سلام من در شرکتی شاغل هستم، میخواستم بدونم اگر بیرون هم کار بگیرم، دست بردم تو روزی کس دیگه ای،؟؟ مثلا کسی که در شرکتی شاغله ، اگر مسافر کشی هم بکنه، دست برده تو روزی کسی که فقط کارش مسافرکشیه؟؟؟ البته من کارم برقه. مرسی (کد: 414263)

باسمه تعالی

مانعی ندارد.

باسلام میخواستم بپرسم کسی که چندین ساله خودش وفرزندانش ازطریق نزول به ساخت وسازمشغول بودن هرکسی هم امرونهی میکردگوش نمیکردن حالاکه شکست خوردن وهمه چیزشون ازدست دادن افتادن به جمع آوری پول جهت دادن به کسی که ازش نزول کردن آیاازنظرشرعی کمک مالی درست هست؟ (کد: 414262)

باسمه تعالی

1- اصولاً هر کسی که مبلغی را به شخصی قرض داده و سپس اضافه تر از آنچه را که بوده گرفته و اصطلاحاً به آن ربا می گویند، اضافه ی آن مبلغ حرام بوده و اگر شخص توبه کند، همواره با توبه باید مبلغ اضافه را که در طول زمانی گرفته است به آن شخص بازگرداند و این مطلب واجب است. در غیر این صورت توبه ی او قبول نمی شود و کارهای خیر دیگر نیز نمی‌تواند جای چنین امری را بگیرد.

2- اگر کسی مبلغی را به ربا گرفته، باید سریعاً آن را برگرداند و اضافه دادن به کسی که ربا داده شرعاً جایز نیست. لکن اگر مردم کمک کنند که اصل پول را به ربا خوار بدهد تا از شر رباخوار آسوده شود امری مطلوب است.

سلام استاد چند روز پیش تلویزیون اعلام کرد که از کشور رومانی گوسفند وارد کشور شده البته زیر نظر دولت که دم این گوسفند ها شبیه دم سگ است مثل اینکه زاد و ولد گوسفند ها از طریق سگ انجام میگرفته آیا خوردن گوشت این گوسفندان اشکال شرعی ندارد (کد: 414259)

باسمه تعالی

این چیزی که گفته می‌شود صحت ندارند و وقتی شما می دانید که این حیوان گوسفند می باشد تمام احکام شرعی و حلیت بر آن جاری می باشد.

باسلام.اقایی در خواب دیده که در کنار کعبه قرار داردو یه نفر که هم قابل دیدنه و هم نمیشه دید در کنار او قرار میگیرد.ان شخص سوال میکند که ایا دوس داری باهم طواف کنیم.این اقا هم قبول میکند و باهم ۷ مرتبه دور کعبه را که حالتی از کعبه های قدیمی شکل بود راباهم طواف میکنند.پس از طواف به اومیگوید که چیزی را نشانت میدهم که بشری نمیداند کجاست.باهم به قبرستانی می روند و برسر قبری مینشینند .او به من میگوید خاک راکناربزن.بعداز کنارزدن به اقا میگوید که ببین داخل قبر کسی نیست.هرکه هست رفته است.بعد میگوید اینجا قبر حضرت زهرا س است.لذا مردم بی خود دنبال مردگان هستند.بعداز این اتفاق میگوید مبارکت باشد حاجی و اقا از خواب بیدار میشود.اون شخص گویا خودش را جبرئیل معرفی میکند.تعبیر خواب چیست؟؟؟ (کد: 414258)

باسمه تعالی

برای خواب خود صدقه بدهید و اگر می توانید برای حضرت زهرا -سلام الله علیها- هر چند صباحی یکبار مجلس روضه ای بر پا کنید و نیز هر ماه یک بار به یکی از مشاهده مشرفه مانند امامزاده ها یا زیارت مشهد یا قم مشرف شوید.

