با سلام و احترام ؛1)استاد نظر شما درباره ختم صلوات ضراب برای حوائج چی هست؟ 2)آیا ختم چله زیارت عاشوار به روش استاد حق شناس برای حاجت مخصوصا ازدواج تایید میفرمایید؟ 3)در مورد خوندن ۴۰روز سوره حشر ومزمل بعداز نماز صبح در مورد خانما زمانیکه عذر شرعی دارن باید ادامه بدن یا ۴۰ روز بعداز مدت معین کامل کنن؟ 4)آیا در هنگام خواندن قرآن یا زیارت عاشوراوسایر ادعیه حتما باید وضو داشته باشیم؟ 5)من ۴ماه هست برنامه دهگانه رو بطور کامل انجام میدم فقط در هنگام خوندن زیارت عاشورا با صد لعن و سلام متاسفانه تمرکزم از دست میدم یا یه مطلبی رو همزمان که ذکر میگم با چشم میخونم ،میخواستم ببینم اشکال داره و چیکارکنم با تمرکز باشم در این موقع.؟ 6)در ماه محرم وصفر چه اعمالی رو استادگرامی پیشنهاد میکنن بجز زیارت عاشورا که جز برنامه دهگانه هستش؟ سپاسگزارم از زحمات شما (کد: 465489)

باسمه تعالی

1- این مسائل سلیقه‌ای است و وجه شرعی ندارد.
2- اگر مسئله‌ای که فرموده اید به اینگونه باشد که چهل روز زیارت عاشورا با صد لعن و صد سلام برای برآورده شدن حاجتی بخوانند، این مطلب درست است و مشکلی ندارد.
3- ما چنین ختمی را موثق نمی دانیم و اما در مورد خواندن قرآن برای خانمها در مواقع خاص، اگر آیات قرآن با بدن آنها تماس نداشته باشد و نیز برای خواندن وضو بگیرند مشکلی ندارد. 
4- اگر چنانچه دست شما یا بدن شما بخواهد با آیات تماس پیدا کند، داشتن وضو لازم است. در غیر اینصورت خیر. لکن برای خواندن قرآن و ادعیه مستحب است انسان وضو داشته باشد.
5- لازم نیست شما زیارت را با صد لعن و صد سلام بخوانید. بلکه گفتن یکبار نیز کافی است ولی حتماً باید خوانده شود و دیدن با چشم کفایت نمی کند. 
6- خواندن زندگی نامه حضرت امام حسین -علیه السلام-. هر روز توسل به آن بزرگوار و شهدای کربلا که این کار می تواند در مدت یک دقیقه انجام شود. خواندن مقتل آن حضرت و اصحاب بزرگوارش و تا آنجا که بتوانید حتی به اندازه یک قطره اشک از چشمان جاری شود. بهترین کتاب در این زمینه کتاب مقتل جامع می باشد که زیر نظر استاد پیشوایی تالیف شده است.

سلااااااااااام استاد✋ازتون خواهش میکنم که 5تا کتاب خیلی خوب در زمینه دینی_فلسفی معرفی کنید تشکرررررفراووون (کد: 465487)

باسمه تعالی

در زمینه مسائل فلسفی اگر وارد نشوید بهتر است. اما اگر علاقه شدید به آن دارید می توانید از کتاب های شهید مطهری با موضوع کتاب های جهان بینی توحیدی مراجعه نمایید و در مسائل اعتقادی نیز به کتاب های آقای جعفر سبحانی (حفظه الله) مراجعه کنید که بسیار عالی است و یکی از آنها به نام "منشور جاوید" است. هر گاه آن را مطالعه کردید به ما بگویید تا کتاب دیگری به شما معرفی کنیم.

سلام استاد خسته نباشید اخیرا متوجه شدم ک یکی از اقوام نزدیک همسرم ب *** ولی بازهم نگران زندگی خودم هستم راهنمایی ام بکنید...و اینکه صلاح میدونید *** را باخبر کنیم یا نه.. ممنونم (کد: 465485)

باسمه تعالی

برای مورد خودتان برنامه دهگانه (لینک) را انجام دهید و برای رفع مشکل فردی که ذکر کرده اید به نیت ایشان دعای سمات را بخواند و وقتی به عبارت "فلان بن فلان" رسیدید، بجای این واژه نام فردی که ایجاد رابطه کرده است را بگذارید.
در این رابطه با کسی فعلا صحبت نکنید.

