موسسه فرهنگی آموزش قرآن و تجوید (میقات القرآن)

بسم الله الرحمن الرحیم

با استعانت از درگاه پروردگار مهربان و با عنایات خاصّه حضرت ولیعصر (عج) و با آرزوی طول عمر برای مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) و درود به روان شهدای عالیقدر انقلاب اسلامی، در راستای انجام مسئولیت خطیر آموزش معارف قرآنی و اعتلای پرچم سبز علوی و ترویج فرهنگ تشیع که نشأت گرفته از قرآن کریم و اهل بیت عصمت و طهارت -سلام الله علیهم اجمعین- (ثقلین) می باشد، با تشکیل جلسات قرآنی متعدد و منسجم در موضوعات تجوید قرآن کریم، احکام عملیه، عقاید و ادبیات عرب پذیرای برادران و خواهران علاقمند به قرآن کریم به صورت رایگان بوده است که امروزه یکی از بزرگترین مراکز آموزشی کشور به شمار می آید.

تاریخچه میقات القرآن

 

اساتید
مجموعه مباحث اعتقادی این مجموعه حول موضوعاتی چون، کلیه مباحث علم اعتقادات، ادیان و فرق، شادی در اسلام، خمس، ازدواج، حجاب، ولایت فقیه، نماز، تفسیر نهج البلاغه و موضوعات متنوع دیگر می باشد.
ادیان و فرق، اعجاز و شگفتی های قرآن کریم
مباحث اعتقادی، خمس، نماز، شادی، ازدواج، ولایت فقیه و ...
شرح و تفسیر نهج البلاغه خطبه ها و حکمت ها

مباحث اعتقادی

اخبار موسسه

کلاس اعتقادات شنبه ها
این شنبه 95/03/15 ساعت 17:30 پاسخگویی به شبهات و ساعت 18 سخنرانی با موضوع
"اسم اعظم و خواص اعداد در دعاها - آخرین جلسه از مبحث دعا"

تلاوت قرآن

عبدالباسط محمد عبدالصمد
محمد صديق منشاوي
کامل یوسف
شحات محمد انور
مصطفي اسماعيل

روایات

 
 
ملک ری ...
 
گفتند به تو حكومت رى را مى خواهيم بدهيم. رىِ آن وقت، يك شهر بسيار بزرگ پُرفايده بود. بعد گفتند اگر به جنگ حسني بن على (ع) نروى، از حاكميت رى خبرى نيست. اينجا يك آدم ارزشى، يك لحظه فكر نمى كند؛ مى گويد مرده شوى رى را ببرند؛ رى چيست؟ همه ى دنيا را هم به من بدهيد، من به حسین بن على(ع) اخم هم نمى كنم؛ من به عزيز زهرا، چهره هم درهم نمى كشم؛ من بروم حسین بن على (ع) و فرزندانش را بكشم كه مى خواهيد به من رى بدهيد؟! اما وقتى كه درون تهى است، وقتى كه جامعه، جامعه ى دور از ارزشهاست، دست و پا می لغزد؛ "عمر سعد" حالا حدّاكثر يك شب هم فكر مى كند؛ خيلى حِدّت كردند، يك شب تا صبح مهلت گرفتند كه فكر كنند!  [ادامه مطلب]

پاسخ گویی به شبهات وهابیت

شبهه 47:  آیه مسئله ولایت علی (ع) همانند نماز و زکات در قرآن مطرح شده است؟

سوال 47)شیعه می‌گوید:ولایت علی بن ابی طالب(ع) و فرزندانش رکنی از ایمان است، چرا این رکن در قرآن با صراحت بیان نشده؟ در حالی که نماز و زکات در قرآن آمده است!

پاسخ: این سؤال نشان از عدم آگاهی و مطالعه سوال کننده بر آیات قرآن، تفسیر آن و روایات پیامبر اکرمJ دارد. چرا که ولایت علی بن ابی طالب(ع)  و امامان بعد ایشان در قرآن ذکر شده و از آنجا که تشریح این آیات و روایات باعث تفصیل در پاسخ این سؤال شده و خارج از حدود این اوراق است به بیان فهرستی اجمالی از آنها می‌پردازیم. محققان و خوانندگان به تفاسیر شیعه و اهل سنت پیرامون آیات زیر مراجعه کنند تا مطلب برای آنها روشن گردد.

آیات مربوط به ولایت امیرالمؤمنین علی(ع) ...

ادامه مطلب

یک مسئله فقهی

وضو

برخی از احکام مبتلا به وضو که ان شاء الله از این پس به طور اختصار منتشر خواهد شد.

وضو به چند طریق انجام می‌گیرد؟

به طور کلّی وضو به دو طریق انجام می‌گیرد:

1. وضوی ترتیبی (رعایت ترتیب در شستن اعضاء وضو طبق شرایط مربوط به هر کدام از آنها)

2. وضوی ارتماسی

ان شاءالله در مباحث بعدی شرح کامل آنها خواهد آمد.

مباحث موضوعی

9
8
7
6
5
4
3
2
Powerd by MVC Portal