موسسه فرهنگی آموزش قرآن و تجوید (میقات القرآن)

بسم الله الرحمن الرحیم

با استعانت از درگاه پروردگار مهربان و با عنایات خاصّه حضرت ولیعصر (عج) و با آرزوی طول عمر برای مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) و درود به روان شهدای عالیقدر انقلاب اسلامی، در راستای انجام مسئولیت خطیر آموزش معارف قرآنی و اعتلای پرچم سبز علوی و ترویج فرهنگ تشیع که نشأت گرفته از قرآن کریم و اهل بیت عصمت و طهارت -سلام الله علیهم اجمعین- (ثقلین) می باشد، با تشکیل جلسات قرآنی متعدد و منسجم در موضوعات تجوید قرآن کریم، احکام عملیه، عقاید و ادبیات عرب پذیرای برادران و خواهران علاقمند به قرآن کریم به صورت رایگان بوده است که امروزه یکی از بزرگترین مراکز آموزشی کشور به شمار می آید.

تاریخچه میقات القرآن

 

اساتید
مجموعه مباحث اعتقادی این مجموعه حول موضوعاتی چون، کلیه مباحث علم اعتقادات، ادیان و فرق، شادی در اسلام، خمس، ازدواج، حجاب، ولایت فقیه، نماز، تفسیر نهج البلاغه و موضوعات متنوع دیگر می باشد.
ادیان و فرق، اعجاز و شگفتی های قرآن کریم
مباحث اعتقادی، خمس، نماز، شادی، ازدواج، ولایت فقیه و ...
شرح و تفسیر نهج البلاغه خطبه ها و حکمت ها

مباحث اعتقادی

اخبار موسسه

کلاس اعتقادات شنبه ها
این شنبه 94/07/18 مبحث دعا توسط جناب استاد مخمل باف
ساعت 17:30 با موضوع: حقایق طلسم، سحر و جادو

تلاوت قرآن

عبدالباسط محمد عبدالصمد
محمد صديق منشاوي
کامل یوسف
شحات محمد انور
مصطفي اسماعيل

روایات

 
 
حکم مستوری و مستی همه بر عاقبت است
 
تفاوت عمده اميرالمؤمنين(ع) در دوران حكومت خود با پيامبر اكرم (ص) در دوران حكومت و حيات مباركش، اين بود كه در زمان پيامبر(ص)، صفوفِ مشخّص وجود داشت: صف ايمان و كفر.  در زمان اميرالمؤمنين(ع)، اشكال كار اين بود كه صفوف، مشخّص نبود؛ به خاطر اين كه پيمان شکنان چهره هاى موجّهى بودند. هر كسى در مقابله با شخصيتى مثل جناب زبير، يا جناب طلحه، دچار ترديد می شد. اين زبیر كسى بود كه در زمان پيامبر(ص)، جزو شخصيتها و برجسته ها و پسر عمّه پيامبر و نزديك به آن حضرت بود.  حتّى بعد از دوران پيامبر هم جزو كسانى بود كه براى دفاع از اميرالمؤمنین(ع)، به سقيفه اعراض كرد. بله؛ « حكم مستورى و مستى همه بر عاقبت است! » خدا عاقبت همه مان را به خير كند. گاهى اوقات دنيا طلبى، اوضاع گوناگون و جلوه هاى دنيا، آنچنان اثرهايى می گذارد [ادامه مطلب]

پاسخ گویی به شبهات وهابیت

شبهه 1: آیا حضرت علی (ع) از خلافت کناره گیری کرد؟

پاسخ: باید در نظر داشت در پاسخ به افرادی که قسمتی از آیه یا حدیث یا خطبه‌ای را مطرح کرده و بر اساس آن اشکالی را طرح می‌نمایند، همیشه باید متن کامل آن آیه، حدیث یا خطبه را مورد بررسی قرار داده و سپس پاسخ مناسب را ارائه نماییم. پس برای پاسخ به این سؤال نیز ابتدا متن کامل خطبه را مورد بررسی قرار می‌دهیم تا مشخص شود منظور حضرت از این بیان چه بوده است.
حضرت در خطبه 92 نهج‌البلاغه پس از کشته شدن عثمان و بیعت با او می‌فرمایند:

ادامه مطلب

یک مسئله فقهی

نذر آن است كه انسان بر خود واجب كند كه كار خيري را براي خدا به جا آورد، يا كاري را كه انجام‌ندادن آن بهتر است براي خدا ترك نمايد.
انسان كاري را مي‎تواند نذر كند كه انجام آن برايش ممكن باشد. بنابراين كسي كه نمي‎تواند پياده كربلا برود، اگر نذر كند كه پياده برود، نذر او صحيح نيست.

. . .

مباحث موضوعی

9
8
7
6
5
4
3
2
Powerd by MVC Portal