سلام دختری تقریبا ۱۹ ساله هستم خیلی دوست دارم با فردی مومن و صالح ازدواج کنم قبلاً خواستگارانی داشتم اما مادرم همه را به دلیل سن کم رد میکرد *** (کد: 465484)

باسمه تعالی

برنامه دهگانه (لینک) را انجام دهید و بعد از ماه صفر گزارش کار خود را برای ما ارسال نمایید.

معلم دینی دوران دبیرستان ما که فردی شیعه و متدین و تحصیلکرده هستند ،این مطلب را در گروه قرار داده اند و دیگر اعضای گروه هم این مطلب را تحسین کرده اند، من نمی دانم درست است یا نه ، اگر درست نیست چرا معلم دینی این را گذاشته ؟ آﯾﺖ ﺍﻟﻠﻪ ﻋﻼﻣﻪ ﺑﺮﻗﻌﯽ ﻗﻤﯽ ﺩﺭ ﺧﺎﻃﺮﺍﺕ ﺧﻮﺩ ﻣﯽ ﻧﻮﯾﺴﺪ : *** ﻭ ﺷﻨﯿﺪﻡ ﮐﻪ ﻣﯽﮔﻔﺘﯽ ﺍﻣﺎﻡ ﺩﺭ ﺷﮑﻢ ﻣﺎﺩﺭﺵ ﻫﻤﻪ ﭼﯿﺰ ﺭﺍ ﻣﯽ ﺩﺍﻧﺪ! ﮔﻔﺖ : ﺑﻠﻪ ﺍﯾﻦ ﻣﻮﺿﻮﻉ ﺩﺭ ﺭﻭﺍﯾﺎﺕ ﻣﺎ ﺫﮐﺮ ﺷﺪﻩ! ﻣﻘﺼﻮﺩ ﻓﻠﺴﻔﯽ ﺭﻭﺍﯾﺎﺗﯽ ﺑﻮﺩ ﮐﻪ ﺩﻻﻟﺖ ﺩﺍﺭﺩ ﺑﺮ ﻋﻠﻢ ﺍﻣﺎﻡ ﻗﺒﻞ ﺍﺯ ﺗﻮﻟﺪ،ﺍﺯ ﺟﻤﻠﻪ ﺭﻭﺍﯾﺎﺗﯽ ﮐﻪ ﻣﯽ ﮔﻮﯾﻨﺪ ،( ﺍﻣﺎﻡ ﺩﺭ ﺷﮑﻢ ﻣﺎﺩﺭ ﺍﺯ ﻃﺮﯾﻖ ﺳﺘﻮﻧ ﻬﺎﯼ ﻧﻮﺭ ﮐﻪ ﺩﺭ ﻣﻘﺎﺑﻞ ﺍﻭﺳﺖ، ﻫﻤﻪ ﭼﯿﺰ ﺭﺍ ﻣﯽ ﺑﯿﻨﺪ ) *** ﺛﺎﻧﯿﺎ ، ﺷﻤﺎ ﺩﺭ ﺁﺧﺮ ﻫﻤﺎﻥ ﻣﻨﺒﺮ ﮔﺮﯾﺰ ﺑﻪ ﺻﺤﺮﺍﯼ ﮐﺮﺑﻼ ﺯﺩﯼ ﻭ ﮔﻔﺘﯽ : ﻫﻨﮕﺎﻣﯽ ﮐﻪ ﺍﻣﺎﻡ ﺣﺴﯿﻦ ( ﻉ ) ﺑﻪ ﻃﺮﻑ ﮐﻮﻓﻪ ﻣﯽ ﺁﻣﺪ، « ﺣﺮ » ﺟﻠﻮﯼ ﺍﻭ ﺭﺍ ﮔﺮﻓﺖ ﻭ ﻣﺎﻧﻊ ﺷﺪ ﮐﻪ ﺍﻣﺎﻡ ﺑﻪ ﮐﻮﻓﻪ ﺑﺮﺳﺪ. ﺍﻣﺎﻡ ﻧﺎﮔﺰﯾﺮ ﺭﺍﻩ ﺩﯾﮕﺮﯼ ﺭﺍ ﺩﺭ ﭘﯿﺶ ﮔﺮﻓﺖ ﻭ « ﺣﺮ » ﻧﯿﺰ ﺁن ها ﺭﺍﺩﻧﺒﺎﻝ ﻣﯽ ﮐﺮﺩ ﺗﺎ ﺍین که ﺑﻪ ﺟﺎﯾﯽ ﺭﺳﯿﺪﻧﺪ ﮐﻪ ﺍﺳﺐ ﺍﻣﺎﻡ( ﻉ ) ﻗﺪﻡ ﺍﺯ ﻗﺪﻡ ﺑﺮﻧﺪﺍﺷﺖ ﻭ ﻫﺮﭼﻪ ﺍﻣﺎﻡ ﺭﮐﺎﺏ ﺯﺩ ﻭ ﮐﻮﺷﯿﺪ ﻭ ﻧﻬﯿﺐ ﺯﺩ ﻭ ﻫﯽ ﮐﺮﺩ، ﻣﺮﮐﺒﺶ ﺣﺮﮐﺖ ﻧﮑﺮﺩ، ﺍﻣﺎﻡ ﻣﺎﻧﺪ ﻣﺘﺤﯿﺮ ﮐﻪ ﭼﺮﺍ ﺍﺳﺐ ﺣﺮﮐﺘﯽ ﻧﻤﯽﮐﻨﺪ *** ( ﭼﻄﻮﺭ ، ﺑﻪ ﺍﯾﻨﺠﺎ ﮐﻪ ﺭﺳﯿﺪ ﺍﻭﻝ ﺍﺳﺒﺶ ﻓﻬﻤﯿﺪ ﻭ ﺁﻥ ﺳﺮﺯﻣﯿﻦ ﺭﺍ ﺷﻨﺎﺧﺖ ﻭ ﺑﻌﺪ ﺍﻣﺎﻡ ( ﻉ) ،ﻭ ﺗﺎﺯﻩ ﭘﺲ ﺍﺯ ﭘﺮﺳﯿﺪﻥ ﺍﺯ ﯾﮏ ﻋﺮﺏ ﺑﯿﺎﺑﺎﻧﯽ ﻣﺤﻞ ﺭﺍ ﺷﻨﺎﺧﺖ؟ *** (کد: 465480)

