با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما استاد گرانقدر.ببخشید ک وققتون رو میگیرم ولی چندتا مشکل داشتیم ک خاستیم از راهنمایی شما استفاده کنیم.اول اینکه برادر27ساله ای دارم ک مشکل افسردگی دارن ودائم خواب الوده هستن وبا اطرافیان صحبتی نمیکنند.قبلا برای این مشکل با شما تماس گرفتیم کمی بهترشد ولی نه خیلی.دوم برادری دارم ک 30سالشونه وهفت هشت سال پیش در مورد ازدواج با دختری ک اصلا هم کفو نبودند خانواده مخالفت کردند و الان برادرم ب چشم دشمن به خانواده نگاه میکنندواصلا با خانواده رابطه خوب ندارند ک هیچ خیلی هم بداخلاق تر ازقبل شده اند.وسوم در رابطه با ازدواج خواهرم ک 35سالشونه وبرای این منظور هم قبلا باشماتماس داشتیم وفرمایشات شما رو انجام دادیم ولی دراین پنج شش ماه هیچ اتفاقی نیفتاده است.ممنونم از زحمات شما بزرگواران (کد: 414091)

باسمه تعالی

برای برادرها و خواهر خود، برنامه دهگانه هفتگی (لینک) را انجام دهند و باید آنقدر این اعمال انجام شود تا نتیجه آن عمل گردد.

میشود چند راهکار برای براورده شدن دعا بگید (کد: 414090)

باسمه تعالی

هر خواسته ای با دعای خاصی به اجابت خواهد رسید. ما نمی‌دانیم خواسته ویژه شما چیست. لکن برای استجابت عمومی دعاها می توانید روزی ۴۰۰ مرتبه استغفار کرده و هر روز زیارت عاشورا را با دعای علقمه خوانده و شب‌های جمعه دعای کمیل را به همین نیت با وضو و رو به قبله بخوانید. همچنین دعای سمات را جمعه ها یک ساعت به مغرب بخوانید. ان شاء الله بعد از یک ماه حاجت روا خواهید شد.

با سلام با شعری مواجه شده ایم و شبهه داریم لطفا توضیح دهید شعر در فضیلت حضرت فاطمه (س) است میتوان در هیئت ها خوانده شود؟؟؟؟ مریم و سارا بود خدمت گذار درگهش عیسی موسی بود کمتر غلام فاطمه (کد: 414088)

باسمه تعالی

اینها همان طور که می گویید اشعار هستند و اشعار متعلق به شعرا است و شعرا نیز معصوم نیستند و مطالبی که می‌گویند مستند به هیچ آیه و روایتی نیست و قطعاً اینگونه که در شعر گفته‌اند نیست. البته مقام حضرت صدیقه طاهره -سلام الله علیها- از حضرت عیسی(ع) و حضرت موسی(ع) و نیز از همه زنهای عالم حتی حضرت مریم(س) بالاتر است. ولیکن این دلیل نمی‌شود که از پیغمبران به عنوان غلام آن حضرت(س) نام برد.

باسلام. من در شبکه اجتماعی اینستاگرام برای خودم صفحه ای درست کرده ام و کارهای هنری ام را در آنجا به اشتراک میگذارم تا از این طریق بین هنرمندان این رشته دیده و شناخته شوم و بتوانم سفارش کار بگیرم. با توجه به اینکه متاسفانه در بین هنرمندان افراد ضدنظام و گاهی ضداسلام وجود دارند (که شاید اکثریت هم باشند)، گاهی میبینم که این افراد در صفحه خود پستهایی ضد ارزشهای اسلام و انقلاب میگذارند. میخواهم بدانم وظیفه من در مقابل آنها چیست؟ من تا کنون در صفحه خود هیچ واکنشی نه به پستهای آنها و نه به اتفاقات سیاسی و فرهنگی نشان نداده ام، چون هم هدفم از بودن در اینستاگرام کار فرهنگی و سیاسی نیست، هم اگر از این کارها بکنم ممکن است خیلی از دنبال کننده های صفحه ام را از دست بدهم (با توجه به اینکه بعضی از آنها هنرمندان شاخص و برجسته ای هستند و میتوانند در آینده شغلی من تاثیرگذار باشند، دوست ندارم این اتفاق بیفتد.) ممنون میشوم راهنمائیم کنید. (کد: 414085)

باسمه تعالی

شما مشغول به کار خود باشید و اصلاً به کارهای افرادی که گفته اید ورود نکنید.

