آخرین پرسش های ارسالی

سلام و عرض ادب خدمت استادبزرگوار *** حدود دو سال زیارت عاشورا و دعای علقمه دعاهای هفتگی و روزانه و ... ******خواهشا دراین خصوص همچنین رفع مشکل و کسب نشاط راهنمایی ام کنید متشکرم (کد: 363021)

باسمه تعالی

روز پنجشنبه راس ساعت 4:30 بعد از ظهر با موسسه جهت مشاوره با جناب استاد تماس بگیرید.

تلفن: 55390144  -  55370517

باسلام درموردسوال 363009مقلداقای صافی گلپایگانی هستم. (کد: 363020)

باسمه تعالی

مورد شما اشکالی ندارد.

با سلام من سوال با کد ۳۶۳۰۱۰این رو به شما ارسال کردم و در آن سوال آیه ای مبتنی بر این که سوالی که پرسیده بودم را دلیلش باشد آورده بودم که متاسفانه از سوال پاک شده و در حواب به من گفته اید که آیه ای بیاورید که ما هم مثل شما تفکرمان را عوض کنیم: احزاب آیه ۶۱ محمد آیه ۴ توبه آیه ۱۲۳ این چند آیه که دستور به کشتن کفار داده است و در ثانی من نمیخواهم شما مثل من تفکر کنید، آخر این چه جور بحث است که شما میکنید. مگر من بر شما دعوا دارم یا چیزی که این طور پاسخ میدهید. و یک چیز دیگر در سوره توبه ایه ۲۸ آورده شده که مشرکان نجسند. آخر این چه حرفی است که یا به خدا اعتقاد داشته باش یا اگر کافر شوی یا مشرک اولا نجس هستی(اون موقع کسی به پیامبر اسلام چیزی میگوید هزاران راهپیمایی و این ها میشود) و بعد کشته باید بشوی. (کد: 363019)

باسمه تعالی

خواهر گرامی، متاسفانه شما برای دریافت واژه های قرآن کریم به قرآن های ترجمه شده رجوع کرده اید که این صحیح نیست. خیلی جالب است که بدانید معنای مقاتله، کشتار نیست بلکه به معنای کارزار است و قرآن کریم کارزار و جنگ کردن با کسانی را جایز میداند که سر جنگ با شما داشته باشند. لکن اگر سر جنگ نداشته باشند هیچ گاه فرمان جنگ کردن با چنین افرادی را نمی دهد. کاش مقداری تاریخ اسلام را مطالعه میکردید تا ببینید که پیامبر رحمت(ص) در زمان حیات خویش هیچگاه با کسی به جنگ بر نخواستند مگر اینکه مخاطبین آن حضرت آن بزرگوار را دعوت به جنگ نموده یا شبیخون زده یا راهزنی کرده باشند و یا دست به کشتار مردم زده باشند. متاسفانه بعد از رحلت آن حضرت و با غصب خلافت توسط خلفای سه گانه مخصوصاً در زمان خلیفه اول و دوم، این افراد خودسرانه به بعضی از بلاد حمله کردند که هیچگاه مورد موافقت امیرمؤمنان(ع) و هیچ امام دیگری نبوده است.  اما در مورد نجس بودن مشرکین و کفار، این یک حکم اسلامی است که برای مسلمانان عمل به آن واجب است و این مطالب به جنگ و امثال آن ارتباطی ندارد و نجاست در اینجا نجاست باطنی است. یعنی اینکه اگر شما اسلام را پس از تحقیقات کامل نپذیرفتید و یا مشرک و کافر شوید، دارای نجاست باطنی بوده و مسلمانان در این رابطه باید به احکام خاص آن توجه کنند. البته باز در اینجا باید دید مشرک به معنای واقعی و کافر به معنای واقعی چه کسانی هستند. اما در بخش دوم اینکه، اگر کسی مشرک باشد باید او را کشت!  یک حرف من درآوردی است که هیچگاه و در هیچ کتاب معتبری در کتب اسلامی وجود نداشته و ندارد. ظاهراً شما مطلب را ناقص دریافت کرده اید. در این زمینه ماهواره‌ها و مخالفین اسلام تاثیر منفی خود را گذاشته اند.

