آخرین پرسش های ارسالی

باسلام خدمت استاد عزیز.جناب استاد دختری هستم با خانواده مذهبی.قرار بود کسی بیاد خواستگاری واسه ازدواج.این اقا اومد خواستگاری اما به دلیل نداشتن کار جواب خانواده منفی شد و به هرحال قرار ازدواج کنسل شد.اما این اقا چندین وقته واسم مشکل ساز شده و پیام های بدی ارسال میکنه و منو تهدید میکنه که حتما باید باهاشون ازدواج کنم.حتی ابرومو تو محل و محل کارم برده و هردقیقه میگه باید بامن ازدواج کنی و الا کار دستت میدم.استاد من بحث دعا رو گوش دادم و شما راجع به خواص دعای سمات فرمودیدکه واسه کسی که اذیت میکنه خوانده شود.حالا سوال من اینکه ایا میتونم برای رفع این مزاحمت و اینکه این اقا از زندگیم بره بیرون بخونم یانه؟؟خواهش میکنم منو راهنمایی کنین.چون کارم به شکایت کشیده و نمیخوام مشکلی واسه خودم و خانوادم درست بشه.ارامشم رو ازدست دادم.خیلی نگرانم.استادکمکم کنید.ممنونم (کد: 414096)

باسمه تعالی

1- با خانواده خود در میان بگذارید.

2- با خواندن دعای سمات در همان موقع خاص و با همان شرایط و نیز خواندن دعای کمیل در شبهای جمعه و همچنین روزی 100 مرتبه خواندن سوره توحید، جلوی شر فرد مذکور را ان شاء الله بگیرید.

 

باسلام و ضمن تشکر و خسته نباشید بنده فرد درون گراو بدبین و مذهبی هستم در فعالیت های مذهبی مسجد و کلاس قرآن حضور مستمر دارم اما از نظر اخلاقی و عمل به دستورات اسلامی ضعف دارم چکارکنم که از نظر ایمان قلبی در برابرمشکلات و سختی ها استوارتر و فردی مومن ترشوم در ضمن کاردانی دارم و قاری قرآن و مسجدی و بسیجی می باشم لطفا راهنمایی نمایید؟التماس دعا (کد: 414095)

باسمه تعالی

1- سعی کنید در مسجد یا هر جا که در موقع نماز هستید اذان را با صدای بلند بگویید حتی اگر درمنزل خودتان بودید و قبلازنماز خودتان اقامه نماز را نیز ذکر کنید.

2- حتما هر روز 300 مرتبه صلوات بفرستید.

3- هر روز ۴۰۰ مرتبه استغفار کنید.

4- سوره انشراح را هر روز با آیت الکرسی و ناس و فلق بخوانید.

5- در قنوت همه نمازهایتان جمله " رَبِّ اشْرَحْ لِي صَدْرِي وَيسِّرْ لِي أَمْرِي وَاحْلُلْ عُقْدَةً مِنْ لِسَانِي يَفْقَهُوا قَوْلِي " را با توجه بیان کنید.

6- بعد از پایان نمازها همیشه دعای " یا الله (10 بار) یا الله یا رحمن یا رحیم یا مقلب القلوب ثبت قلوبنا علی دینک وکفنا یا قاضی الحاجات و یا کافی المهمات انک علی کل شیء قدیر" را بگویید.

7- به کتاب میزان الحکمه مراجعه نموده و احادیث حسن خلق و عصبانیت را به طور مداوم مطالعه نمایید.

 

سلام و عرض احترام . استاد گرامی برای حفظ فرزند در شکم مادری که در ماه دوم بارداری است چه اذکار و ادعیه و سور قرانی وجود دارد و شما چه دعاهایی را پیشنهاد میکنید ؟ (کد: 414094)

باسمه تعالی

1- روزی 400 مرتبه به نیت آن طفل و خودتان استغفار کنید.

2- روزی ۳۰۰ بار به همان نیت صلوات بفرستید.

3- هر روز سوره صف را به نیت طفل بخوانید.

4- هر روز آیت الکرسی و ناس و فلق، در صبح و شب باید خوانده شود.