با سلام و تشکر از پاسخگویی استاد محترم. الان حدود 7 ماه هست که برنامه دهگانه را انجام میدهم.برای کسب و کار همسرم ذکری می خواستم قصد دارد کارش را تغییر دهد که انشاالله در آن موفق شود. ممنون از راهنمایی شما (کد: 414257)

باسمه تعالی

1- روزی 400 مرتبه تا بعد از ماه رمضان استغفار نماید.

2- روزی ۳۰۰ بار صلوات بفرستید.

3- سوره فتح را هر روز بخوانید.

4- هر شب جمعه دعای کمیل را با وضو و رو به قبله بخوانید.

5- در تمام سجده های نماز ذکر مستحبی "يا خَيْرَ الْمَسْئُولينَ وَ يا خَيْرَ الْمُعْطينَ اُرْزُقْنى وَارْزُقْ عِيالى مِنْ فَضْلِكَ فَاِنَّكَ ذُوالْفَضْلِ الْعَظيمِ" را بخوانید.

6- آیات ۲۶ و ۲۷ سوره مبارکه آل عمران را هر روز تا پایان سال ۹۸ بخوانید.

سلام وعرض ادب من وقتی از استاد سوالی میپرسم بیصبرانه منتظر پاسخ هستم ولی وقتی میبینم ک ب سوالم نیمه کاره جواب داده شده و بخشهایی بدون جواب هست واقعا رنجیده خاطر میشم لطفا در مورد سوالهایه کد 414228و414252دقت بفرمایید اینکه اصلن درست است تو این شرایط ب فکر فرزند سوم باشم اصلن بزرگانه ما توصیه ای برای چند فرزندی کرده اند؟؟ویادر یکی از سوالها در مورد نخهایی ک چهل یاسین روشون خونده شده یا چهل ملک و دعای معراج ک داخل قبر میزارن ایا این اعمال درست است ؟؟اینکه میت رو میزاریم داخل قبر این چیزهارو داخله قبر بزاریم بسیار مچکرم (کد: 414255)

باسمه تعالی

1- این مطلب چیزی نیست که به نظر دیگران ارتباطی داشته باشد. بلکه،

  • باید وضعیت اقتصادی شما به گونه ای باشد تا مشکلی پیش نیاید.
  • وضعیت جسمانی شما نیز باید مطلوب باشد.
  • وضعیت خانواده و موقعیت اجتماعی شما نیز ارتباط مستقیم با این قضیه دارد. 

اگر همه اینها مطلوب باشد فرزند سوم مشکلی ندارد.

2- ما این موارد را در بحث دعا (لینک) مفصلاً توضیح داده ایم و آنجا بیان کردیم که هیچ کدام از اینها صحیح نیست. بلکه آنچه که از معصومین(ع) به ما رسیده باشد مورد تایید میباشد و مابقی ساخته دست بشر است که فایده ای هم ندارد. 

سلام استاد گرامی، برای هدایت فرزندانم سوره صف میخوانم ، آیا باید به نیت هر کدام جدا مدتی بخوانم و بعد به نیت فرزند بعدی بخوانم یا اینکه به نیت هر دو بخوانم؟ (کد: 414254)

باسمه تعالی

می توانید به نیت هر دو بخوانید.

سلام علیکم ، همسرم کسب وکاری راه انداخته ، برای شروع کار و اینکه انشالله موفق بشه در کارش وبرای ازدیاد روزی و بدست آوردن ثروت چه دعایی پیشنهاد میکنید؟ البته بنده میخواهم اعمال را انجام بدم آیا فایده ای دارد؟ (کد: 414253)

باسمه تعالی

1- روزی 400 مرتبه تا بعد از ماه رمضان استغفار نماید.

2- روزی ۳۰۰ بار صلوات بفرستید.

3- سوره فتح را هر روز بخوانید.

4- هر شب جمعه دعای کمیل را با وضو و رو به قبله بخوانید.

