سلام. پسرم ۲۱ ساله هست‌.از کودکی تاحالاتو بسیج بوده ونمازشم میخونده.مدتیه ازدانشگاه اومده بیرون وبادوستای ناباب میگرده.نمازشو ترک کرده ویه مدتیغیر مستقیم از دین مسیحیت حرف میزنه.خواهشا راهنماییم کنید که چکار کنم.ممنونم. (کد: 424747)

باسمه تعالی

به دفتر موسسه مراجعه کنید تا کتب بسیار جذاب و خوبی درباره مسیحت به شما امانت داده شود که به پسرتان بدهید تا مورد مطالعه قرار دهد و بقیه موارد را نیز حضوراً به شما خواهیم گفت.

آدرس موسسه: تهران، میدان قزوین، خیابان قلمستان، پلاک 168، موسسه میقات القرآن.

با سلام دختری هستم *** و خانواده کاملا مقید و مذهبی، *** (کد: 424746)

باسمه تعالی

پاسخ به ایمیلتان ارسال شد.

با سلام من بعد از نماز صبح که میخوابم خواب هایی میبینم میخواستم ببینم این خوابها تعبیر داره؟؟؟استاد سخنرانی پیرامونه خودسازی و تربیت خود و تربیت فرزندان ایا دارن؟؟؟لطفا کینک بزارید.. ممنونم (کد: 424744)

باسمه تعالی

تعبیر خواب ها به نوع روایت آنها بستگی دارد. برای تربیت کودکان حتماً کتاب مرحوم آیت الله فلسفی -رحمة الله علیه-، کتاب "کودک" و "نوجوان" آن را بخوانید. در مورد خودسازی نیز به بحثی که به تازگی در روزهای شنبه با عنوان "مدیریت و برنامه ریزی در زندگی فردی" (لینک) شروع شده مراجعه کرده و با دقت گوش کرده و یادداشت برداری نمایید.

با سلام و احترام آیا عمل زیبائی (جراحی بینی) از لحاظ شرعی مشکل دارد؟ مثلا بینی انحراف داشته باشدوعمل زیبائی هم همراهش انجام بدی؟ و در آخرت مورد باز خواست آدم قرار میگیرد یا نه ؟ ممنون (کد: 424738)

باسمه تعالی

در صورت صدمه نزدن به بدن و نیز عدم ایجاد مانع برای عبادت، مشکلی ندارد. مثلا اگر با تتو کردن مشکل غسل یا وضو به وجود آید انجام این کار جایز نیست.

با سلام مرتد در فقه شیعه به چه کسی گفته میشود باتشکر خداحافظ (کد: 424737)

باسمه تعالی

رجوع کنید به پاسخ شبهه 41 (لینک).

سلام در مورد سوال باکد پیگیری 13qfa4 که دو سه هفته پیش پرسیدم هنوز پاسخی داده نشده ممنون میشم اگر جواب بدید (کد: 424736)

باسمه تعالی

سوالات مربوط به خواب فقط به آدرس ارسال ایمیلتان فرستاده میشود. پاسخ سوال شما به ایمیلتان ارسال شده است. لطفا بررسی کنید و نیز امکان دارد در پوشه اسپم ایمیلتان باشد.

سلام.چرا انتقادی که کردم نسبت به مجریان موسسه جوابی ندادند استاد؟؟ (کد: 424735)

باسمه تعالی

جواب برای شما فرستاده شد. روز پنجشنبه ی گذشته جلسه ای اضطراری برقرار گردید و به این مطلب رسیدگی شد و افرادی که چنین برخوردهایی کرده بودند توبیخ شدند.

*#متن‌شبهه روزی كه پيامبر اكرم (ص) به شهادت رسيدن، فرمودند يك قلم و كاغذ بياوريد تا برايتان چيزی بنويسم، فضاي نفاق آنقدر غالب بود كه رئيس نفاق (لعنت‌الله علیه) گفت ايشان هزيان می‌گويد (نعوذبالله)، بعد از رحلت آنقدری نگذشت كه انحرافات شروع شد. #آخرين‌پیامبر #آخرين‌امت خدای متعال هرچه تربيت و هدايت داشت گذاشت در اختيار پبامبر (ص) ولی اکثر اين امت آنگونه كه بايد هدايت نشدند و فرهنگ نبوی (ص) و آموزه‌های ایشان در اولين تجريه شكست خورد. پس اين پيامبر در تربيت مردم موفق نبوده #دليل‌اول: اتفاقات كنار بستر و وقايع بعد از رحلت #دلیل‌دوم: طبق آيه ٦٧ مائده، آنقدر اين تربيت و هدايت در ضعف قرار داشته كه خدای متعال می‌فرماید: من حفظت ميكنم... پس اين تربيت توانایی هدايت نداشته است. #دلیل‌سوم امام صادق(ع) می‌فرمایند:  ارتَدَّ النّاس بَعدَ النَّبِی(ص) اِلّا ثَلاثَة نفر، المقداد الاسود و ابوذر الغفاری و سلمان فارسی ثُمّ اِنّ النّاس عرفُوا و لحقُوا بعد. (بحارالانوار ج34 ص274)* (کد: 424734)

