موسسه فرهنگی آموزش قرآن و تجوید (میقات القرآن)

بسم الله الرحمن الرحیم

با استعانت از درگاه پروردگار مهربان و با عنایات خاصّه حضرت ولیعصر (عج) و با آرزوی طول عمر برای مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) و درود به روان شهدای عالیقدر انقلاب اسلامی، در راستای انجام مسئولیت خطیر آموزش معارف قرآنی و اعتلای پرچم سبز علوی و ترویج فرهنگ تشیع که نشأت گرفته از قرآن کریم و اهل بیت عصمت و طهارت -سلام الله علیهم اجمعین- (ثقلین) می باشد، با تشکیل جلسات قرآنی متعدد و منسجم در موضوعات تجوید قرآن کریم، احکام عملیه، عقاید و ادبیات عرب پذیرای برادران و خواهران علاقمند به قرآن کریم به صورت رایگان بوده است که امروزه یکی از بزرگترین مراکز آموزشی کشور به شمار می آید.

تاریخچه میقات القرآن

 

اساتید
مجموعه مباحث اعتقادی این مجموعه حول موضوعاتی چون، کلیه مباحث علم اعتقادات، ادیان و فرق، شادی در اسلام، خمس، ازدواج، حجاب، ولایت فقیه، نماز، تفسیر نهج البلاغه و موضوعات متنوع دیگر می باشد.
ادیان و فرق، اعجاز و شگفتی های قرآن کریم
مباحث اعتقادی، خمس، نماز، شادی، ازدواج، ولایت فقیه و ...
شرح و تفسیر نهج البلاغه خطبه ها و حکمت ها

مباحث اعتقادی

اخبار موسسه

تلاوت قرآن

عبدالباسط محمد عبدالصمد
محمد صديق منشاوي
کامل یوسف
شحات محمد انور
مصطفي اسماعيل

روایات


چه کسی چنین ملکی دارد...

فردى گفت كه «ما اجود طلحة؟» ؛ «طلحة ابن عبیداللَّه »، چقدر جواد و بخشنده است؟ لابد پولى به كسى داده بود، يا به كسانى محبّتى كرده بود. يك مزرعه ى خيلى بزرگ به نام «نشاستج » در نزديكى كوفه بوده است كه اين مزرعه ى بزرگ كوفه، ملك طلحه ى صحابى پيامبر در مدينه بوده است. گفتند: كسى كه چنين ملكى دارد، بايد هم بخشنده باشد! اگر من مثل نشاستج را داشتم گشايش مهمى در زندگى شما پديد می آوردم؛ چيزى نيست كه میگوييد او جواد است! حال شما اين را با زهد زمان پيامبر و زهد اوايل بعد از رحلت پيامبر مقايسه كنيد و ببينيد كه بزرگان و امرا و صحابه در آن چند سال، چگونه زندگی داشتند و به دنيا با چه چشمى نگاه میكردند. حالا بعد از گذشت ده، پانزده سال، وضع به اينجا رسيده است. «طلحه » که روزگاری او را طلحةالخیر می نامیدند در فتنه جمل کشته شد.

پاسخ گویی به شبهات وهابیت

اشکال 27:چرا وقتی علی (ع) به حکومت رسید «حی علی خیرالعمل» را به اذان اضافه نکرد و «الصلاه خیر من النوم» را از اذان حذف نکرد؟

پاسخ: در مورد این سوال باید گت که «حی علی خیرالعمل» از زمان پیامبر (ص) و بعد از ایشان در اذان وجود داشته و امیرالمومنین علی (ع) همواره مطیع دستورات خداوند متعال و پیامبر مکرم اسلام (ص) بودند و همیشه در اذان «حی علی خیرالعمل» را ذکر می کردند. هیچ گاه شنیده نشد که ایشان در اذان «الصلاه خیر من النوم» را بجای ذکر اصلی و درست آن یعنی «حی علی خیرالعمل» بگویند، چرا که ایشان نه بدعت گذار بودند و نه تابع بدعت گذاران! حال سوال ما . . .

ادامه مطلب

یک مسئله فقهی

کسی که وضو ندارد، حرام است اسم خداوند متعال را که به هر زبانی نوشته شده باشد مس نماید (بنا بر احتیاط واجب) و مس اسم مبارک پیامبر (صلی الله علیه و آله) و ائمه هدی (علیهم السلام) و حضرت زهرا (علیها السلام) نیز اگر هتک حرمت و بی احترامی باشد حرام است.

. . .

مباحث موضوعی

9
8
7
6
5
4
3
2
Powerd by MVC Portal