باسلام و احترام در خواب دیدم نخی داخل دندانم هست هرچی میکشیدمش تموم نمیشد و همش ازش خون میامد و نخ تموم نمیشد و هرچی میکشیدم ادامه داشت و هی ازش خون می آمد. میخواستم تعبیر و توضیحی اگه داره ازتون بپرسم (کد: 414278)

باسمه تعالی

 اگر با نزدیکان و یا اقوام خود اختلافی دارید و یا از آنها کدورت و کینه ای دارید سعی کنید برای ماه مبارک رمضان با آنها رابطه برقرار کرده و حداقل تلفنی مشکل را حل نمایید.

سلام عذر میخوام موسسه مشاوره تلفنی هم ارائه میدن؟ میتونم تماس بگیرم؟یا حضوری بیام برای مشاوره؟ ببخشید خیلی مستاصلم (کد: 414277)

باسمه تعالی

روز پنجشنبه ساعت ۵ بعد از ظهر می توانید با شماره های زیر  جهت مشاوره تماس حاصل نمایید.

55390144 - 55370517

سلام و وقت بخیر دو سال هست که نامزد شده ایم و خانواده همسرم با اصرار بسیار چهار ماه پیش عروسی گرفتند بعد از عقد متوجه شدم پدر ایشون وام کلانی در حد یک میلیارد بصورت رابطه ای سه سال پیش دریافت کردن که باید یکساله پس میدادن و همسر من ضامنشون شدن سه ماه قبل عروسی که همه مقدمات چیده شده بود کلا حقوق همسرم و پدرشون بسته شد و الان داره سود مرکب تعلق میگیره به وامشون من تازه متوجه شدم چه اتفاقی افتاده بوده هرچند قبل از عقد عنوان کردم که از پنهان کاری و دروغ بدم میاد ضمنا دوست ندارم زندگیم به وام و بانک و... وابسته باشه ایشونم گفتن موافقن خانواده شون اصرار کردن که زودتر عروسی بگیرن از خیلی هزینه های عروسی زدن چون این وام رو گرفته بودن من الان با این دروغی که بهم گفته شده باید چکار کنم؟چهار ماهه ازدواج کردم همش سر این موضوعات بحث داریم ضمن اینکه خانواده ایشون مقصر بودن حالا با خانواده من هم قطع رابطه کردن و به ما میگن قضیه وامی که ما گرفتیم به شما ربطی نداشته که بخوایم بگیم ... من واقعا دیگه به این آدم و خانواده ش اعتماد ندارم چطور میتونم باهاش ادامه بدم؟ (کد: 414276)

باسمه تعالی

متاسفانه شما مراسم ازدواج را انجام داده اید و راه بازگشتی به جز طلاق ندارید و طلاق نیز برای شما خوب نیست. بنابراین بهتر آن است که در مسئله اقتصادی آنها اصلاً دخالت نکنید و این مطلب را به خودشان واگذار نمایید و اگر هم آنها در این رابطه چیزی به شما می گویند، شما به آنها بگویید "به من ارتباطی ندارد همانطور که خود شما گفتید" و به طور کلی از این قضیه اظهار بی اطلاعی و برائت نمایید و بگذارید خودشان مسئله مالی را حل کنند. چرا که اگر غیر از این عمل نمایید، چه بسا آنها از شما انتظاراتی نیز داشته باشند و بخواهند شما نیز چیزی را تقبل نمایید. 

با سلام وخسته نباشید خدمت استاد گرانقدر.من دوسوال دارم اول اینکه کسانی ک مادرشون سیده هست خودشون هم ازسادات حساب میشن ویعنی چی ک شرف سیادت دارن.دوم اینکه بعضی خانواده هابرای تعیین جنسیت فرزندشون پیش پزشک میرن بیشتر هم طبق خاستشون هم جواب میگیرن باراهنماییهای پزشک مربوطه .این کار با قضا وقدر الهی درتعارض هست یانه .ممنونم از زحمات شما بزرگوار (کد: 414275)

باسمه تعالی

1- مطلبی که شما مطرح می‌کنید سلیقه‌ای است و جنبه شرعی ندارد. بلکه چون پدر سید و مادر نیز سیده است، می گویند فلانی از دو طرف سید است در حالیکه سیادت فقط از طرف پدر منتقل می‌شود نه از طرف مادر.

