سلام علیکم،ببخشید ، چرا خداوند از انسان ها اجازه نگرفت که در این دنیا بیاورش یا نیاورش،دنیایی که پر از مصیبت و مشقت است برای او؟ (کد: 413935)

باسمه تعالی

اتفاقا عده ای قائلند که خداوند متعال قبلاً از آنها چنین تعهدی گرفته است لکن اگر چنین سخنی نیز درست نباشد، خداوند متعال بر اساس اراده بالغه و حکیمانه اش تصمیم گرفته است که بشر را خلق کرده و برای او ارسال رسل و انزال کتب نماید و سپس با اختیار دادن به خود بشر و سوق دادن او به سوی بهشتش او را به فیض کامله برساند. این مطلب مشکلی ندارد و اگر بشر بداند که خداوند برای او چه آماده کرده است شب و روز سر از پا نمی شناسد.

با سلام. مادربزرگم حدود 4سال هست که به رحمت خدا رفتند اما تقریبا هر دفعه خوابشون میبینیم از یک چیزی ناراحتند. امروز خواب دیدم که به همه پول می دادند و به من بیشتر دادند و گفتند بیرون می روی برگشت نان بخر. و از فرزندانشان ناراحت بودند. حال وظیفه ما چیست؟ (کد: 413934)

باسمه تعالی

فرزندان ایشان با هم اختلافاتی دارند که باید آن اختلافات را هرچه زودتر کنار بگذارند و دل نگرانی مادر از این جهت است. اگر مادر بزرگ پولی در جایی دارند به مسئول آن بگویید برای ایشان اطعام نموده و بین فقرای آبرومند پخش کنند. اگر بتوانند مدتی برای چند خانواده هزینه خرید نان آنها را بدهند چه بسا بهتر باشد. اگر چنین نبود شما تا آنجا که می توانید به همین صورت برای ایشان خیرات نمایید. 

سلام میشه لطف کنید تعبیر خواب سوال کد 413918 را بیان کنید . سپاسگزارم (کد: 413933)

باسمه تعالی

تعبیر خواب شما این است که ان شاء الله از پسر شما خیر و منفعتی به شما می رسد. 

با سلام خدمت استاد محترم. اگر لطف بفرمائید جلساتی هم پیرامون تربیت فرزند صحبت بفرمائید، ممنون میشوم. در این شرایط واقعا نیاز هست و یکی از بزرگترین دغدغه ها می باشد. در ضمن اینجانب کتاب آقای فلسفی هم مطالعه نمودم. ممنون از زحمات شما و از خداوند برای شما طول عمر با عزت خواهانم. (کد: 413930)

باسمه تعالی

دعا بفرمایید خداوند به ما توفیق بدهد که این کار را انجامدهیم.

سلام آیا راجع به روح در مجموعه تدریسی یا بحثی صورت گرفته، لطفا معرفی بفرمائید، (کد: 413927)

باسمه تعالی

در بحث معاد پیرامون مسئله روح بطور مفصل صحبت شده است که می توانید در بخش سخنرانی ها به آن رجوع نمایید. (لینک)

 

سلام و عرض احترام .پیرو سوال ۴۱۳۷۴۴ . استاد گرامی من بعد از گذشت یک ماه، اولین هفته ای است که توانستم به لطف خداوند مستمرا برنامه را انجام دهم و باید بگویم خیلی بهترم . ترس دارم که نکند دوباره بلغزم و برنامه را انجام ندهم چه کاری انجام دهم ثابت قدم در این مسیر بمانم ...استاد خواهش میکنم مخصوص برای بنده دعا کنید که همواره دراین مسیر بمانم . ممنونم (کد: 413923)

باسمه تعالی

چشم. ما برای شما دعا می کنیم. حداقل تا چهل روز این برنامه را انجام داده و به هیچ وجه ترک نکنید.