من عضو آخر خانواده پرجمعیت هستم یکی از اعضای خانواده ام مرتکب اشتباهاتی شده و همه ی اعضای خانواده تقریبا باهاش قطع ارتباط هستند . من خیلی دلم می سوزه و دوست دارم کاری بکنم ولی چون از همه کوچکترم و بیشتر بزرگترها همه کاره هستند و آنها تصمیم میگیرند که چه کاری بهتر است. احساس میکنم تکلیفی بر من نیست و من نباید درامور آنها دخالت کنم. آیا این طرز تفکر صحیحه؟ (کد: 363017)

باسمه تعالی

خیر. حتماً با او رابطه برقرار کنید اگر چه به تماس تلفنی باشد و این رابطه را توسعه دهید و از خداوند بخواهید که در ضمن این ارتباط بتوانید به او کمک های مورد نظر را انجام دهید.

برای سلامتی جنین در شکم مادر چه دعا و ذکری هست ؟ من ماه هشت بارداری هستم و جواب سونوگرافی و آزمایشات از سالم بودن جنینم خبر میده ولی باز اضطراب و استرس از بیماری فرزندم نگرانم میکنه. اکثر سوره های توصیه شده برای طول بارداری رو هم می خونم ولی باز نگرانم. (کد: 363016)

باسمه تعالی

بعد از هر نماز هفتاد مرتبه استغفار کنید. فرستادن صلوات روزی ۵۰۰ مرتبه به نیت سلامتی فرزندتان و خواندن کلیه تعویذاتی که در مفاتیح است و سوره های ناس و فلق و آیة الکرسی همچنین خواندن سوره صف در هر روز فراموش نشود.

سلام لطفا منو راهنمایی کنید واقعا به حالت اضطرار رسیدم پسر 16 ساله ای دارم که در حالت عادی خوب و مودبه اما اگه به کاری بهش اعتراض کنم مثل بازی زیاد با تبلت یا الافی و ... مدتیه به من بی احترامی میکرد وهولم میداد و فحش می داد هی گذشت کردم گفتم عقلش نمیرسه درست میشه حالا مدتیه بی شرمی رو از حد گذرونده و وحشیانه به من حمله میکنه و تا میتونه منو میزنه در حالیکه در کل فامیل چنین مسایلی نداریم و من و همسرم بسیار نسبت به والدین مودب و با محبت هستیم بارها بهش تذکر دادم گفتم به پدرو دابیهات میگم اما وقتی عصبانی میشه همه چی یادش میره اگه پدرش بفهمه حتما بد میزندش و از خونه میندازه بیرون و اوضاع بدتر مبشه من تاوان چه گناهی رو پس میدم که از دست پسرم کتک میخورم .... (کد: 363014)

باسمه تعالی

متاسفانه شما در تربیت فرزند درست عمل نکرده اید. زدن فرزند و اخراج از خانه درمان این کار نیست. باید با پدر ایشان صحبت کنید و از او بخواهید با فرزندش مهربانانه و صمیمانه بخواهد که مسئولیت پذیر باشد. قسمتی از خریدهای خانه را به فرزندتان بسپارید. کارهای خانه را نیز تقسیم کرده و از او بخواهید قسمتی از کارها را انجام دهد. اگر زیاد از حد به بازی با تبلت و امثال آن می‌پردازد به کمک پدر آنها را از دسترسی خارج کرده و به طور محدود در اختیار او قرار دهید. حتماً موفق خواهید شد. خواندن سوره صف هر روز به نیت اهل شدن فرزند نیز موثر است.

سلام استاد . در جزوه احکام ۵ شرایط مرجع نوشته شده که مرجع تقلید بر گناهان صغیره اصرار نکند آن گناهان چه هستند؟ استاد مدتی است حس میکنم هیچ‌چیزی تاثیر بر من نداره . حدیثی میخوانم یا تصمیم به عمل خوبی میگیرم ولی نمیتونم انجام بدم . به خاطر وظایف زیادی که بر عهده دارم عصبی میشم و هر کدام به واقع وظیفه مهمی است که هیچ‌کدام کنار گذاشتنی نیست !! چاره کارم چیست ؟ آیا من به خاطر گناهانم است که نمیتوانم عمل خوبی داشته باشم . عمده مشکلاتم هم عصبی شدن از دست بچه هام و شنیدن غیبت درحالی که سعی دارم دفاع کنم اما نمیشه و اینکه نمیتونم نماز قضاهام و روزه قضابگیرم و رفتار خوبی با بچه هام داشته باشم و میترسم زمان مرگم برسه و هیچی نداشته باشم که توشه راه کنم . در حالی که آرزو دارم معارف اهل بیت را یاد بگیرم و از این مکتب دفاع کنم ولی نمیتوانم ؟ (کد: 363013)

