آخرین پرسش های ارسالی

با سلام.استاد من به شدت استرس و اضطراب دارم.هرکاری کردم درمان نشد.لطفا بفرمایید چیکار کنم تا اروم بشم.سوال دومم اینکه برای نماز صبح نمیتونم بیدار بشم.حتی زود هم بخوابم بازم صبح که موبایل زنگ میخوره انگار کسی نمیزاره بیدار بشم.چیکار کنم (کد: 414668)

باسمه تعالی

1- هر روز دعای یستشیر را بخوانید و نیز حداقل هفته ای یک بار به زیارت حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) بروید. بعد از ۱۵ روز گزارش کار خود را به ما بدهید تا ادامه درمان را به شما بگوییم. همچنین هر روز ۴۰۰ مرتبه استغفار و 300 مرتبه صلوات بفرستید.

2- موبایل خود را در فاصله دورتر از رختخواب قرار دهید که به خاطر خاموش کردن آن از جا بلند شوید و وقتی بلند شدید قدری بنشینید. بعد نماز را بجای آورید.

سلام . پسرم امسال دوازدهم ریاضی هست ولی دیگه نمیخاد مدرسه بره. تا اینجا هم به زور من خونده. پسرم یه برنامه نویس موفقه و درآمد خوبی داره، میگه من علاقم تو این زمینه هست نمیخام مغزمو از فیزیک و شیمی پر کنم و علاقه ای ندارم. میخام کار کنم و در رابطه کارم ، هر روز خودم رو به روز می کنم . منم شدیدا اصرار دارم که دیپلم بگیره و دانشگاه بره . خیلی رابطمون خراب شده ، حرف و نصیحت فایده نداره . میگه میخای برم مدرسه ولی من نه درس گوش میدم نه می خونم. استاد چی کار کنم؟ (کد: 414665)

باسمه تعالی

شما به ایشان بگویید نمی خواهد به دانشگاه بروید. فقط دیپلم بگیرد بعد هر کاری خواست بکنید. در واقع به نحوی با او توافق کنید که فقط دیپلم بگیرد. بعد با ما در تماس باشید که به شما بگویم چه کار کنید.

باسلام من *** ۳۶ و استاد دانشگاه هستم. بنده به لطف خداز *** (کد: 414663)

باسمه تعالی

پاسخ به ایمیلتان ارسال شد.

سلام . نظر استاد درباره طب اسلامی و شیوع آن ب طور ناگهانی چیست ؟ آیا دست است یا خیر؟ (کد: 414661)

باسمه تعالی

ما نسبت به آنچه که راجع به طب سنتی در جامعه شیوع یافته است نظر مثبتی نداریم. چون افرادی بیسواد متاسفانه در این زمینه اظهارنظر می‌کنند که ممکن است حتی برای بیمار خطرناک نیز باشد. شما می توانید به کتاب های معتبری در این باره از جمله کتاب مرحوم دکتر جزایری مراجعه نمایید.

سلام و خسته نباشید . چند سالی است که در پی یادگیری علوم دینی به میقات آمدم و خیلی دوست دارم مبلغ تشیع باشم. تقریبا اوایل راه نمیدونستم باید چطور اینکار را انجام بدم اما بعد از مدتی فهمیدم ولی دقیقا زمانی متوجه شدم که مشکلات زندگی بر من غلبه کرده بود . الان با جوشش فراوان که در زمینه یادگیری علوم دینی دارم دائم جلوی پام سنگ میفته و نمیتونم درس خواندن را ادامه بدم . نمیدونم چه فکری کنم . اینکه باید با سختی ها مبارزه کن و ادامه بدم و یا اینکه کوتاه بیام و فکر کنم که شاید وطیفه ی دیگری بر عهده دارم و خدا میخواد به من بفهمونه که بهتره به زندگیم و بچه هام برسم و من شایسته اینکار نیستم .لطفا راهنمایی کنید که من در این زمینه چه کاری انجام بدم (کد: 414660)

باسمه تعالی

دوست عزیز، برای انجام هر کاری اراده لازم است به اضافه پشت کار و پیگیری. بنابراین اگر می خواهید در هر کاری چه دنیای و چه آخرتی موفق باشید باید اراده خود را پولادین نموده و با پشتکار زیاد و پیگیری به هدف خود برسید. در این راه مطالعه زندگی بزرگان و عالمان دینی و زحماتی که آنها کشیده اند بسیار موثر میباشد. بدانید رسیدن به قله که همان تکامل است در هر کاری زحمت دارد و نیز مشقت زیاد و کسی که در این زمینه ناامید شود نمی تواند موفق باشد. بنابراین در هر روز با اتکا به عنایت پروردگار، هدف خود را مشخص نموده و از خداوند توفیق بخواهید که شما را در رسیدن به آن موفق بدارد.

