سلام وقت بخیر من دختره 21 ساله هستم که ی*** (کد: 485730)

باسمه تعالی

پاسخ به ایمیلتان ارسال شد.

با سلام .پدر و مادری 60 ساله دارم .که از وقتی یادم هست *** . استاد لطفا کامل جواب بدید .اگر هم لازم شد وقت بدید من تماس میگیرم. (کد: 485727)

باسمه تعالی

ساعت چهار و نیم بعد از ظهر روز پنج شنبه می توانید با موسسه تماس گرفته و مستقیماً با جناب استاد صحبت نمایید.
تلفن: 55390144 – 55370517

سلام ما گروه دو سه نفره هستیم که یه هیئت سیار رو راه اندازی کردیم که شبهای جمعه توی گلزار شهدای بهشت زهرا نماز جماعت و روضه و پذیرایی داریم. با کمک های مردمی سیستم صوتی و زیر انداز و وسایل پذیرایی برای هیئت تهیه کردیم. حتی مردم یه سری لوازم رو به هیئت ما به صورت مستقیم اهداء کردند. الآن بدلیل مشکلات و مشغله های خودمون تقریبا دیگه نمیتونیم این مراسمات و هیئت رو ادامه بدیم. لطفا راهنمایی کنید این وسایل و لوازمی که با پول مردم تهیه کردیم رو چکار کنیم؟ محلی هم برای نگهداری وسایل نداریم. آیا میشه به هیئت دیگه ای اهداء کنیم؟ (کد: 485726)

باسمه تعالی

باید به هیئت یا اشخاص دیگری که یقین صددرصد دارید که این کار شما را ادامه می دهند تحویل دهید و اگر چنانچه در بهشت زهرا این کار ممکن نبود در مسجد یا حسینیه به یاد همه آن شهیدان چنین مراسمی برگزار شود و وسایل و پولها در خدمت چنین مراسمی باشد.

سلام علیکم درباره هدیه کردن ثواب اعمال نیک به اهل بیت، چقدر ثواب دارد و این کار چه سود اخروی برای انجام دهنده دارد، توضیح دهید یاعلی (کد: 485724)

باسمه تعالی

اصولاً هدیه کردن هر کار نیکی برای هر کسی به ویژه معصومین -سلام الله علیهم اجمعین- کاری پسندیده است. نفس این عمل اگر با نیت باشد نوعی عبادت محسوب می‌شود و نیز طرف مقابل که این عمل را در عالم برزخ دریافت می‌کند خوشحال شده و برای عامل آن که زنده است جبران می نماید.

سلام استاد من نیت کردم ۴۰ روز برای رضای خدا روزه بگیرم یعنی چله الان ۶ روزش رو گرفتم نکته جانبی هست که شما راهنمائی کنید برای حل مشکل من. ممنون (کد: 485722)

باسمه تعالی

ما نمی دانیم مشکل شما چیست چون هر مشکلی نسخه ای خاص دارد. باید مشکل خود را بیان کنید تا مواردی که به نظر ما می‌رسد برای شما عرضه کنیم.

سلام و خسته نباشید بنده خانمی محجبه و چادری هستم با توجه به انواع مدل های چادر که وارد بازار شده می خواستم بدانم بهترین نوع چادر که پوشش کامل برای یک خانم دارد کدام نوع است ؟ (کد: 485721)

باسمه تعالی

بهترین چادر آن است که حجم بدن از پشت آن پیدا نباشد و باعث جلب توجه نامحرم نگردد.

سلام علیکم . بنده نسبت به بیدار شدن برای نماز صبح کاملا بی اراده شدم البته خیلی هم خسته میشوم طوری که حتی وقت برای انجام کارهای واجب به انازه کافی ندارم . چون مشغله خیلی زیادی دارم ولی به هر حال واقعا دوست دارم که نماز صبح را در اول وقت به جا بیارم . لطفا مرا راهنمایی کنید چگونه اراده ام را قوی کنم (کد: 485719)

باسمه تعالی

1- حتماً شب زودتر بخوابید.

2- ساعتی را کوک کرده در فاصله دو متری خود قرار دهید.

3- آیه آخر سوره کهف را نیز در هنگام قرار گرفتن در بستر بخوانید.