2- خیر  در تعارض نیست. قبل از گفته ی پزشک و انجام اعمال دارویی، تقدیر خداوند صورت گرفته است.

با سلام خدمت استاد بزرگوار سوال بنده در خصوص بیمه های عمر و سرمایه ی زندگی هست که شرکت های بیمه از قبیل پارسیان پاسارگاد ایران البرز سامان و ... که شخصی را بزمه عمر میکنند و سالیانه مبلغی از وی گرفته و پس از چند سال با سودی این مبلغ را به وی پس میدهند و در کنار این پول دریافت شده از وی خدمات دیگری هم به او میدهند آیا این بیمه های عمر از نظر شرعی ایراد دارد یا حلال است؟ با تشکر از زحمات جنابتان (کد: 414274)

باسمه تعالی

برای دریافت پاسخ خود حتماً باید به مرجع تقلید خود مراجعه نمایید. ولی اصولاً مسائل بیمه تا به حال مشکل شرعی نداشته است.

با سلام استاد دو تا سوال داشتم یکی اینکه من یک دختر ۶ ساله دارم که در مورد خدا سوالات زیادی میپرسه مثل اینکه خدا کجاست یا خدا چه رنگیه یا خدا ما رو چطوری افریده و... میخواستم راهنماییم کنید که چطور به سوالاتش جواب بدم و از چه منبعی میتونم در این مورد کمک بگیرم که به نحو احسنت براش پاسخگو باشم و یه سوال دیگه هم داستم اینکه جدیدا بایه سایتی فرهنگی اشنا شدم به اسم محمد رسول الله که خیلی صحبت های زیباو مختلف اعتقادی و اخلاقی داره مثل عهد معهود که خیلی برام جالب و جدید بود و آقای بسیطی اونها رو عنوان میکنه استاد میخواستم لطف کنید نطرتون رو درباره این سایت و مطالبش بپرسم و اینکه واقعا این مطالب معتبره ؟؟ (کد: 414269)

باسمه تعالی

1- روز پنجشنبه ساعت ۵ بعد از ظهر با دفتر مرکزی تماس حاصل نموده و مستقیماً با جناب استاد مخملباف در این باره صحبت کنید.
تلفن: 55390144 – 55370517

2- ما نمی توانیم سایت های موجود را عدد به عدد کنترل کرده به متقاضیان پاسخ دهیم. بلکه به شما عرض می کنیم که سایتی که مسلمان و شیعه و محتوای آن صددرصد مورد تایید است را دنبال نمایید. ممکن است سایتی که به آن رجوع کرده اید سایت بهائیان باشد. 

سلام خدمت شما استاد گرامی. از شما یه سوال و مشورتی داشتم در حوزه خانواده. بنده اقایی هستم که نزدیک به دوساله عقدم و در شرف عروسی. برادری دارم که 20ساله هستند و 9سال از ایشون بزرگترم. برادر من چند سالی است در جایی مشغول به کار است و ایشون برای برگشتن از محل کار یا از من کمک میخواهند یا از پدرم. در این مدت که عقد هستم هم همین روال بوده و گاهی از وقت کاری ام زده ام. و گاهی از منزل پدر خانومم و گاهی برای تفریح بیرون رفته بودیم به محل کار ایشان رفته و ایشان را به منزل رساندم در صورتی که توان و شرایط بازگشت به خانه را دارند اما یا به پدرم تماس میگیرد یا با موتور بنده میرود یا من به دنبال ایشان میروم. شرایط بنده ام طوری است که بخاطر شرایط اقتصادی مجبور هستم که تا11ویا12شب کار کنم و بعضی اوقات با همین خستگی بعد از تماس ایشان با من به دنبالش رفتم. این کار من باعث گله و شکایت همسرم شده که میگوید ایشان باید خود مسوول رفت و آمد خود باشند و از من گله دارند که این وقت هارو که باید صرف خود همسرم کنم صرف دیگری میکنم. گله ایشان به حق است آیا که میگوید برادرم باید در این زمینه خود مسولیت را به عهده بگیرد و رفتن بنده آن هم مواقعی که خسته هستم و یا همسری دارم که منتظر من است اشتباه است؟ ایشان به خاطر رفتار من و اصرار من به این رفتار دچار حالت های افسرده شده است. (کد: 414267)

باسمه تعالی

ایاب و ذهاب ایشان به خودشان مربوط است و شما هیچ تکلیفی در قبال ایشان ندارید.