سلام وعرض ادب تا جایی ک یادمه استاد فرموده بودن ک چهارپنج جلسه مبحث جن دارن بعد مبحث برنامه ریزی ومدیریت زمانو شروع میکنن وما همچنان منتظریم ک مبحث جن تمام بشه بلکه مدیریت زمان ک اینروزها همه سخت با این مسله درگیر هستن شروع بشه لطفای تاریخ بفرمایید تا انقدرما منتظرنمونیم.مسله ی بعدی اینهست ک میخام بدونم این دعایه چهل کلید یا چهل قفل چی هست؟؟ایا واقعا معتبره؟؟ی پیاله ب دست من رسیده ک چهل کلید داره واز شانس وقتی این پیاله ب من رسید یکی از مشگلات بزرگم حل شد لطفا بفرماییدک اینجورمسایل واقعیت دارن یا خیر؟وسوال اخرم اینکه اگه بخایم بچه هامون در کارها ودرسهاشون موفق باشن ما یاخودشون غیر ازتلاش چ عمل عبادی و چ مدت ها انجام بدیم ک ثمره ی بیشتری ببینیم مچکرم خسته نباشید مچکرم خسته نباشید (کد: 414658)

باسمه تعالی

1- ان شاء الله بعد از ماه صفر.

2- معتبر نیست.

3- اولاً باید برنامه‌ریزی دقیق و منظمی برایشان ایجاد کنید که ساعات خواب، تحصیل، غذا، تفریح و امثال اینها برای او مشخص باشد. ثانیاً می‌توانید هر روز برای ایشان و برای هر کدامشان یک بار سوره صف را بخوانید.

 

سلام علیکم دختری 43 ساله هستم با *** .آیا ممکن است طلسم یا سحرو جادو شده باشم. با این مشکل چه کنم. (کد: 414657)

باسمه تعالی

امروز (دوشنبه) ساعت 20 با دفتر موسسه با تلفن های زیر تماس و جهت پاسخ سوال خود با جناب استاد مخملباف صحبت نمایید.

021- 55390144 - 55370517

سلام استاد.من متاهل هستم من در بیشتر اعمال عبادی خود بی‌انگیزه وبدون علاقه هستم البته همیشه نماز وروزه ام رابه جا می آورم و فقط میخواهم زود نمازم راتمام کنم وحالی برای دعا کردن و یا مناجات با خدا را ندارم خودم از این موضوع ناراحت هستم و همچنین در زمینه قرآن خواندن هم با این که شوهرم یک معلم قرآن هست در این مورد هم علاقه ای آنچنان به تلاوت قرآن ندارم البته من بااینکه بیشتر مواقع در خانه بیکار ومشغله ای ندارم و چندین بار خواسته ام نماز و روزه های قضایم را به جا آورم باز بی میل ورغبت به این موضوع شدم. البته من دو هفته برنامه دهگانه را انجام دادم ممنون میشم اگه راهنمایی ام کنید.2-شکستن گوشواره در خواب چه تعبیری دارد؟ (کد: 414654)

باسمه تعالی

1- برنامه دهگانه هفتگی (لینک) را تا آخر صفر انجام دهید. اگر مشکل پیش آمد به ما بگویید.

2- حتماً برای خواب خود صدقه بدهید و اگر با کسی بگومگویی دارید به آن خاتمه دهید و سعی کنید حرمت ها را حفظ نمایید

با سلام و احترام مشکلی دارم که ملتمسانه خواهش میکنم کمکم کنید، من پسر هفت ساله ای دارم که به شدت با من دشمنی داره، لجبازی این پسر از حد متعارف خارج شده به طوری که مشاور روانشناسی هم از کمک به من درمانده شد، با همه وجود من مخالفه و اونقدر با رفتارهاش منو به ستوه میاره که آرزوی مرگ میکنم، آیا راهکار قرانی یا دینی برای حرف شنوی فرزند از والدین یا حل دشمنی ذاتی فرزندان با والدین وجود داره؟ ممنون میشم راهنماییم کنید (کد: 414653)

باسمه تعالی

1- از بحث و جدل کردن با ایشان بپرهیزید. فقط او را مدیریت کنید.
2- هر روز یک بار سوره صف را بخوانید. تا ۱۹۰ روز.
3- روزی شش مرتبه سوره توحید را بخوانید و به صورت او فوت کنید.
4- هر روز ۴۰۰ مرتبه استغفار به نیت او انجام دهید.
5- اگر توانستید او را تشویق کنید که در خانه یا مسجد اذان بگویند.

بسم الله الرحمن الرحیم باعرض سلام و ادب واحترام خدمت استادگرامی برنامه دهگانه هفتگی دعا * را ب حمد الهی انجام میدم 1_ طی تماس تلفنی خدمتتون عرض کردم *** 2_زیارت عاشوراو دعای علقمه میخواندم احساس سنگدلی و ناراحت ازاینکه چرا احساس آرامش و لذت نمیکنم اما ادامه دادم تارسیدم ب آن حال رقت قلب و راضی و خوشحال.. یکروز *** (کد: 414652)

باسمه تعالی

در همان ساعاتی که با جناب استاد مخملباف تماس می‌گرفتید با ایشان تماس فوری بگیرید.

در صورتیکه پرسش خود را نیافته اید می توانید آنرا در این قسمت مطرح کنید. ( )
توجه: سوالات مربوط به تعبیر خواب فقط به ایمیل ارسال می شود.
پست الکترونیک *
پرسش *
سن
جنسیت
کد امنیتی زیر را وارد کنید.
CaptchaImage

کد پیگیری *
کد امنیتی زیر را وارد کنید.
CaptchaImage