سلام پدر سالمندی هستند که اخیرا زمینگیرشده ونیاز به پوشک شدن دارند اگر اینکار توسط دخترشان انجام شود چه حکمی دارد؟ (کد: 465539)

باسمه تعالی

می توانند این کار را انجام دهند به شرطی که تا آنجا که می‌شود به مواضعی که دیدن آن برای آنها حرام است نگاه نکنند.

سلام خسته نباشید ما باهاتون تماس گرفتیم راجب بابامون که تو کماان یه سری چیزا گفتین که بخونیم و فوت کنیم بهشون منتهی چون تو ای سی یو هستن این امکان برامون فراهم نیست اگر اون سوره هارو تو خونه بخونیم کفایت میکنه؟ (کد: 465538)

باسمه تعالی

بله میتوانید.

سلام خسته نباشید آیا مشکی پوشیدن در دو ماه محرم و صفر برای امام حسین (ع) جایز نیست؟ (کد: 465537)

باسمه تعالی

واجب نیست ولی هر کس خواست می‌تواند این کار را انجام دهد و اگر کسی هم انجام نداد کار مکروهی انجام نداده است.

سلام علیکم استاد عزیز بنده اوایل محرم یک سوالی کردم و هنوز پاسخ دریافت نکردم. فکر کنم سوال ارسال نشده و به خاطر همین دوباره براتون ارسال می کنم. مجلسی بود که افراد زیادی *** (کد: 465536)

باسمه تعالی

تعبیر خواب فقط به ایمیل ارسال میشود. پاسخ شما قبلا ارسال شده است. ایمیل خود را چک نمایید.

سلام 1.استاد دعاهایی که میخونیم مثلا برای افزایش روزیمون اگه به نیت افزایش رزق همه اشناهامون بخونیم بهتره یا فقط به نیت افزایش رزق خودمون بخونیم... تاثیر گذاری کدوم بیشتره؟؟؟ 2دعاهایی برای رونق کار معرفی کنید ممنون (کد: 465535)

باسمه تعالی

خیر. لکن شما می توانید برای هر کس که خواستید دعا های مختلف از جمله زیاد شدن روزی را برای آنها انجام دهید. ولی نمی توانید از طرف دیگران نیت کنید. برای روتق کار برنامه ده گانه (لینک) را انجام دهید.

سلام ازدواج دختری مذهبی با پسری که به دلیل شرب خمر از کار بیکار شده و در گذشته نماز هم نمیخوانده ولی در حال حاضر اطلاعی ندارم صحیح می باشد؟ (کد: 465534)

باسمه تعالی

فرد مشروب خوار باید توبه کرده و این کار را کنار گذاشته باشد و برای اینکه یقین کنید این کار را کنار گذاشته است باید حداقل یک سال از ترک اعتیاد او به مشروب گذشته باشد در غیر این صورت هیچ گونه اقدامی نکنید.

با سلام و احترام بنده کد 465364 هستم و نزدیک دو ماه هست برنامه دهگانه را انجام میدهم ***. میخواستم ببینم نیاز هست اعمال دیگری به جا بیاورم که زودتر بختم باز شود؟ (کد: 465533)

باسمه تعالی

برنامه خود را ادامه دهید حتماً خبری خواهد شد ان شاء الله.

سلام برای سرمایه گزاری و اقدام برای ازدواج نیازمند کمک مالی هستم . دنبال صندوق قرض الحسنه یا وامی هستم .سند منزل برای ضمانت دارم ولی ضامن ندارم. شما میتونید کمکی کنید ؟ ممنونم (کد: 465531)

باسمه تعالی

باید به صندوق قرض الحسنه ای مراجعه کنید که نسبت به شما آشنایی لازم را داشته باشند و در این صورت حتما موفق خواهید بود. جهت گشایش کارتان هر روز سوره فتح را بخوانید و نیز هر روز ۴۰۰ مرتبه استغفار نمایید.

سلام، داستان ضحاک بن عبدالله چیه، آیا درسته که از یاران امام حسین ع بوده که روز عاشورا گریخت؟؟ (کد: 465530)

 

باسمه تعالی

روایت آن را نقل کنید و ماخذ آن را نیز ذکر نمایید تا پاسخ شما را بدهیم.

 

با عرض سلام و خدا قوت خدمت استاد گرامی من در حال تحصیل در کانون هستم. در مورد لزوم امر به معروف و نهی از منکر قطعا خودتون اهمیت این بحث رو میدانید. اینکه حضرت آقا فرمودند واجب فراموش شده، واقعا همینطور هست. حتی در بین افراد مذهبی متاسفانه هیچ جایگاهی نداره. در حالیکه که یکی از واجبات هست اون هم در اوضاع کنونی جامعه که خیلی ضرورتش احساس میشه. وقتتون رو نگیرم خواستم پیشنهاد بدم و خواهش کنم اجازه بدید یک دوره فشرده در کانون برای آموزش این واجب الهی برگزار بشه. من کسی را سراغ دارم که حاضر هستن این آموزش بر عهده بگیرند. حتما اگر اجازه بدید معرفی ایشان و دادن رزومه در ادامه انجام میشود. اگر بحث کلاسهای شنبه و سخنرانی جنابعالی را نمیشود متوقف کرد در روز دیگری از هفته انجام شود. در 3 یا 4 جلسه میتوانند دوره را برگزار کنند. من هماهنگی با ایشان رو انجام میدم. اگر لطف کنید اجازه بدید این قدم رو بردارم خیلی ممنون میشوم. خدا خیرتون بده (کد: 465529)

باسمه تعالی

در این مورد به معاونت آموزشی مراجعه نمایید.

در صورتیکه پرسش خود را نیافته اید می توانید آنرا در این قسمت مطرح کنید. ( )
توجه: سوالات مربوط به تعبیر خواب فقط به ایمیل ارسال می شود.
کاربر گرامی تا اطلاع ثانوی امکان پاسخ گویی به سوالات شما مقدور نمی باشد. از صبر و شکیبایی شما متشکریم.
پست الکترونیک *
پرسش *
سن
جنسیت
کد امنیتی زیر را وارد کنید.
CaptchaImage

کد پیگیری *
کد امنیتی زیر را وارد کنید.
CaptchaImage