آخرین پرسش های ارسالی

خوابی دیدم من و چند نفر از اشناهامون در راه طی مسیری بودیم که سگی از دور آمد به سمت ماها من عقبتر بودم اول اومد رد شدن و کاری نداشت ولی دربرگشت‌لباس یکی از همون اشناهامون گرفت و به سمت من حمله کرد و من با ضربات دستم اون سگ کشتم.تعبیرش چیه؟با تشکر (کد: 413691)

باسمه تعالی

به شخصی که لباسش را گرفته بگویید حتما صدقه ای داده و مواظب خود و نیز دوستان بد و اینکه با اعمال خود برای خود دشمن درست کند باشد و شما نیز ضمن دادن صدقه برای خواب خود تا پایان ماه صفر دعای هر روز ماه صفر را بخوانید و روزی ۴۰۰ مرتبه استغفار کنید و مواظب دوستان ناباب باشید. 

سلام خدمت استاد گرامی ، متاسفانه بعضی از افراد واجباتشون رو انجام میدن اما نه اونطور که احکامش مشخص شده مثلا بنده زمانی که مشهد رفته بودم با یکی از نزدیکان ایشون نماز رو کامل خوندن و وقتی بهشون گفتم که باید نماز رو شکسته میخوندی گفتن یعنی خدا ازم قبول نمیکنه ؟ مهم نیت من هست یا وقتی بهشون گفتن که کدوم نمازها رو باید با صدای بلند بخونن دوباره گفتن که نیت مهمه واقعا نمیدونم در جواب چی بهشون بگم مگه جز این هست که ما باید بندگی کنیم و همونطور که خدا از ما خواسته واجبات و ... رو انجام بدیم .میترسم اگر بیشتر بخوام توصیح بدم و عیب و ایراد بگیرم همون مقدار واجبات رو هم ترک کنن لطفا راهنمایی بفرمایید . (کد: 413690)

باسمه تعالی

در موارد فقهی و احکام الهی انسان باید یا خود مجتهد باشد یا از یکی از مجتهدین جامع الشرایط تقلید نماید. در غیر این صورت اعمال او به هیچ وجه مقبول نیست. اگر مطلب اینگونه باشد که هر کاری با نیت حل می شود، به ایشان بگویید نیت خوردن و آشامیدن کند و سپس از هرگونه غذا دادن و نوشیدنی به این شخص خودداری کنید و بگویید اینکه نیت کردی کافی است و نیاز به انجام عمل نیست و یا مثلاً انسان سیلی محکمی به گوش کسی بزند و بعد از آن بگوید قصد بدی نداشته، با نیت قربة الی الله این کار را انجام داده و امثال این مصادیق و مثال ها زیاد است.

سلام وعرض ادب درمفاتیح الجنان آداب زیارت قسمت هفتم فرمودن خوشبونمودن خود را درغیرزیارت امام حسین (ع) دلیل چیست ؟؟ بسیار سپاسگزارم (کد: 413688)

باسمه تعالی

اصولاً معطر کردن بدن و شرکت در عتبات عالیات و مشاهد مشرفه نه تنها مکروه نیست بلکه مستحب نیز می باشد. آنچه در کتاب مفاتیح آمده تاکیدی بر این قضیه است که انسان در هنگام زیارت حضرت سیدالشهدا علیه السلام باید محزون و مغموم باشد. به خاطر مصائب وارده بر آن بزرگوار. پس اگر خود را به قصد همیشگی معطر نماید، این مطلب خلاف محزون بودن می‌باشد. لکن اگر به قصد اینکه بوی بدن و تعرق او دیگران را آزار ندهد خود را معطر کند، نه تنها اشکالی ندارد بلکه پاداش نیز دارد.

