سلام استاد_ روش نوشتن و شستن آیات قرآن رو توضیح میدید به چه نحوی هست؟(جهت شفای بیماری)_ اینکه با چی بنویسیم، چطوری بشوییم؟ مثلا با عسل میشه نوشت بعد اب گرفت خورد؟ (کد: 455280)

باسمه تعالی

نوشتن آیات قرآن باید با مواد خوراکی باشد که بتوان آن را نوشید یا خورد. لکن پیشنهاد می‌کنیم که هرچه می توانید از انجام این کار به دلایلی خودداری نمایید و صرفاً به خواندن اکتفا کنید.

با عرض سلام و صبح بخیر یک سوال دارم یک نفر به یک مشکلی برخورده و آن اینکه می گوید من خوابی را که می بینم خوب یا بد در این عالم بصورت بر عکس تعبیر می‌شود مثلا خواب می بینم با یک نفر صمیمی شدم ولی چند روز بعد در عالم بیداری با آن شخص به مشکل برمی خورم چگونه تدبیر کنم یا دعایی بخوانم تا تعبیر خواب خوبم در این عالم نیز خوب تعبیر شود. چون این برنامه زندگی فرد را با مشکل روبرو کرده است. با تشکر (کد: 455278)

باسمه تعالی

تا ۴۰ روز برنامه دهگانه (لینک) را انجام داده و گزارش کار را برای ما ارسال کنید تا ببینیم در چه موقعیتی است. 

با سلام. گروهی از خانم‌ها مجموعه‌ای مذهبی و آموزشی درست کرده‌اند که در آن به آموش مسائل دینی از قبیل احکام، اخلاق و... می‌پردازند، ولی بعضی کارهای مالی‌شان که ظاهرا بمنظور تامین هزینه‌های جاری مجموعه انجام میشود (یا گاهی بقول خودشان صرف امور خیریه میشود)، درست بنظر نمیرسد. میخواستم نظر حضرتعالی را در این خصوص بدانم که آیا این کارها شرعا و عقلا درست است یا نه؟ (البته پرداخت این مبالغ برای اعضای مجموعه و دیگران اختیاری است) - یکی از کارهایشان این است که در مجموعه باب کرده‌اند اگر به مشکلی برخورد کردید، مبلغی تحت عنوان «بیمه امام زمان(عج)» کنار گذاشته و به مجموعه تحویل دهید تا در راه امام زمان هزینه شود تا از بلا و گرفتاری مصون بمانید. - روزی 1500 تومان به عنوان «شکرانه سلامتی امام زمان(ع)» کنار گذاشته و تحویل موسسه میدهند تا صرف امور خیریه شود. - ماهی 5000 تومان تحت عنوان «ذخیره قیامت» به مجموعه میدهند تا وقتی مردند سایر اعضا برایشان یک روز نماز قضا، یک جزء قرآن و نماز لیلة الدفن بخواند. - ماهی 2000 تومان میدهند تا وقتی مردند دیگران برایشان قرآن بخوانند (غیر از آن یک جزء) - گاهی مدیر مجموعه پول میگیرد برای ادای نماز قضای اموات و آن پول صرف امور خیریه یا هزینه های جاری مجموعه میشود و به صورت داوطلبانه خواندن آن را بطور رایگان به اعضا میسپارند. یک سوال دیگر هم داشتم: یکی از دوستان من که از اعضای این مجموعه است، خود را برای کمک مالی به آنها خیلی به مشقت می اندازد و خود و خانواده اش برای آنها خیلی زحمت میکشند، حال آنکه خودشان تحت فشار مالی هم هستند. وقتی به او میگویم چرا چنین میکنی، میگوید آدم باید در راه امام زمان کار کند تا ذخیره آخرتش باشد. آیا درست است او اینقدر خود را برای چنین اموری به سختی بیندازد؟ حس میکنم اشتباه میکند اما نمیدانم چگونه او را متوجه اشتباهش کنم. ممنون میشوم راهنمائیم کنید. (کد: 455277)