با سلام و احترام ، میخواستم نظر استاد گرامی را در مورد شعر شاه نعمت الله ولی (پیشگویی های ایشان) و اینکه درست هست یا خیر را بدونم . با تشکر (کد: 414083)

باسمه تعالی

شاه نعمت الله ولی در زمان خود یکی از دراویش بوده است. البته ایشان داستان مفصلی دارد که در این مقال نمی گنجد. لکن اصولا پیشگویی ها همیشه با مسئله ای در عالم خلقت به نام بداء مواجه هستند بدین معنا که ممکن است فردی چیزی را پیشگویی کند و خداوند در آخرین لحظه بداء حاصل نموده و آن چیز را تغییر دهد. البته این مطلب بحث کاملا عقلی و مفصلی دارد که باید به کتب معتبر در این زمینه مراجعه نمود. بنابراین در زمینه پیشگویی ها گاهی ممکن است بعضی از آنها درست باشد و گاهی ممکن است بعضی از آنها نیز درست نباشد. تازه این مال آن نوع پیشگویی هایی است که افراد موثق و باتقوا انجام می دهند و این با پیشگویی های معصومین(ع) تفاوت داشته و نیز افراد غیر موثق عموماً پیشگویی هایشان بر اساس احتمالات است.

چنددلیل بیاورید کا خدارا کسی نیافریده است (کد: 414082)

باسمه تعالی

اولا مگر شما دلیلی بر آفریده شدن خداوند دارید که ما باید بر نیافریده شدنش دلیل بیاوریم؟! ثانیاً حتما مباحث توحید (لینک) ما را گوش کنید تا دلایل لازم را از آنجا اخذ نمایید.

خوابی دیدم کی یک کبوتر عجیب به سمت من می آید یک گردنبند به من داد که روی ان عکس یکی از امامان بود با اسبش اسبش سفید بود فکر کنم امام حسین بود می شود تعبیرش را به من بگید (کد: 414081)

باسمه تعالی

اگر حاجت و مشکلی دارید تا چهل روز زیارت عاشورا را با صد لعن و صد سلام بخوانید. ان شاء الله حاجتی که در ذهن دارید برآورده خواهد شد.

اگر فکرمان بد باشد وهر کاری میکنم درست نمیشه میشه یک راه به من بگید که دیگه فکرم بد نباشه (کد: 414080)

باسمه تعالی

برنامه دهگانه هفتگی (لینک) را انجام دهید و بعد از ۱۵ روز که انجام دادید گزارش کار خود را برای ما بفرستید. اگر فکرتان تغییر نکرد آنگاه برنامه دیگری به شما ارائه خواهیم داد.

سلام و خسته نباشید خدمت استاد سوال بنده این است که فضیلت صلوات بیشتره یا استغفار و بیشتر گفتن کدام ذکر بهتر است برای رسیدن به حاجات و قوی شدن ایمان و ایا باید تعداد خاصی گفت یا خیر ممنون از زحمات استاد (کد: 414075)

باسمه تعالی

دوست عزیز، سوالی که شما پرسیده اید مانند این است که گفته شود مثلاً خاصیت گوشت بیشتر است یا خاصیت ماهی؟ در حالی که ما می دانیم هر کدام از این دو ویژگی های خاص خود را دارد و برای بدن انسان افاده ای در جای خود را دارد. استغفار نیز دارای ویژگی‌ها و خواصی است که اصلاً ارتباطی به صلوات ندارد. صلوات نیز به همین صورت است. اگر شما می‌خواهید برای توبه از ذکری استفاده کنید باید حتما از استغفار استفاده کنید و نمی توانید از صلوات این استفاده را بنمایید و صلوات نیز باعث سرعت در اجابت دعا می شود. البته هرکدام خواص و ویژگی های دیگری دارد که در کتب ذکر شده است.

برای سوال ۴۱۴۰۴۶پاسخی ندادید همچنان منتظرم (کد: 414074)

باسمه تعالی

پاسخ قبلا داده شده است!

پاسخ 414046:

شما باید هرگاه می‌خواهید حدیثی را مطرح کنید، متن دقیقه آن را با سند ارسال کنید تا بر روی آن تفکر لازم صورت گیرد. اما برای اینکه شما اطلاع لازم از مسائل حدیث شناسی را داشته باشید، هر حدیثی که با قرآن کریم موافقت نداشته باشد و یا اینکه با احادیث دیگر، یا با سنت پیغمبر(ص) در تعارض باشد و یا اینکه دارای سند محکم و متقنی نباشد از دیدگاه شیعه پذیرفتنی نیست.

در صورتیکه پرسش خود را نیافته اید می توانید آنرا در این قسمت مطرح کنید. ( )
پست الکترونیک *
پرسش *
سن
جنسیت
کد امنیتی زیر را وارد کنید.
CaptchaImage

کد پیگیری *
کد امنیتی زیر را وارد کنید.
CaptchaImage