سلام.دختر خانمی دارای موهای بلندیست که بخاطر نیازمالی قصددارد موهایش رابرای تهیه کلاه گیس بفروشد منتها مشکلش این است که مشتریهای این حرفه اقاهستند وحتما قبل از کوتاهی باید جنس مو را دیده وبه طریقه مخصوصی که بعد ازکوتاهی مناسب چینش مجدد جهت کلاه گیس باشد کوتاه کند. میخواهد بداند اگر اقا با دستکش جنس مو را دیده وکوتاه کند در صورتیکه دخترخانم صورتش پوشیده وبا حضور والدینش باشد اشکال شرعی ندارد ؟ (کد: 414266)

باسمه تعالی

به هیچ وجه جایز نیست.

سلام علیکم در ماجرای حضرت یوسف که تلویزیون هم پخش شد و بنده در کتب هم خواندم حضرت یوسف علیه السلام به برادر خود بنیامین به دروغ و با هماهنگی خود او انگ دزدی زد و او را پیش خود نگاه داشت و ب طریقی خاص پدر خود را به کنعان آورد . سوال بنده این است آیا آن حضرت نمیتوانست بگوئید برادرم اینجا نزد من میماند و بروید پدرم را بیاورید. به هرحال به برادرهایش و پدرش دروغ گفتن که جام در بار برادر کوچکش هست. هم به فریب برادرش دستگیر شد هرچند خود او می دانست هم اینکه پدرش خب خبر ناگواری مجددا شنید درباره بنیامین که دزدی کرده و نزد عزیز مصر مانده. (کد: 414265)

باسمه تعالی

مطالبی که گفته اید هیچ کدام جزء داستان حضرت یوسف علیه السلام نیست در فیلم ایشان هم پس از بازبینی چنین چیزی را ندیده ایم. بلکه ایشان به مأمورین فرمان داد که پیمانه ای را در بار برادران قرار دهد و پس از این کار، مأمورین بدون اینکه از چیزی مطلع باشند به دلیل وجود پیمانه در بار آنها، برادران یوسف را سارق خطاب کردند نه اینجا حضرت(ع) آنها را سارق خطاب نماید.

سلام و عرض احترام . گفته شده موقع رویت هلال ماه رمضان برای گشایش روزی سوره فتح را بخوانیم . حالا ما که ماه را نمیبینیم و از اخبار میشنویم ، دقیقا چه زمانی این سوره را بخوانیم . موقع غروب آفتاب و بعد از نماز مغرب ؟یا موقع شنیدن از اخبار ؟ سوال دوم اینکه ذکر (یا خیر المسئولین یا خیر المعطین .....،)برای ازدیاد روزی در سجده سفارش شده من که خانم هستم میتونم بخوانم ؟چون واژه (عیالی)در این دعا هست و فکر میکنم منظور از این کلمه زن هست. ممنونم (کد: 414264)

باسمه تعالی

1- شما می توانید به نیت شب اول ماه این کار را انجام دهید. البته پس از اطمینان حاصل کردن از اینکه شب اول ماه می باشد.

2- چه مرد چه زن می توانند این ذکر را بخوانند و واژه عیالی به معنی همسر نیست بلکه به معنی هر کسی که تحت تکفل انسان قرار دارد و اگر کسی تحت تکفل او نباشد نیز این دعا برای آینده او هم کفایت میکند.

در صورتیکه پرسش خود را نیافته اید می توانید آنرا در این قسمت مطرح کنید. ( )
پست الکترونیک *
پرسش *
سن
جنسیت
کد امنیتی زیر را وارد کنید.
CaptchaImage

کد پیگیری *
کد امنیتی زیر را وارد کنید.
CaptchaImage