باسمه تعالی

اعمالی که در دین به عنوان مسائل واجب شناخته نشده، اگر کسی یا کسانی آن را به عنوان واجب در نظر گرفته و سپس آنرا منتسب به شارع مقدس نمایند این عمل بدئت بوده و حرام می باشد. ولی اگر چنانچه انسان مواردی را به امید پاداش و ثواب و با رضایت خاطر انجام دهد، که البته آن اعمال خلاف قرآن و سنت نباشد، اشکالی ندارد. پس اگر در موسسه فوق کسی برخلاف رضایت خویش مبالغ یادشده را بپردازد تصرف در آنها شرعاً جایز نیست و این فعل نیز فعل حرام می باشد. مسائلی از قبیل انجام اعمال مستحب برای اموات نباید با گرفتن مبلغ همراه باشد چرا که این امر ممکن است منتج به انحرافاتی شود که جای بازگو کردن آنها فعلاً نیست. در مورد نماز قضا خواندن باید دانست بهتر است این عمل تحت نظر مجتهد باشد. چرا که عملی بسیار مشکل است و اگر کسی اجیر شود برای خواندن قضای نماز و گرفتن روزه ی افراد، باید بدانند که وظیفه مهمی را برعهده گرفته و بتواند آنرا اولاً صحیح و ثانیاً با تعهد کامل انجام دهد. هرگونه کوتاهی در این زمینه مظلمه ناس می باشد.
در مطلب آخر که فرموده بودید، به مشقت انداختن خود و افراد خانواده چه حکمی دارد، چنین چیزی شرعاً جایز نیست و در مورد روشن‌ کردن فرد یا افراد نسبت به این مسایل، یا باید آنها را به پیش افراد متخصص در این زمینه ببریم و یا اگر خودمان در این موارد ورود داریم تذکرات لازم را با توجه به دلایل قرآنی به آنها گوشزد نماییم.

بسم الله الرحمن الرحیم سلام علیکم استاد عزیز بنده به عنوان یکی از مستمعین جلسات سخنرانی شما خواستم یک پیشنهادی رو ارائه کنم. در قرآن و احادیث مسئله "تقوا" بسیار مورد تاکید و توجه می باشد. به طوری که انسان وقتی بعضی از ویژگی های متقین را می خواند و یا اثرات تقوا در انسان و جامعه را در آیات قران مشاهده میکند بسیار متحیر می شود. اما واقعا تقوا عبارت از چیست؟ چطور انسان می تواند تقوا را در خود به وجود بیاورد؟ در ادامه چطور می شود آن را حفظ کرد؟ و خیلی سوالات دیگر که در زمینه تقوا وجود دارد. اگر برایتان مقدور بود به فضل الهی و مدد ائمه اطهار(علیهم السلام) یک سلسه مباحثی رو هم درباره تقوا بیان کنید که ان شاءالله بسیار مفید واقع خواهد شد. خیلی ممنون از زحمات شبانه روزی شما... ان شاءالله که روز به روز بیشتر مورد عنایت و الطاف الهی قرار بگیرید. التماس دعا یا علی(ع) (کد: 455276)

باسمه تعالی

راجع به تقوا هرچه می توانیم باید سخنرانی ها را کم کرده و بلعکس، آن را عملیاتی کنیم. همه ما و شما باید هم و غم مان این باشد که واجبات را انجام دهیم و محرمات را ترک کنیم. این مطلب عین تقوا است.

سلام استاد وقت بخیر نمی خوام زیاد وقتتون رو بگیرم فقط مختصر بگم که چندین ساله همسرم و پدرش دچار اختلاف شدن و خانواده همسرم طرد کردن همسر بنده رو ایشون نامادری دارند و مادر خودشون فوت کرده خیلی تلاش کردیم این پدر و پسر آشتی کنن اما پدرش به هیچ عنوان قبول نمیکنه ایا می شود کاری کرد دعای توسلی من واقعا عاجز شدم لطفا کمکم کنید دعای مشلول هم خوندم اما تاثیر ندیدم پدر شوهرم اهل حال و نفرین هست اما واقعا به ناحق باید چکار کنم (کد: 455275)

باسمه تعالی

به نقرین های ایشان توجهی نکنید. برنامه هفتگی دهگانه (لینک) را تا 40 روز انجام دهید و در پایان هر روز عرض حاجت نمایید.

سلام استاد بزرگوار خسته نباشید. میشه لطف کنید بفرمایید آداب استفاده از آب زمزم برای شفای بیمار چی هست؟ ما چند تا بیمار هستیم و مقدار این آب کمتر از نصف یک بطری آب معدنی است. و یک سوال دیگه اگر به یک دلیلی نتوانیم خود آب را به بیمار بدهیم میشود آن را با غذا و چیز های جامد دیگر را به آن آغشته کرد و به بیمار داد؟ (کد: 455273)

باسمه تعالی

آداب خاصی ندارد. به هر کدام هر مقداری که خواستید بدهید لکن اگر بتوانید تربت اصل سید الشهدا را پیدا نمایید و به مقدار نوک قاشق چایخوری داخل استکان با آبی مخلوط کرده و سوره قدر را بخوانید و به بیمار بدهید. ان شاء الله شفا حاصل خواهد شد.
اگر واقعاً آب زمزم باشد ریختن آن در غذا مشکلی ندارد.

