبری آورده اند؟ یا عزیزانی که از دست داده ایم در خواب برای ما نشانه هایی از وضعیت خودشان در عالم برزخ آورده ان که ما برای آن ها کاری انجام دهیم؟ (کد: 425118)

باسمه تعالی

در این باره رجوع کنید به مبحث رویا (لینک) که مفصل مطالب را در آنجا بیان کرده ایم.

سلام وقت بخیر من قبلنا خیلی نذر میکردم مثلا توی دلم میگفتم اگه فلان حاجتمو بگیرم منم فلان مقدار پول یا هر چیز دیگه نذر میکنم.فقط همین جمله رو میگفتم و خیلی نذرها رو بدون گرفتن حاجت ادا میکردم ولی بعضی از نذر ها رو فراموش کردم ب دلیل گذشت زمان طولانی.حالا میخوام این نذر ها از گردن من باز بشه چکار کنم؟؟ من برای نذر کردن چیزی غیر اون جمله ای ک گفتم نمیگفتم.یعنی دعای عربی یا صیغه نمیخوندم یکی بهم گفت دلیل گره افتادن توی کارات نذری هست ک ادا نکردی و برای اینکه مشکلت حل بشه باید ی مرغ زنده بخری و بدی ب ی افغانی سرشو ببره و چاقوی خونی رو بیاری خونه بشوری تا نذرهایی ک گردنت هستن باز شه میخواستم بدونم این حرف درسته؟؟؟ و اینکه واقعا چکار باید بکنم؟؟ ممنون میشم راهنمایی کنید (کد: 425117)

باسمه تعالی

اولاً برای آینده بدانید که اگر نذری می کنید باید نذر خود را حتماً بنویسید. ثانیاً فکر کنید ببینید از نذرها چه مقدار یادتان می آید، همان مقدار را عمل کنید. ثالثاً اگر چیزی یادتان نمی‌آید، تخمین بزنید و به‌عنوان مظالم از نظر مادی به دفتر مرجع تان بدهید. موارد دیگر که افراد به شما گفته اند وجه شرعی ندارد.

خسته نباشید عرض ادب خدمت شما لطفا درخصوص بحث ذکرهایی که برای روح تاثیرگذارهستند خدمت استاد عرض بکنید که ... برای پشیمانی برای حال زجرآور بعداز گناه برای روح خسته برای ناامیدی برای روحی که کم اورده برای روح مرده برای روحی که به محبت شدید نیاز داره برای کسی که تنهاست مغروره وکسیو جز خدا واسه درددل انتخاب نمیکنه *** (کد: 425115)

باسمه تعالی

ما نمی دانیم شما مونث هستید یا مذکر، جوان هستید یا پیر، مجردید یا متاهل، مشغول به کارید یا بیکار و چندین ابهام دیگر. لکن اگر شما بتوانید این ابهامات را برطرف کنید و مشکل اساسی خود را بیان کنید به یاری خداوند بشود راه کاری به شما ارائه داد.

سلام و عرض ادب خدمت استاد بزرگوار. ی سوال اعتقادی دینی برام پیش اومده.و اینکه آیا از یاران امام زمان در زمان ظهور یار خانوم نیز وجود دارد؟؟ التماس دعا (کد: 425113)

