آخرین پرسش های ارسالی

با سلام خدمت استاد یک سوال داشتم:مسئله تعدد زوجات برای مردان تا چهار همسر در دنیا حلال است واین مسئله زندگی با حوریان بهشتی در آخرت مشکلی نیست اما برای خانم ها چطور میشود که با مردان بهشتی زندگی کنند در حالی که در دنیا اجازه ازدواج با یک همسر دارند؟ (کد: 414431)

باسمه تعالی

مطلبی که شما فرموده اید اشتباه است. چون یک خانم نیز در دنیا می‌تواند با فردی ازدواج کرده و سپس طلاق بگیرد و بعد از نگه داشتن عده با مرد دیگری به دلخواه خود ازدواج کند و نیز اگر بعد از یائسگی باشد به محض اتمام زمان ازدواج یا گرفتن طلاق بدون نگه داشتن عده می تواند با فرد دیگری ازدواج کند. اما در مورد آقایان، ایشان نیز در دنیا همانطور که فرموده اید می توانند چهار زن به صورت عقد دائم اختیار کنند. البته مشروط به این است که عدالت و مساوات بین این چهار زن رعایت شود که این کار بسیار بسیار مشکل است و توضیحات زیادی دارد که از این مقوله خارج است.
لکن مسئله مهمتر این است که در ازدواج یک مرد با چهار زن، خود زنان نیز از این امر منتفع می‌شوند (سود می برند). در مورد قیامت نیز یک زن می تواند با مردی بهشتی ازدواج کند که آن مرد بهشتی در هر زمانی برای او به نوعی جلوه می‌کند و این مطلب را تا کسی وارد بهشت نشود و آن را حس نکند نمی تواند آن را درک نماید و قطعاً بدانید که همان طور که خداوند متعال فرموده است نه به زنان بهشتی و نه به مردان بهشتی ذره ای بی عدالتی انجام نخواهد شد.

با سلام خدمت استاد محترم. حدود 9 ماه هست که برنامه دهگانه را انجام می دهم اما نمیدانم چرا مشکل زندگی حل نمی شود.همسرم بیکار هست و هر جا برای کار میرود درست نمی شود خیلی شرکتها ایشان را قبول می کنند اما خبری از کار نیست. استاد واقعا درمانده شدیم دیگه دعا و سوره ای نمانده که نخوانده باشیم. چه کنیم؟فکر کنم خدا دوست داره ما از هم جدا شویم. این آخرین راه ماست اما دخترم 3 سالش هست و گناه دارد. ممنون می شوم راهنمایی بفرمائید. (کد: 414429)

باسمه تعالی

 روز پنجشنبه ساعت ۵ بعد از ظهر با موسسه جهت تماس تلفنی با جناب استاد مخملباف تماس بگیرید.

تلفن: 55370517 - 55390144

سلام استاد من خواب دیدم ک درمنزل کسی هستم ک غریبه و نامحرم است وخودم از بودن درانجا خیلی تعجب کردم چون مذهبی هستم درانجا انگشتری ب دست راست من دادن ک حلقه اش حالت مس و نگینش انگار دندان یک ادم بود تعبیرش چیست؟ (کد: 414428)

باسمه تعالی

اگر مجرد هستید ان شاءالله به زودی ازدواج خواهید نمود و اگر متاهل هستید ان‌شاءالله چشم روشنی خوبی به شما خواهد رسید.

سلام استاد من میخواستم بدونم در جواب کسی ک میگوید اگر دنبال زن رفتن بداست چرا خداوند با حوریان بهشتی وعده ی بهشت ب مردها میدهد چ بابد گفت؟ (کد: 414427)

باسمه تعالی

مطلبی که شما تصور کرده اید کاملاً باطل است. چون خداوند این کار را نکرده است بلکه خداوند اوصاف بهشت را برای بندگان توصیف نموده است و جزئی از اوصاف بهشت مسئله زندگی کردن با جنس مخالف است و این مطلب چه برای خانم‌ها و چه برای آقایان یکسان است.

سلام خوابی دیدم که بلبلی آمده در اتاق خواب من دوتا بودن یکی کوچک یکی بزرگ که بزرگتر شروع به خواندن کرد تعبیرش چیست (کد: 414426)

باسمه تعالی

اگر متاهل هستید خداوند به شما فرزند خواهد داد. لکن برای خواب خود صدقه بدهید و اگر چنین اتفاقی افتاد حتما مسائل حاشیه‌ای را مراعات نمایید. اگر مجرد هستید ان شاء الله به زودی ازدواج خواهید کرد و اگر کسی از نظر سنی بزرگتر هم بود مشکلی ندارد.