سلام و وقت بخیر. پیوست سوال۴۳۵۱۶۱ . بنده اعمال دهگانه خیلی خوب و منظم وبا میل انجام دادم . با کمی از اعمال ماه مبارک را .. خبر خاصی پیش نیامد و من چند روزه ددیگراعمال را انجام نمیدهم چون از طرفی خیلی کار دارم از طرف دیگر رغبتی ندارم. (کد: 455272)

باسمه تعالی

اگر کسی بیمار شود و به طبیب مراجعه کند و طبیب برای او نسخه بپیچد که باید تا شش ماه به آن نسخه عمل کند تا بهبودی حاصل شود، اگر شخص بیمار بخواهد بهبود یابد باید با نسخه عمل نموده و به پای مدت زمان آن نیز صبر نماید. در کارهای معنوی هم به همین صورت است. شما باید تا یکسال حداقل این برنامه را انجام دهید بعلاوه ی اینکه در هر سجده نمازتان، چه واجب و چه مستحب، ذکر "يَا خَيْرَ الْمَسْؤُولِينَ ، وَيَا خَيْرَ الْمُعْطِينَ ، ارْزُقْنِي وَارْزُقْ عِيَالِي مِنْ فَضْلِكَ ، فَإِنَّكَ ذُو الْفَضْلِ الْعَظِيمِ" که در رساله‌های عملیه نیز ذکر شده است را بیان کنید. ان شاءالله برای شما فرجی حاصل خواهد شد.

سلام استاد عزیز یک استخاره میخواستم برای ازدواج، با تشکر (کد: 455265)

باسمه تعالی

فردا (یکشنبه) راس ساعت ۱۲ ظهر با شماره 55158678 جهت استخاره تماس بگیرید.

 

سلام پدرم دچار سوختگی شدید شدن ازشون قطع امید کردن چه دعا یا ذکری بخونم (کد: 455264)

باسمه تعالی

روزی ۷۰ مرتبه سوره حمد را بخوانید و بر او بدمید و نیز هر روز دعای مجیر را با وضو و رو به قبله به نیت شفای ایشان بخوانید.

باسلام خدمت استاد بزرگوار، چند ماه پیش در زمستان یک گربه با بچه اش به حیاط ما می آمدند ، ما هم برایشان غذا میریختیم ، شبها در انباری گوشه حیاط می خوابیدند ، بچه گربه که هم شیر مادرش را میخورد و هم غذا. گاهی مادرش بچه گربه را دو سه ساعتی میگذاشت و دوباره برمیگشت، اما یک روز مادر گربه رفت و تقریبا دو یا سه روز خبری نبود و من هر غذایی که به بچه گربه میدادم نمی خورد در حالیکه قبلا که مادرش بود ، همه را می خورد، با خود فکر کردم که مادرش دیگر رهایش کرده و چون از وضعیت نگهداری هم خسته شده بودم ، بچه گربه را در محلی دور از خانه رها کردم، دو روز بعد مادرش برگشت و مدام در حیاط میگشت ، به آنجا که بچه گربه را رها کرده بودم رفتم اما پیدایش نکردم ، از آن موقع مدام گرفتاری و پیشامد بد در زندگی داریم و خودم مدام به خاطر بچه گربه در عذابم که او توان شکار و تهیه غذا نداشت و حتما از گرسنگی مرده و .... استاد چه کنم ؟ (کد: 455262)

باسمه تعالی

چند بار به منطقه مورد نظر سر بزنید. اگر بچه گربه را پیدا کردید او را آورده و به مادرش تحویل دهید. اگر چنین چیزی حاصل نشد حتما روزی چهارصد مرتبه استغفار کنید و از دادن غذا به مادر آن حیوان دریغ نورزید.

در صورتیکه پرسش خود را نیافته اید می توانید آنرا در این قسمت مطرح کنید. ( )
توجه: سوالات مربوط به تعبیر خواب فقط به ایمیل ارسال می شود.
کاربر گرامی تا اطلاع ثانوی امکان پاسخ گویی به سوالات شما مقدور نمی باشد. از صبر و شکیبایی شما متشکریم.
پست الکترونیک *
پرسش *
سن
جنسیت
کد امنیتی زیر را وارد کنید.
CaptchaImage

کد پیگیری *
کد امنیتی زیر را وارد کنید.
CaptchaImage