باسمه تعالی

گناه صغیره مانند چشم چرانی، شوخی های خارج از عرف، ضایع کردن ظاهر نماز، استماع موسیقی، رفتن به مجالسی که بعضی از معاصی مانند پخش موسیقی، کنسرت موسیقی، وجود زنهای بدحجاب و امثالهم و مانند اینها را گناهان صغیره گویند. شما در حال حاضر که مغرب شرعی حدود ساعت 5:15 بعد از ظهر می باشد بهترین فرصت را برای گرفتن روزه های قضا دارید و دیگر روزها از این کوتاه تر نمیشود و خلاصه تا چشم به هم بزنید شب شده است. پس از گرفتن روزهای قرضی دریغ نکنید چرا که فرصتی طلائی است. خواندن نمازهای قضا نیز، لازم نیست همراه با مستحبات باشد. همین مقدار که واجبات آن را انجام دهید هر نمازی در حدود ۲ دقیقه میشود و این برای نمازهای قضا کافی است. با هر نماز یک نماز قضا بخوانید. همچنین برای مواردی که گفتید می‌توانید هر روز آیت الکرسی و سوره های ناس و فلق را در هنگام شب و صبح بخوانید و نیز بعد از هر نماز هفتاد بار استغفار کنید که مجموع آن ۳۵۰ مرتبه در روز می شود. فرستادن ۵۰۰ مرتبه صلوات در هر روز فراموش نشود. بعد از ۱۵ روز گزارش خود را برای ما ارسال کنید.

با سلام جالبه که گفته میشه که آمریکا و اسرائیل به وجود اورنده داعشند ولی هیچ کس در مرود قران هیچ نمیگوید کتابی که پر است از ایاتی که میگوید بکشید به قتل برسانید. این چه دینی و چه پیامبر مهربانی است که میگوید بکشید و به قتل برسانید بعد وعده بهشت میدههد. قران پر است از کشتن و قتل کافران که چی به من(فرستنده کتاب) باور ندارند. جدی به این کتاب اسم معجزه گذاشته میشه؟ داعشی ها اینها رو میبینند و میگن بکشید کفار را هر کس به خدای من اعتقاد ندارد. (کد: 363010)

باسمه تعالی

لطفا یکی از آیاتی که قرآن فرموده است بکشید کافران را برای ما هم ذکر کنید تا ما هم مانند شما تفکر خود را تغییر دهیم.

باسلام مدتیست خانه مان رافروختیم ولی چند خانه ای که ازقبل برای خریددرنظرداشتیم یا فروش رفته اند ویا ازفروش منصرف شده ویاقیمتشان رابالا برده اند....حالامستاصل مانده ایم چه کنیم میخاستم بدانم اگر علاوه برادکاروادعیه ای که درمبحݓث دعافرمودید دعایاڐذ‌کرخاصی که مخصوص خریدخانه باشد هست توصیه بفرمایید ممنون میشوم. (کد: 363007)

باسمه تعالی

با همین مبلغی که دارید فعلاً منزلی تهیه نمایید تا قسمتی از عقب ماندگی خود را جبران کرده باشید و همان اذکاری که گفته شده را انجام دهید. مضاف بر این که هر روز سوره فتح را بخوانید. همراه با روزی 400 مرتبه استغفار و ۵۰۰ بار صلوات.

سلام پسری دارم که 12سالشه که متاسفانه اخیرا متوجه شدم ازاینترنت تلفن همراهش درسایتهای مستهجن و...جستجو کرده.واحساس میکنم حمام رفتنها واستفاده ازدستشویی اش طولانی ومشکوک شده .تلفن همراهش را محدودکردم وبا پدرش قضیه رادرجریان گذاشتم ولی متاسفانه بدلیل گرفتاریهای کاری ومشغله هایش زیادمساله راجدی نگرفته وپیگیری نکرد.میخواستم دراین زمینه راهنمایی ام کنید . (کد: 363001)

باسمه تعالی

کاری که شما کرده اید کار عاقلانه و خوبی بوده است. باید بر کنترل خود بیفزاید. البته دوستی با پسر خود را فراموش نکنید و نیز مواظب باشید که در بیرون از منزل دوستان ایشان چه کسانی هستند. بطور جدیتر با پدر صحبت کنید. چرا که ایشان باید مسئولیت پذیری را در این زمینه متقبل شوند.

در صورتیکه پرسش خود را نیافته اید می توانید آنرا در این قسمت مطرح کنید. ( )
پست الکترونیک *
پرسش *
سن
جنسیت
کد امنیتی زیر را وارد کنید.
CaptchaImage

کد پیگیری *
کد امنیتی زیر را وارد کنید.
CaptchaImage

Powerd by MVC Portal