باسمه تعالی

این اشکال که اسب امام زودتر از امام خبردار شده است به هیچ وجه صحت نداشته و هیچ منبع موثق تاریخی آن را اثبات نمی‌کند. این موضوع از اسرائیلیات بوده و فقط وهابیت آن را به عنوان اشکال بر علم امام مطرح کرده و می‌کند. فلذا این موضوع از اصل هیچ وجه شرعی نداشته و ندارد بلکه امام به اذن الهی غیب را می داند و هر وقت خداوند مجاز بداند از آن استفاده می‌کند. شخصی به نام برقعی که معلم دینی از او نقل کرده است از کسانی بود که در حدود ۴۰ سال پیش از مسیر اصلی منحرف شده و به وهابیون پیوست و بعدها خود نیز از مبلغین وهابیت در ایران شد. این فرد عاقبت بخیر نشده و با عقیده به فرقه ضاله وهابیت از دنیا رفت.
شما هر گاه اشکالی دارید و یا می خواهید پاسخی به معلم دینی بدهید اشکالات خود را مطرح کنید تا پاسخ آن را به شما داده و شما آن را به معلم دینی انتقال دهید.

سلام استاد نظرتون درمورد کتاب قضاوتهای امیرالمؤمنین نوشته شیخ محمد تقی شوشتری چیه آیا کتاب معتبری است.؟ (کد: 465479)

باسمه تعالی

تمام مطالب کتاب ها باید بر مبنای قرآن کریم و احادیث و روایات صحیح و نیز تایید عقل باشد. در غیر این صورت مورد قبول نمی باشد. کتاب حاضر نیز باید به دقت مطالعه شود و اگر روایت یا حدیثی مشمول قاعده فوق نبود کنار گذاشته شود.

سلام استاد عزیز. پسری 15 ساله دارم که خیلی خوب و مودب بود و اهل نماز و... متاسفانه مدتی است که خیلی رفیق باز شده اصلا بحرف من و پدرش گوش نمیکند بدون اجازه از خانه خارج میشود و تا دیروقت با دوستانش وقت میگذراند هر چه تماس میگیریم جواب نمیدهد و حتی گاهی اوقات تا 12 شب بیرون است... نمیدانیم چه برخوردی بکنیم یکبار هم پدرش به خانه راهش نداد وشب را در پارک خوابید ولی فایده نداشت و متاسفانه روز بروز اوضاع بدتر میشود خواهشمندم راهنمایی بفرمایید. لازم بذکراست مدتی است برنامه دهگانه و تلاوت سوره صف را انجام میدهم. با تشکر (کد: 465475)

باسمه تعالی

بیرون کردن فرزند از خانه به صلاح نیست و دیگر به هیچ وجه این کار را تکرار نکنید. همان اعمالی که گفته شد را انجام دهید و با فرزندتان حتماً حتماً دوست شوید و با او مهربانانه و صمیمانه برخورد کنید به نحوی که او دردو دل خود را پیش شما مطرح کند. اگرچه فرزند بد اخلاقی کند شما مقابله به مثل نکنید. در آینده نزدیکی نتیجه رفتار خود را خواهید دید.