5- هر روز ذکر "ماشاءالله لا قوة الا بالله" را ۵۰ مرتبه بگویید.

سلام خدمت استاد عزیز. خدا قوت. بعد از نماز صبح خوابی دیدم که چند تا مارمولک هست و ماهی قرمز توی آب با خود میبرند. بعد یکی مارمولک دیگه بود که من خواستم بکشمش که فرار میکرد. بعد پسرخالم آمد و گرفت و برد تو دهانش که بخوره گفت خوبه بخوره البته پسر خالم سنش کمه. من به پسر خالم گفتم که نخور و انداخت زمین و مثل کرم شد. البته من بعد خواب صدقه دادم و بخدا توکل کردم. خواستم ببینم تعبیر داره خواب بنده؟؟ممنونم از راهنماییتون. (کد: 414093)

باسمه تعالی

برای خواب خود صدقه بدهید. از بعضی از گناهانی که با زبان انجام می دهید به شدت پرهیز کنید و در مجالسی که راجع به دیگران صحبت های غیبت گونه می کنند شرکت نکنید و اگر شرکت کردید تذکر دهید.

سلام دختر هفت ساله ای که بدون دلیل مریض شده و پرخاشگر و در خواب کلا هذیان میگوید. غذا نمیخوره و همش دوست داره بخوابه چند شبی هست اینجوری شده تا قبلش خوب بود راهنمایی کنید منو ممنونم (کد: 414092)

باسمه تعالی

حتما ایشان را پیش پزشک متخصصی ببرید و مخصوصاً از مغز باید اسکنی بگیرند. تحت نظر پزشک و در کنار آن برای شفای ایشان هر شب جمعه تا اطلاع ثانوی دعای کمیل خوانده و روزی چهارصد مرتبه استغفار نموده و نیز دعای نور حضرت زهرا -سلام الله علیها- (در مفاتیح موجود است) را هر روز سه مرتبه به نیت ایشان بخوانید. تا اطلاع ثانوی هر روز دعای مجیر را به نیت ایشان خوانده و نیز روزی ۷۰ مرتبه سوره حمد را به نیت شفا برای ایشان بخوانید. ان شاء الله تا قبل از چهل روز شفا خواهد گرفت.

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما استاد گرانقدر.ببخشید ک وققتون رو میگیرم ولی چندتا مشکل داشتیم ک خاستیم از راهنمایی شما استفاده کنیم.اول اینکه برادر27ساله ای دارم ک مشکل افسردگی دارن ودائم خواب الوده هستن وبا اطرافیان صحبتی نمیکنند.قبلا برای این مشکل با شما تماس گرفتیم کمی بهترشد ولی نه خیلی.دوم برادری دارم ک 30سالشونه وهفت هشت سال پیش در مورد ازدواج با دختری ک اصلا هم کفو نبودند خانواده مخالفت کردند و الان برادرم ب چشم دشمن به خانواده نگاه میکنندواصلا با خانواده رابطه خوب ندارند ک هیچ خیلی هم بداخلاق تر ازقبل شده اند.وسوم در رابطه با ازدواج خواهرم ک 35سالشونه وبرای این منظور هم قبلا باشماتماس داشتیم وفرمایشات شما رو انجام دادیم ولی دراین پنج شش ماه هیچ اتفاقی نیفتاده است.ممنونم از زحمات شما بزرگواران (کد: 414091)

باسمه تعالی

برای برادرها و خواهر خود، برنامه دهگانه هفتگی (لینک) را انجام دهند و باید آنقدر این اعمال انجام شود تا نتیجه آن عمل گردد.

میشود چند راهکار برای براورده شدن دعا بگید (کد: 414090)

باسمه تعالی

هر خواسته ای با دعای خاصی به اجابت خواهد رسید. ما نمی‌دانیم خواسته ویژه شما چیست. لکن برای استجابت عمومی دعاها می توانید روزی ۴۰۰ مرتبه استغفار کرده و هر روز زیارت عاشورا را با دعای علقمه خوانده و شب‌های جمعه دعای کمیل را به همین نیت با وضو و رو به قبله بخوانید. همچنین دعای سمات را جمعه ها یک ساعت به مغرب بخوانید. ان شاء الله بعد از یک ماه حاجت روا خواهید شد.