باسمه تعالی

خانم ها همواره در طول زندگانی انبیاء و ائمه و جنگ های پیامبر خاتم و امیرالمؤمنین - صلوات الله علیهم اجمعین- در دو جبهه فعالیت داشته اند. جبهه حق و جبهه باطل. در جبهه حق مانند حضرت مریم(ع)، همسر فرعون جناب آسیه(ع) و نیز حضرت ساره و حضرت هاجر علیهما سلام ونیز در زمان پیامبر خاتم(ص) زنان بسیاری بوده اند که در راس آنها حضرت صدیقه طاهره سلام الله علیها و بعد ام سلمه(ع) و حضرت اسماء بنت عمیس(ع)  و نیز همسر خود پیامبر حضرت خدیجه کبری(ع) که همه و همه این ها در جبهه حق پشتیبان حق بوده و پیامبران و امامان را یاری کرده اند. در جبهه ها نیز به همین صورت بوده است. در جبهه باطل نیز زنان بسیاری بودند مانند زنان حضرت لوط(ع)  و حضرت نوح(ع) و نیز دو زنی که در سوره تحریم به آنها اشاره شده که عایشه و حفصه باشند که این ها همواره در جبهه باطل فعالیت کرده اند و قرآن نیز آنها را مخاطب قرار داده و شدیداً با آنها برخورد کرده است. سوره تحریم یکی از سوره هایی است که این گونه زنان را به صورت کلی و یا با نام آوردنِ آنها، آنها را معرفی کرده است. در زمان ظهور نیز همین گونه است. یعنی خانم هایی در جبهه حق حضرت ولی عصر(عج) را کمک می‌کنند و زن هایی هم هستند که در جبهه باطل مقابل آن حضرت(عج) قرار می‌گیرند. 

سلام استاد بزرگوار.بنده دختری هستم ۲۷ ساله و۳خواهر از خودم بزرگتر دارم وهر۴نفر مجردیم ختم و دعاهای مختلفی هم انجام دادیم ولی به اجابت نرسید آیا میشه طلسم یا سحری باشد؟ (کد: 425112)

باسمه تعالی

هیچ طلسم و سحری در کار نیست. شما در امر ازدواج کوتاهی کرده اید و متاسفانه هنوز این کوتاهی ادامه دارد. در مسئله ازدواج انسان باید ببیند اگر مخاطبش حتی تا ۵۰ درصد با او تفاهم دارد ازدواج را محقق سازد.

اولاً برنامه ده‌گانه هفتگی (لینک) را انجام دهید. ثانیاً در اولین فرصت با واحد مشاوره موسسه تماس گرفته و با آنها رایزنی کنید تا سریعتر مشکل شما به حول و قوه الهی برطرف شود.

سلام علیکم . پیوست سوال۴۲۵۰۹۶ . استاد ممنون که راهنمایی کردید . بنده در مسائل اخلاقی دوقطبی شدم . ایا مومن باید ساکت و ساده باشد؟ در مقابل کسانی که به ماتوهین میکنند به عقاید ما توهین میکنند به رهبری و اخوندها دشنام میدن و حتی به خودمون دشنام میدن بعدم قیافه حق به جانب میگیرن انگار که من اشتباه کردم و باید عذرخواهی کنم ..ایا من باید بگذرم از کار این جور ادما با اینکه پشیمون نیستند؟ و رفتار خوبی اینها داشته باشم . البته من خودم با اینجور ادما سر و سنگین برخورد میکنم ایا کارم درسته؟ (کد: 425110)

باسمه تعالی

کسانی که توهین می‌کنند در واقع دارند به خودشان توهین می‌کنند و این که قدیمی ها می گفتند فحش باد هواست، به خاطر این بود که شخص فحاش با عمل خود هیچ چیزی را نمی تواند اثبات یا نفی نماید ولیکن وظیفه ما و شما در چنین مواقعی این است که اگر بتوانیم شخص فحش دهنده را متنبه کنیم و خیلی صمیمانه با او صحبت کرده و تذکر دهیم که این مسیری که تو در پیش گرفته ای، مسیر درستی نیست. لکن اگر چنین شخصی اصلاً به تذکرات گوش نداد و مایل نیست که گوش کند و یا با شنیدن تذکرات بدتر می شود، همه فقها فرموده اند در چنین جایی امر به معروف و نهی از منکر کردن واجب نیست.