باسمه تعالی

متاسفانه شما موضوعات را با هم خلط کرده‌اید. موضوع هدایت پیامبر(ص) و توفیق آن حضرت ارتباطی که شما نوعش را مشخص کرده‌اید صحیح نیست. مثالی برای شما می زنیم. مثلاً شما در فیزیک پروفسور هستید. شما را مسئول می کنند که به یک سری سنگ علم فیزیک بیاموزید. اگر شما نتوانستید این کار را بکنید که نخواهید توانست، ضعف آموزش در شما وجود دارد یا در سنگها؟ یعنی آیا سنگ ها ناتوان از پذیرش چنین علمی هستند یا اینکه شما در دادن آموزش ناتوانید؟ همه پیامبران -سلام الله علیهم اجمعین- بر اساس علم الهی موظف شده اند که مردم را هدایت کنند. از طرفی دیگر مردم دارای اراده و اختیار هستند یعنی می‌توانند این هدایت را بپذیرند و یا می‌توانند نپذیرند. اگر بنا بود همه مردم هدایت را بپذیرند که دیگر اراده و اختیار معنایی نداشت و لازم نبود در پایان کسی معذب به عذاب شود. وقتی هدایت عرضه شده و عده‌ای پذیرفته و عده‌ای نمی‌پذیرند حکایت از آن دارد که در پذیرش این هدایت همه آزادند نه اینکه مجبور باشند. برنامه پیامبر خاتم(ص) نیز چنین بوده است. 

مطلب بعدی این است که اگر پیامبر(ص) در انجام رسالتش موفق نبود امروزه یک میلیارد مسلمان بر روی کره زمین وجود نداشتند (با همه خفقانها و دیکتاتوری ها و استبدادها و آزار و اذیت‌های فراوان و کشتارها) و نیز بیست میلیون نفر زائر اربعین نبودند و … 

اما در مورد حدیث "ارتد الناس…" این حدیث محل اختلاف است چراکه واژه ارتداد همیشه به معنای خروج از دین نیست و بحث مفصلی دارد که اگر خواستید می توانید حضوراً تشریف آورده و جواب آن را دریافت نمایید.

 

بسمه الله الرحمن الرحیم سلام من چندین بار سئوالم رو مطرح کردم ولی هیچ جوابی ندادین خواهشا پاسخ اینو بدین من سخنرانی اقای رائفی پور رو گوش میدادم باتوجه به خواب های چن باره ای ک دیدم و بارها براتون ارسال کردم ک غالبا رویای صادقه بود ..... منتها جدیدا از مسیری ک در اون قرار گرفتم میترسم ، میگم نکنه درگیرعرفان های نوظهور شده باشم اخه تو اون سخنرانی گفته بودن در مورد خواب سازی شیاطین و خواب نمیتونه حجت باشه ..... میگم نکنه از مسیر دور شم یا حتی دور شده باشم و خبر ندارم .....حال و روز خوبی ندارم حتی توان تشخیص خوب از بد رو ندارم ..... به شدت به کمک نیاز دارم کله وجودم داره از هم گسیخته میشه ���� یا فاتح ، گره از کارم باز کنید خدا گره از کارتون باز میکنه ���� (کد: 424733)

باسمه تعالی

ما سخنرانی های اعتقادی نامبرده را تایید نمی کنیم مگر اینکه مستدل و با قرائن لازمه باشد. لکن در زمینه تحلیل های سیاسی بعضی از آنها منطبق بوده و بعضی هم آنچنان که باید تطبیق نمی کند. در مورد رؤیا هم ما سخنرانی ای برای دانشجویان داشته ایم (لینک)  که میتوانید دانلود کرده و گوش کنید.

سلام وقت بخیر،، میشه خوابی که یکی از دوستانم برای من دییده رو تعبیر کند.. خیلی ترسیدم سوره ناس فلق حمد و توحید خواندم،، خواب دیده خونه ی من مهمونی بوده با دخترکوچیکش اومده من شخصی رو برای نظافت خونه اورده بودم و، پسرم اب ریخته روزمین و من ناراحت شدم،،،من و همسرم مشغول رقص و شادی بودیم،،، انقدر میترسم که چند ساعت گریه کردم فقط،،، اخه هرکدوم از اطرافیانم خواب رقص و پایکوبی دیدن اتفاق ناخوشایندی بعدش افتاده،، بگیدچیکار کنم رفع بلا بشه،، صدقه هم زیاد دادم،، خداخیرتون بده (کد: 424730)

باسمه تعالی

خواب شما اضغاث و احلام بوده و تعبیری ندارد. به هیچ وجه نگران نباشید و صدقه ای نیز برای خود و همسرتان بدهید.

در صورتیکه پرسش خود را نیافته اید می توانید آنرا در این قسمت مطرح کنید. ( )
توجه: سوالات مربوط به تعبیر خواب فقط به ایمیل ارسال می شود.
پست الکترونیک *
پرسش *
سن
جنسیت
کد امنیتی زیر را وارد کنید.
CaptchaImage

کد پیگیری *
کد امنیتی زیر را وارد کنید.
CaptchaImage