با سلام با شعری مواجه شده ایم و شبهه داریم لطفا توضیح دهید شعر در فضیلت حضرت فاطمه (س) است میتوان در هیئت ها خوانده شود؟؟؟؟ مریم و سارا بود خدمت گذار درگهش عیسی موسی بود کمتر غلام فاطمه (کد: 414088)

باسمه تعالی

اینها همان طور که می گویید اشعار هستند و اشعار متعلق به شعرا است و شعرا نیز معصوم نیستند و مطالبی که می‌گویند مستند به هیچ آیه و روایتی نیست و قطعاً اینگونه که در شعر گفته‌اند نیست. البته مقام حضرت صدیقه طاهره -سلام الله علیها- از حضرت عیسی(ع) و حضرت موسی(ع) و نیز از همه زنهای عالم حتی حضرت مریم(س) بالاتر است. ولیکن این دلیل نمی‌شود که از پیغمبران به عنوان غلام آن حضرت(س) نام برد.

باسلام. من در شبکه اجتماعی اینستاگرام برای خودم صفحه ای درست کرده ام و کارهای هنری ام را در آنجا به اشتراک میگذارم تا از این طریق بین هنرمندان این رشته دیده و شناخته شوم و بتوانم سفارش کار بگیرم. با توجه به اینکه متاسفانه در بین هنرمندان افراد ضدنظام و گاهی ضداسلام وجود دارند (که شاید اکثریت هم باشند)، گاهی میبینم که این افراد در صفحه خود پستهایی ضد ارزشهای اسلام و انقلاب میگذارند. میخواهم بدانم وظیفه من در مقابل آنها چیست؟ من تا کنون در صفحه خود هیچ واکنشی نه به پستهای آنها و نه به اتفاقات سیاسی و فرهنگی نشان نداده ام، چون هم هدفم از بودن در اینستاگرام کار فرهنگی و سیاسی نیست، هم اگر از این کارها بکنم ممکن است خیلی از دنبال کننده های صفحه ام را از دست بدهم (با توجه به اینکه بعضی از آنها هنرمندان شاخص و برجسته ای هستند و میتوانند در آینده شغلی من تاثیرگذار باشند، دوست ندارم این اتفاق بیفتد.) ممنون میشوم راهنمائیم کنید. (کد: 414085)

باسمه تعالی

شما مشغول به کار خود باشید و اصلاً به کارهای افرادی که گفته اید ورود نکنید.

با سلام و احترام ، میخواستم نظر استاد گرامی را در مورد شعر شاه نعمت الله ولی (پیشگویی های ایشان) و اینکه درست هست یا خیر را بدونم . با تشکر (کد: 414083)

باسمه تعالی

شاه نعمت الله ولی در زمان خود یکی از دراویش بوده است. البته ایشان داستان مفصلی دارد که در این مقال نمی گنجد. لکن اصولا پیشگویی ها همیشه با مسئله ای در عالم خلقت به نام بداء مواجه هستند بدین معنا که ممکن است فردی چیزی را پیشگویی کند و خداوند در آخرین لحظه بداء حاصل نموده و آن چیز را تغییر دهد. البته این مطلب بحث کاملا عقلی و مفصلی دارد که باید به کتب معتبر در این زمینه مراجعه نمود. بنابراین در زمینه پیشگویی ها گاهی ممکن است بعضی از آنها درست باشد و گاهی ممکن است بعضی از آنها نیز درست نباشد. تازه این مال آن نوع پیشگویی هایی است که افراد موثق و باتقوا انجام می دهند و این با پیشگویی های معصومین(ع) تفاوت داشته و نیز افراد غیر موثق عموماً پیشگویی هایشان بر اساس احتمالات است.

در صورتیکه پرسش خود را نیافته اید می توانید آنرا در این قسمت مطرح کنید. ( )
پست الکترونیک *
پرسش *
سن
جنسیت
کد امنیتی زیر را وارد کنید.
CaptchaImage

کد پیگیری *
کد امنیتی زیر را وارد کنید.
CaptchaImage