سلام علیکم. دررابطه با ادامه تحصیل میخواستم از حضورتون مشاوره بگیرم.تمام دوره های عربی واعتقادات وتجوید واحکام کانون راسالها پیش گذرانده ام وچندسال هم بعنوان کاراموزو کادراجرایی در کانون فعالیت دارم...اکنون تصمیم دارم از طریق دانشگاه یا حوزه و...به کسب معارف بیشتری از دین بپردازم واگرخدابخواهد در زمینه تحقیقات علمی یا تالیف کتاب ومقاله های دینی فعالیتهایی داشته باشم که باقیات الصالحات برایم محسوب شود لذانیازبه راهنمایی دارم که ازچه طریقی وتحصیل درچه رشته ای میتوانم به این هدفم برسم (کد: 414425)

باسمه تعالی

برای این کار حضوراً به مدیریت محترم موسسه مراجعه نمایید. روز پنجشنبه ساعت 5:30 بعد از ظهر.

سلام پاسخ شماره 414421 را با تاخیر خواندم اگر ممکن است زمان دیگری را جهت تماس با استاد مخملباف ذکر نمایید. تشکر (کد: 414424)

باسمه تعالی

شما می توانید روز دوشنبه راس ساعت ۸ بعد از ظهر تماس بگیرید.

باعرض سلام و احترام وخسته نباشید.1.بهترین و مخصوص ترین دعا برای فرج امام زمان عج کدام دعا میباشد.2.آیا نامه اعمال ما هر روز ب خدمت آقا امام زمان عج ارائه میشود. (کد: 414423)

باسمه تعالی

دعای اللهم کن لولیک الفرج.
هر روز خیر.

سلام در خصوص سوال شماره 414308 که شما راهکار ارائه نمودید من اعمال و اموری را که ذکر شده بود که بخشی از آن مربوط به ماه رمضان بود را انجام دادم و مابقی آنها را نیز در حال انجام هستم. متاسفانه تا کنون نه تنها گشایشی در مشکل من پیش نیامده بلکه اوضاع بدتر نیز شده است به طوری که بنده به مشکلات متعدد دچار شده ام. لطفا برای برون رفت از وضع موجود مجددا راهکار ارائه نمایید. ممنون. (کد: 414421)

باسمه تعالی

فردا (چهارشنبه) ساعت 12 با شماره 55158678 جهت تماس تلفنی با جناب استاد مخملباف تماس حاصل نمایید.

سلام، شما بارها برای تربیت فرزند به کتب آیتالله فلسفی ارجاع دادید . مشکل من اینه که فرزندی رو که با نون حلال و بامحبت به اهل بیت بزرگ کردم، همراه خودم به کلاس ها و مراسم کانون می اوردم و تنها دعایی که براش می کردم عاقبت بخیری بود و از خدا می خواستم کمکم کنه سربازی برای امام زمان تربیت کنم اوضاع خوب پیش میرفت اما حالا که جوان ۱۷ ساله ای شده، باورم نمیشه که فرزند من باشه. واقعا با فضای مجازی و دسترسی بچه ها به هر مطلبی ،چه باید کرد ؟ چطور با وجود شبکه های مجازی میشه فرزند رو تربیت کرد؟ نمیشه بگیم از فضای مجازی استفاده نکن یا تا کی میشه کنترل کرد؟ حتی اگه من محدودش کنم دوستان مدرسه و ... بهش اطلاعات میدن .جوان من که هرصبح چشم باز میکرد اول به امام زمان سلام میکرد بعد به من، حالا یک ضد دین شده، مدام مارو و ارزشهای مارو تمسخر میکنه و طلبکاره که چرا منو می بردی فلان مراسم ها؟ فرزند زیاده خواهی که بابی شرمی میگه پدرمادری که نمیتونن بچه رو خوب تامین مالی کنن غلط می کنن بچه میارن، وظیفشونه که زندگی خوبی برای بچه درست کنن و ... تمام بی حرمتی ها و اذیت ها و پرخاشگری هاشو تحمل میکنم اما بی دینی اونو چه کنم؟تقریبا یک ساله براش سوره صف می خونم ، دیگه خودم پاسخ سوالاشو نمیدم چون عمدا منو به چالش می کشونه. میگم این همه سایت و مراکز مختلف هستن اگه راست میگی اونا جوابتو میدن اصلا فکر کن من بیسوادم از من دیگه سوال نپرس. اما میگه بیکارم مگه مزخرفات امثال شمارو گوش کنم.مدام در حال تیکه انداختن به من و تمسخرمه و من مدتیه سکوت میکنم و جوابی نمیدم اما به شدت داغونم . ..... (کد: 414419)

باسمه تعالی

برای مقابله با چنین فرزندی تماس حضوری بگیرید.
تماس با جناب استاد مخملباف: شنبه، دوشنبه و پنجشنبه از ساعت 4:30 بعد از ظهر با موسسه و یا از یکشنبه تا چهارشنبه از ساعت 12 الی 12:45 با شماره 55158678 تماس بگیرید.

در صورتیکه پرسش خود را نیافته اید می توانید آنرا در این قسمت مطرح کنید. ( )
پست الکترونیک *
پرسش *
سن
جنسیت
کد امنیتی زیر را وارد کنید.
CaptchaImage

کد پیگیری *
کد امنیتی زیر را وارد کنید.
CaptchaImage