5- در تمام سجده های نماز ذکر مستحبی "يا خَيْرَ الْمَسْئُولينَ وَ يا خَيْرَ الْمُعْطينَ اُرْزُقْنى وَارْزُقْ عِيالى مِنْ فَضْلِكَ فَاِنَّكَ ذُوالْفَضْلِ الْعَظيمِ" را بخوانید.

6- آیات ۲۶ و ۲۷ سوره مبارکه آل عمران را هر روز تا پایان سال ۹۸ بخوانید.

سلام وعرض ادب مادری هستم 34ساله خانه دار دو دختر *** دارم *** و فقط یکی از خواهرهایم یک پسر دارد کلن فرزند پسر همین ی دونه هست ک خواهرم دارد شرایط مالی هم یک خونه وماشین داریم در حد پوشاک و.خوراک داریم مسافرت شاید سالی یک بار پس انداز هم اصلن نداریم چون اعتقاد همسرم این است ک خداروزی رسان است و الحمدللهتقریبا هیچ وقت لنگ.نمانده ایم ب جز ی مورد ک با کمک پدر مادرهایمان حل شد حالا بعد این رزومه میخاستم از استاد برای اقدام فرزند سوم مشورت بگیرم ایا با این شرایط درست است ک فرزند سوم داشته باشیم چون هم من و هم.همسرم و هم خانواده هایمان ب شدت علاقه داریم ک فرزند پسری داشته باشیم همیشه ارزو.داشتم پسری داشته باشم ک باعث افتخارم باشد استاد لطفا راهنمایی بفرماییداصلن با این اوضاعه اقتصادی میتوانم.اقدام ب بارداری کنم و چگونه میتوانم پسری داشته باشم ک محب اهل بیت باشد؟؟ایا درست است ک از طریق دکتر اقدام ب پسر دار شدن بکنم یا از لحاظ شرعی درست نیست؟؟؟ (کد: 414252)

باسمه تعالی

اگر واقعاً پزشکی باشد که صد در صد به شما تضمین دهد که فرزند شما پسر خواهد بود مانع شرعی ندارد. لکن چنین چیزی بعید به نظر می رسد. اما در بحث دعا (لینک) ما چند مورد را معرفی کرده ایم که می توان با انجام آنها به پسر دار شدن امیدوار بود.

سلام وعرض ادب 1وقتی میشنویم ک کسی ب رحمت خدا رفته چگونه میتوانیم ب میت کمک.کنیم؟من شنیدم ک چهل یاسین میخونن ب نخی بابت هرسوره یک.گره میزنن یا چهل ملک یا داخل قبر تربت و دعای معراج میزارن نظر استاد در مورد این کارها چیست ایا درست است اگر نیست کاره درست را ب ما اموزش دهند بسیار سپاسگزارم و میخام دوباره از استادخواهش کنم ک یک سخنرانی در مورد برنامه ریزی درست و.هدر ندادن عمر با ارزش برای ما انجام بدهند من همیشه دعا گویه استاد هستم ک بهترین راه ها را ب من نشان دادن (کد: 414228)

باسمه تعالی

1- ببینید اگر نماز یا روزه قضا دارد برایش انجام دهید.

2- اگر به کسی بدهی مالی دارد پرداخت کنید.

3- اگر به کسی بدهی معنوی دارد جبران نمایید.

4- برای خیرات و مبرات یعنی انجام دادن کارهای خوب به نیت میت را شروع کنید.

5- هر روز استغفار کرده و تلاوت قرآن و خواندن ادعیه به نیت میت برای او مفید است.

6- رفتن به مشاهد مشرفه و جلسات قرآن و اعتقادی به نیت میت.

در صورتیکه پرسش خود را نیافته اید می توانید آنرا در این قسمت مطرح کنید. ( )
پست الکترونیک *
پرسش *
سن
جنسیت
کد امنیتی زیر را وارد کنید.
CaptchaImage

کد پیگیری *
کد امنیتی زیر را وارد کنید.
CaptchaImage