4- اگر در آغاز وقت نماز صبح بیدار نشدید اشکالی ندارد. می‌توانید در ادامه هر مقدار که از اول وقت گذشته است آن را بجای آورید و ان شاءالله به فضیلت اول وقت آن نیز دست یابید.

 

سلام علیکم آیا داستان کسانی که به سخن یکی از معصومین(یادم نیست کی بودن) گوش ندادند و در یکی از روز های هفته که آن معصوم گفته بودند ماهی صید نکنند، تله ای از قبل آماده کردن تا در اون روز به طور خودکار بتوانند ماهی هایشان را صید کنند، و بعد این موضوع به میمون تبدیل شدند، صحیح است و سند دارد؟ تشکر (کد: 485718)

باسمه تعالی

این داستان قوم بنی اسرائیل است که در قرآن به آن اشاره شده است (بقره آیه ۶۵). در این رابطه می توانید به تفسیر نمونه مراجعه کرده و داستان بنی اسرائیل و حضرت موسی علیه السلام را مطالعه نمایید.

سلام اگر کسی بگوید من پیامبر را ندیدم و نظریه من این است که همه این داستان پیامبر و قرآن و امامت ساخته گی است ولی اعتقاد دارد که پیامبرانی آمده اند که فقط در این حد میدونه که خداوند پیامبرانی را مبعوث کرده و دلیلش این است که باید خداوند رسولانی مبعوث کند اما نه سنت انها را میداند و نه نام آنها را ئ الان هم که پیامبری نیست که برای او معجزه بیاورد و ثابت کند که قبل از وی پیامبرانی بو ده اند پس چگونه ما به او اثبات کنیم وجود پیامبر اسلام را (کد: 485717)

باسمه تعالی

همه کسانی که امروزه روی کره زمین زندگی می کنند هیچ کدام از ۱۲۴ هزار پیامبر -سلام الله علیهم اجمعین- را ندیده اند و نیز ائمه(ع) را. بنابراین هیچ فردی به خاطر اینکه هیچ پیامبر و امامی را ندیده نباید به کسی از آنها اعتقاد داشته و همچنین باید کلیه کتب تاریخی را بوسیده و کنار بگذارد. چون آنگاه همه موارد تاریخی با این فرضیه غیرقابل اطمینان می شوند چرا که ما نه کوروش را دیده ایم، نه داریوش را، نه نادرشاه را… و بعد از آن نوبت به چیزهای دیگری می رسد که ما هیچ کدام از آنها را ندیده ایم و نمی‌توانیم وجود آنها را اثبات کنیم (البته از طریق رؤیت) مانند جن، روح، حتی خود عقل و امثال مواردی نظیر آنچه که ذکر شد. لکن بحث بر این است که ما در مسائل اعتقادی و امثالهم باید با ابزارهایی به اثبات نظریات بپردازیم. این ابزارها عبارتند از عقل، اجماع، شرع و آنچه به جا مانده است و به عنوان مستندات تاریخی از آن یاد میگردد.

سلام علیکم استاد عزیز سوال: ولایت امیر المومنین چگونه به کل موجودات در هر زمان عرضه می شود ؟ این سوال را جمعی از دوستان برایشان شبهه شده بود و درخواست داشتند که اگر استناد به نقلی می شود مدرکش ذکر شود. ممنون از زحمات حضرتعالی (کد: 485710)

باسمه تعالی

روز پنجشنبه ساعت 4:30 بعد از ظهر در موسسه مرکزی حضور بهم رسانده و با وقت قبلی با جناب استاد مخملباف درباره سوال خود صحبت نمایید.

در صورتیکه پرسش خود را نیافته اید می توانید آنرا در این قسمت مطرح کنید. ( )
توجه: سوالات مربوط به تعبیر خواب فقط به ایمیل ارسال می شود.
کاربر گرامی تا اطلاع ثانوی امکان پاسخ گویی به سوالات شما مقدور نمی باشد. از صبر و شکیبایی شما متشکریم.
پست الکترونیک *
پرسش *
سن
جنسیت
کد امنیتی زیر را وارد کنید.
CaptchaImage

کد پیگیری *
کد امنیتی زیر را وارد کنید.
CaptchaImage