باعرض سلام. شنیدن موسیقی با خواننده زن برای زن چه حکمی دارد موسیقی بدون لهو و لعب باشد. (کد: 413922)

باسمه تعالی

اگر موسیقی مبتذل باشد در همه حال حرام است و اگر موسیقی ای باشد که مرجع شما استثناء کرده باشد اشکال ندارد. 

حجاب در کشور ما اجباری است و اگر شخصی غیر مسلمان هم از کشوری وارد ایران شود باید طبق قوانین ایران حجاب را رعایت کند و روسری سر کند . حالا چرا زنی محجبه وارد کشوری یا دانشگاهی شود و حجاب جزو قوانین ان ها نباشد و یا حجاب ممنوع باشد ،پس باید حجاب را بردارد . چرا اینجا اعتراض می کنید ؟ ولی خودتان به زور روسری سر زن غیر دینی می کنید (کد: 413921)

باسمه تعالی

هر کشوری آیین نامه خاص خود را دارد و از نظر قوانین بین المللی همه کشورها موظف هستند به قوانین دیگر کشورها احترام بگذارند. اگر خانمی می‌بیند که در فلان کشور نمی‌تواند حجاب خود را حفظ کند، شرعاً نمی‌تواند به آن کشور مسافرت نماید. از طرفی دیگر نه تنها حجاب، بلکه بسیاری از مسائل دیگر برای یک فرد مسلمان واجب است. مانند نماز، روزه در ماه مبارک رمضان، احترام به پدر و مادر و صدها چیز دیگر و اگر فرد، مسلمان و شیعه می باشد مسلما باید به معتَقَدات خود پایبند باشد. پس اینطور نیست که فقط حجاب اجباری باشد. اگر کسی اسلام اختیار کرد، آنگاه خیلی از مسائل برای او واجب می گردد. در غیر این صورت فرق فرد مسلمان با غیر مسلمان در چیست؟

سلام و وقت بخیر . استاد چند وقتی هست که انگیزه ام برای ادامه دادن درسهای کانون ازدست دادم ،درصورتی که هدفم این بود که در زندگی بتوانم کمی مانند استاد مخملباف گرامی عقاید تدریس کنم و ناشر معارف توحیدی باشم . خیلی خوب درحال ادامه دادن مسیرم بودم و حتی با خود استاد هم صحبت کردم و ایشون برای رسیدن به هدفم بنده را راهنمایی کردند . ولی الان حس میکنم رسیدن به اهدافم کاملا غیر ممکن است و تلاشم بیهوده است ،قبلتر از خواندن دروس لذت میبردم اما اکنون دیگر خیر . فکر میکنم اگر در منزل بمانم و فرزندانم را بزرگ کنم بهتر است . راهنمایی کنید برای اینکه انگیزه و هدفم دوباره به زندگی ام برگردد چه کنم ؟ به خاطر این اوضاع شادابی ام را از دست دادم . (کد: 413920)

باسمه تعالی

شما حتما باید با جناب آقای مخملباف تماس حاصل نموده و حتما مورد خود را برای ایشان بیان کنید نه اینکه بدون مشورت تصمیمی بگیرید که در آینده خدای ناکرده پشیمان شوید.

سلام.خواب دیدم پرنده سفید انگار کبوتر بوده موش‌های خونمون شکار می‌کنه رنگ موشها قهوه‌ای و سفید بودند تعبیرش چیست؟ (کد: 413919)

باسمه تعالی

برای خواب خود صدقه بدهید و از مواردی که ایمان شما را تضعیف می‌کند خودداری کنید. بعضی از معاصی که هنوز انجام می‌شود را باید به شدت از آنها اجتناب نمایید.

در صورتیکه پرسش خود را نیافته اید می توانید آنرا در این قسمت مطرح کنید. ( )
پست الکترونیک *
پرسش *
سن
جنسیت
کد امنیتی زیر را وارد کنید.
CaptchaImage

کد پیگیری *
کد امنیتی زیر را وارد کنید.
CaptchaImage