با سلام و احترام. بنده به تازگی متوجه شده ام که سطح معرفتم آنقدر پایین است که توحید و نبوت و امامت را باید از پایه یاد بگیرم و برای خودم اثبات کنم...اما انجام واجبات را ترک نکرده ام و چون سال هاست علاقه و اعتقاد قلبی به اهل بیت علیهم السلام دارم، و چون تا به حال هرچه از اسلام دیدم، معقول بوده، خداروشکر اسلام را کنار نگذاشتم تا مطالعات و اصول دینم کامل شود...الآن گاهی صبح ها بیدار می شوم و می توانم نماز شب بخوانم. اما خیلی سطح خودم را پایین می بینم. به نظر شما ارزشی دارد که یک بی معرفت ، نمازشب یا زیارت عاشورا بخواند؟ به نظر شما این صحیحه که تمام مستحبات زندگی را تعطیل کنم و فقط به یادگرفتن اصول دین بپردازم؟ (کد: 425107)

باسمه تعالی

آنچه که شما باید به عنوان یک مسلمان معتقد و شیعه اصیل انجام دهید در آغاز کار انجام واجبات و ترک محرمات است. یکی از واجبات نیز تحصیل عقاید است که عبارت است از: اول شناسایی پروردگار متعال. دوم کسب معرفت نسبت به پیامبران مخصوصاً پیغمبر خاتم(ص). سوم معرفت به امامان نورانی(ع). چهارم معرفت به ما انزل الله یعنی آنچه را که پیامبر خاتم(ص) از جانب خداوند متعال برای بشر آورده است. ترک مستحبات در جایی که نتوانید به واجبات بپردازید واجب است و باید مستحبات زمانی انجام شود که واجبات انجام شده باشد و انجام مستحبات ضرری به انجام واجبات شما نزند.

سلام استاد میخوام عاقبت بخیر و انسان خوبی باشم شاید تا الان آدم خوبی نبودم. چکار کنم؟ (کد: 425106)

باسمه تعالی

واجبات را حتماً انجام دهید و سعی کنید که هر کدام در زمان خاص خود انجام گیرد و محرمات را نیز ترک نمایید و اگر توانستید بعد از این کار آرام آرام مستحبات را انجام و مکروهات را ترک کنید و آرام آرام این کار را انجام دهید وگرنه فقط انجام واجبات و ترک محرمات باشد. بعد از مدتی تحول عظیمی در شما ایجاد خواهد شد به حول و قوه الهی.

سلام وخداقوت براي داشتن اراده براي ترك كامل غيبت چكار كنم؟خيلي با خودم كلنجار ميرم ولي بعضي اوقات نميتونم جلوي خودمو بگيرم خواهشا راهنمايي كنيد همچنين براي ترك مشروب خوردن همسرم راهكار بديد ممنون ميشم (کد: 425105)

باسمه تعالی

حتماً باید احادیث و روایات در این زمینه که در کتاب شریف میزان الحکمه ذیل واژه غیبت ذکر شده است را به دقت بخوانید و دائماً آنها را با خود مرور کنید و نیز سوره حجرات را همراه با تفسیر آن هر روز بخوانید. حداقل هفته ای دو بار دعای مکارم اخلاق را بخوانید.

ایشان نیز باید همین کار هایی که در بالا گفتیم را انجام دهند. فقط در کتاب میزان الحکمه آیات و احادیث مربوط به شرب خمر را بخوانند یا خودتان برای ایشان بخوانید.

سلام استاد من دانشجو کانون هستم میخواستم اگه خدا بخواهد طلبه بشم راجب این موضوع با یکی از بچه های شعبه سلمان کرج مشورت کردم فوق لیسانس عربی بود گفت مدرک حوزه از دانشگاه ضعیف تره وبدرد نمیخوره وبین جامعه محبوبیت نداره میشه توضیح بدید (کد: 425104)

باسمه تعالی

ما چنین کاری را برای شما پیشنهاد نمی کنیم. همان مسیر تحقیقی خود را پیش برده، ان شاءالله موفق خواهید شد.

در صورتیکه پرسش خود را نیافته اید می توانید آنرا در این قسمت مطرح کنید. ( )
توجه: سوالات مربوط به تعبیر خواب فقط به ایمیل ارسال می شود.
کاربر گرامی تا اطلاع ثانوی امکان پاسخ گویی به سوالات شما مقدور نمی باشد. از صبر و شکیبایی شما متشکریم.
پست الکترونیک *
پرسش *
سن
جنسیت
کد امنیتی زیر را وارد کنید.
CaptchaImage

کد پیگیری *
کد امنیتی زیر را وارد کنید.
CaptchaImage