سلاو وخدا قوت . اینکه در ایران شعار مرگ بر امریکا و ... میدهند کار درستی است ؟ این احتمال وجود ندارد که با این شعارها جان یک ایرانی در جای دیگر در خطر بیفتد ؟ و اینکه اهلبیت عصمت (ع) در خلوت دشمنان خویش را لعن میکردند . این شعار ها به چه دلیل است؟ توسل هر روزه به حضرت ولیعصر (عج) با دعای سلام الله کامل التام برای اینکه فرزندان در مسیر هدایت باشند و گمراه نشوند آیا توصیه میشود ؟ (سوره صف را تلاوت کردم ) . گفته شده گران فروشی حرام نیست ولی این هم حرام نیست که بعضی در این اوضاع اقتصادی اجناس را به دو برابر قیمت گران شده میفروشند ؟ و اصطلاحا از اب گل الود ماهی میگیرند. (کد: 413687)

باسمه تعالی

گفتن مرگ بر آمریکا مسلماً ملت آمریکا را در نظر ندارد، بلکه دولت‌های آمریکا را مد نظر داشته است و گفتن این شعار، درخواست نفرین بر علیه دولت‌های جنایتکاری است که در آمریکا تاکنون جنایت های بی شماری انجام داده است و مشکلی نیز ندارد.
در مورد ائمه(ع) نیز مطلب را درست نفرموده اید. امامان معصوم (ع) نیز در بسیاری از جاها دشمن دین و قرآن را علناً لعن کرده اند و روایات آنها موجود است.
همچنان به خواندن سوره صف روزی یکبار ادامه داده و توسل به حضرت ولی عصر -عجل الله تعالی فرجه الشریف- را با همان دعا هرروز استمراراً ادامه دهید و بدانید ان‌شاءالله به نتیجه خواهید رسید.
گران فروشی گناه بزرگی است. لکن معامله را باطل نمی‌کند. اما در صورتی که مشتری مغبون شده باشد، حق فسخ را برای مشتری جایز می دانند. لکن در جایی که کاسبی جنس خود را قبلا به قیمتی خریده و اکنون اگر بخواهد آن را به قیمت جدید بخرد باید دو برابر آنچه را که می فروشد قیمت جنس جدید را بدهد، می تواند جنس قدیمی را به قیمت خرید جنس جدید بفروشد و این گران فروشی نیست بلکه حفظ سرمایه کاسب است. در غیر این صورت اگر همه اجناس خود را به قیمت سابق بفروشد و همان اجناس را بخواهد به قیمت خرید بخرد، دقیقاً نیمی از سرمایه خود را از دست داده است.

سلام وعرض ادب پرده هایه خونم از بین رفته وتصمیم داشتم ک عوضشون کنم این تصمیم واسه خیلی وقته ولی بنا ب دلایلی نشد تا امروز ک ششم ماه صفره دوست دارم برای اربعین توخونمون مجلس روزه برقرارکنم وحالا میخام پرده هامو عوض کنم آیا اگه من الان ک ماه صفره میخام این کارو انجام بدم چون قراره مجلس روزه داشته باشم آیا کاره درستی هست یا نه؟بعضامیگن تو ماه صفر از این کارها نکن بعضا میگن تو میخای روزه بندازی نباید ب فکر این کارها باشی ولی من میگم خوب من قراربود ی پرده ی ساده برای این اتاق بگیرم چ بهتر ک زود بگیرم چون مجلس هم دارم حالا واقعا تو این مواقع چطور باید عمل کرد سپاسگزارم از راهنماییه شما (کد: 413686)

باسمه تعالی

مشکلی ندارد فقط برای هر کاری در ماه صفر صدقه ای نیز داده و دعای "یا شدید القوی" را نیز بخوانید.

سلام استاد خوابی دیدم که به همراه پدرم در مکانی خوابیده بودیم که موش بزرگی محکم به گردن من چسبیده بود و پدرم تلاش میکرد که موش را از گردن من جدا کند وبالاخره آن را از گردن من جدا کرد خواستم ببینم آیا خواب من مفهوم یا تعبیری دارد ممنون (کد: 413684)

باسمه تعالی

اگر متاهل هستید مواظب زندگی خود باشید و اگر مجرد هستید مواظب دوستان ناباب باشید. توکل خود را بر خداوند متعال زیاد کنید. همچنین برنامه ده‌گانه هفتگی (لینک) را انجام دهید.