با عرض سلام و خدا قوت من خواستگارهای زیادی دارم ولی هیج کدوم جور نمیشه اکثرا به خاطر اینکه فضای فکری و ... متفاوت هست و تفاهم نداریم. مدتی هست لینک دهگانه رو انجام میدم. سوالم این هست که تقریبا یک سال پیش خواستگاری داشتم که از قبل آشنایی نداشتیم و یک جلسه با هم دیدار داشتیم. به نظرم جلسه خواستگاری خوب پیش رفت و حتی ایشون حرف از مهریه زدند. میتونم بگم تقریبا همونی بود که من میخوام برعکس خواستگار های دیگم. چند روز بعد مادرش تماس گرفت و نظر من رو از مادرم پرسید که مادرم گفت بیشتر با هم آشنا بشن. ولی بعد دیگه هیچ خبری نشد. الان فکرم درگیرش هست نه از جهت علاقه از این جهت که مورد مناسبی بود. چی کار میتونم کنم در این مورد؟ شاید از طریق یک معرف بشود پرس و جو کرد. لطفا راهنمایی بفرمائید. (کد: 465474)

باسمه تعالی

شما هیچ اقدامی انجام ندهید. اعمال دهگانه را ادامه دهید و بدانید ان شاء الله به یاری خداوند متعال به نتیجه خواهید رسید.

سلام خسته نباشید یه استخاره می خواستم برای ازدواج (کد: 465473)

باسمه تعالی

روزهای یکشنبه تا چهارشنبه از ساعت 12 تا قبل از نماز ظهر با شماره 55158678 جهت استخاره تماس بگیرید و یا شنبه ، دوشنبه و پنجشنبه از ساعت 4:30 بعد از ظهر به بعد با موسسه شماره های زیر تماس بگیرید.
55370517-55390144

با سلام و عرض ادب ، همیسه گفته میشه که نسبت به خدا بدبین نباشی ، ولی من فکر می کنم زیادی خوش بین هستم ، مدام برامون اتفاقات بد می افته و من بعد هر اتفاقی کار خدا را توجیه میکنم و میگم حتما خدا میخاد با این ایجاد این مشکل ، راه رو براز فلان نعمت یا اجابت دعاهام باز کنه و این مشکلات حتما اسباب یک چیز خیر هست، بعدش میگم آخه مگه خدا بیکاره اینقدر برای من وقت بگذاره این همه بنده داره و من اصلا ارزش توجه ندارم . الان هم گره کوری در زندگی دارم که کام ما را تلخ کرده و تا حمله عصبی و مراقبتهای ویژه و مصرف داروهای اعصاب به تجویز پزشک ، پیش رفتم ولی هنوز ته دلم باز میگم شاید خدا میخاد فلان کارو برام کنه ، لطفا برایم دعا کنبد (کد: 465472)

باسمه تعالی

برنامه ده گانه (لینک) را تا یک سال انجام دهید. تمام مشکلات شما به لطف خدا حل خواهد شد به شرطی که با دقت آنها را انجام دهید. در مورد مسائلی که فرمودید اعتقاد شما درست نیست. پیشنهاد می‌کنیم مباحث توحیدی (لینک) را دانلود کرده و گوش نمایید.

در صورتیکه پرسش خود را نیافته اید می توانید آنرا در این قسمت مطرح کنید. ( )
توجه: سوالات مربوط به تعبیر خواب فقط به ایمیل ارسال می شود.
کاربر گرامی تا اطلاع ثانوی امکان پاسخ گویی به سوالات شما مقدور نمی باشد. از صبر و شکیبایی شما متشکریم.
پست الکترونیک *
پرسش *
سن
جنسیت
کد امنیتی زیر را وارد کنید.
CaptchaImage

کد پیگیری *
کد امنیتی زیر را وارد کنید.
CaptchaImage