موسسه فرهنگی آموزش قرآن و تجوید (میقات القرآن)

بسم الله الرحمن الرحیم

با استعانت از درگاه پروردگار مهربان و با عنایات خاصّه حضرت ولیعصر (عج) و با آرزوی طول عمر برای مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) و درود به روان شهدای عالیقدر انقلاب اسلامی، در راستای انجام مسئولیت خطیر آموزش معارف قرآنی و اعتلای پرچم سبز علوی و ترویج فرهنگ تشیع که نشأت گرفته از قرآن کریم و اهل بیت عصمت و طهارت -سلام الله علیهم اجمعین- (ثقلین) می باشد، با تشکیل جلسات قرآنی متعدد و منسجم در موضوعات تجوید قرآن کریم، احکام عملیه، عقاید و ادبیات عرب پذیرای برادران و خواهران علاقمند به قرآن کریم به صورت رایگان بوده است که امروزه یکی از بزرگترین مراکز آموزشی کشور به شمار می آید.

تاریخچه میقات القرآن

 

اساتید
مجموعه مباحث اعتقادی این مجموعه حول موضوعاتی چون، کلیه مباحث علم اعتقادات، ادیان و فرق، شادی در اسلام، خمس، ازدواج، حجاب، ولایت فقیه، نماز، تفسیر نهج البلاغه و موضوعات متنوع دیگر می باشد.
ادیان و فرق، اعجاز و شگفتی های قرآن کریم
مباحث اعتقادی، خمس، نماز، شادی، ازدواج، ولایت فقیه و ...
شرح و تفسیر نهج البلاغه خطبه ها و حکمت ها

مباحث اعتقادی

اخبار موسسه

کلاس اعتقادات شنبه ها
این شنبه 94/11/17 ساعت 17:30، سخنرانی مبحث دعا
با موضوع "خواص کاربردی سوره ها و آیات قرآن کریم، قسمت سوم"
 

تلاوت قرآن

عبدالباسط محمد عبدالصمد
محمد صديق منشاوي
کامل یوسف
شحات محمد انور
مصطفي اسماعيل

روایات

 
 
بیت المال ...
 
«سعد بن ابى وقّاص» حاكم كوفه شد. او از بيت المال قرض كرد. در آن وقت، بيت المال دست حاكم نبود. يك نفر را براى حكومت و اداره ى امور مردم مى گذاشتند، يك نفر را هم رئيس دارايى مى گذاشتند كه او مستقيم به خودِ خليفه جواب می داد. در كوفه، حاكم «سعدبن ا بى وقّاص» بود؛ رئيس بيت المال، «عبداللَّه بن مسعود» كه از صحابه ى خيلى بزرگ و عالى مقام محسوب می شد. او از بيت المال مقدارى قرض كرد – حالا چند هزار دينار، نمى دانم – بعد هم ادا نكرد و نداد. «عبداللَّه بن مسعود» آمد مطالبه كرد؛ گفت پول بيت المال را بده. «سعد بن ابى وقّاص» گفت ندارم. بينشان حرف شد؛ بنا كردند با هم جار و جنجال كردن. جناب «هاشم بن عتبة بن ابى وقّاص - «معروف به هاشم مرقال كه از اصحاب اميرالمؤمنین و مرد خيلى بزرگوارى بود - جلو آمد و گفت:  [ادامه مطلب]

پاسخ گویی به شبهات وهابیت

شبهه 2: آیا کسی از صحابه به جهت غصب خلافت امیرمؤمنان توسط خلفا اعتراض کرده است؟

پاسخ: در اشکال فوق به این مطلب اشاره شده است که یک نفر هم معترض به غصب شدن حق امیرالمؤمنین علی(ع) نبوده است. با توجه به این مطلب اگر اثبات شود که حتی یک نفر هم به این موضوع اعتراض کرده است،اشکال فوق نقض می‌شود.
حال با توجه به مطلب فوق اسامی تعدادی از افرادی که به این قضیه اعتراض کرده‌اند و اسامی ایشان که در کتب اهل سنت آمده است بیان می‌شود:
(تا سِیَه روی شود هر آن که در او غش باشد!!) ...

ادامه مطلب

یک مسئله فقهی

نماز جماعت

در روایات اسلامی برای شرکت در نماز جماعت، ثواب بسیاری شمرده شده است، تا جایی که اگر تعداد نمازگزاران بیش از 10 نفر باشد ثواب آن قابل شمارش نیست.

برخی از احکام مبتلا به نماز جماعت که ان شاء الله از این پس به طور اختصار منتشر خواهد شد.

 - بین امام و بین مأموم و همچنین بین صف­ ها چیزی مانند دیوار یا پرده مانع نباشد، ولی نصب پرده بین صفِ مردها و زن­ها اشکالی ندارد.

 - افرادی که هنگام برپایی نماز جماعت، اقدام به خواندن نماز فرادی می‌کنند، اگر این عمل تضعیف نماز جماعت و اهانت و بی‌احترامی به امام جماعتی که مردم اعتماد به عدالت او دارند محسوب شود، جایز نیست.

مباحث موضوعی

9
8
7
6
5
4
3
2
Powerd by MVC Portal