سلام ودرود بیکران چرا ب سوالی ک قبل پرسیدم جواب ندادین؟؟ سوال امروزم آیا دعایی ذکری آیه ای هست تا من بخونم بلکه ی کم صبر وحوصله ی همسرم بالا بره؟؟ایشون خیلی زود عصبانی میشن من دخترهایه متعددی میشناسم ک بسیار خانم ومتددین هستن واز سن ازدواجشون گذشته چیکار میتونم براشون بکنم ک خاستگار داشته باشن؟؟ بسیار سپاسگزارم اگر پاسخ بدهید (کد: 413682)

باسمه تعالی

سوال قبلی شما در حال بررسی می باشد و ان شاء الله پاسخ آن به زودی به شما داده خواهد شد. اما در مورد سوال امروزتان، گفتن اذان با صدای بلند، خواندن آیه ی "رَبِّ اشْرَحْ لِي صَدْرِي وَ يَسِّرْ لِي أَمْرِي وَاحْلُلْ عُقْدَةً مِنْ لِسَانِ يَفْقَهُوا قَوْلِ" در قنوت نماز با توجه و نیز خواندن سوره انشراح در هر موقعیتی و همچنین فرستادن هر روز ۵۰۰ مرتبه صلوات و نیز ۴۰۰ مرتبه استغفار بسیار حائز اهمیت بوده و تاثیر بسزایی دارد. البته خود فرد باید این کار را انجام دهد.
درباره سوال دوم تان نیز هر شب جمعه برای آنها، دعای کمیل با وضو، رو به قبله بخوانید و نیز دعای سمات یک ساعت مانده به مغرب روزهای جمعه، و چهل روز زیارت عاشورا با صد لعن و صد سلام را به طوری که بین آن فاصله ایجاد نشود بخوانید. به یاری خدا قطعا نتیجه می گیرد.

با سلام خدمت استاد. لطفا در مورد زندگینامه ام کلثوم (دختر امیرالمومنین و حضرت فاطمه) و ازدواج او با عمرخطاب توضیحاتی بفرمایید. بنده از اینترنت تحقیق کردم ولی به جواب قطعی نرسیدم. با تشکر فراوان (کد: 413679)

باسمه تعالی

رجوع نماید به شبهه چهارم در بخش شبهات (لینک).

باسلام و عرض ادب و احترام استاد من قبلا با تلاوت قرآن و نماز و... رابطه ای نداشتم وبعدها به خاطر آرامش روح و روان مشغول تلاوت قرآن شدم ولی الان مساله فرق کرده و در کلاس های چهارشنبه شروع به خواندن تجویدی قرآن شدم ولی پیشرفتی در خودم حس نمیکنم و در حد گروه چهار باقیمانده ام و هروقت در منزل میخواهم تمرین کنم بخاطر لحن بدم زود از این کار خسته میشوم چه کار کنم که به پیشرفت دست یابم؟ (کد: 413678)

باسمه تعالی

شما در کدام یک از شعب مشغول فعالیت هستید؟ اگر در تهران مشغول هستید سعی کنید حضوراً با وقت قبلی با مدیریت محترم موسسه تماس حاصل نمایید و اگر در شعب نیز هستید با همین تماس و زیر نظر مدیریت محترم به یکی از مسئولین متخصص مراجعه نمایید. 

سلام حدود ۶سال است که همسرم که کار دلالی و واسطه گری دارند هیچ کاری نکرده و هر معامله ای هم که به پایان کار مبرسد و به نظر نتیجه خوبی دارد به هم‌میخورد از لحاظ مالی خیلی مشکل داریم لطف کنید بگویید چکار کنیم مشکلاتمان برطرف شود ممنون (کد: 413677)

باسمه تعالی

برنامه هفتگی ده گانه (لینک) را انجام دهید. آیات ۲۶ و ۲۷ سوره آل عمران را هر روز صبح قبل از خروج از خانه بخوانید. همچنین قرائت سوره فتح در هر روز. 

در صورتیکه پرسش خود را نیافته اید می توانید آنرا در این قسمت مطرح کنید. ( )
پست الکترونیک *
پرسش *
سن
جنسیت
کد امنیتی زیر را وارد کنید.
CaptchaImage

کد پیگیری *
کد امنیتی زیر را وارد کنید.
CaptchaImage