سلام مرد 57 سال سن دارم *** (کد: 414550)

باسمه تعالی

حتماً با شماره تلفن 55777717 بخش مشاوره فرهنگسرای قرآن، مشاوره خانواده تماس گرفته و حتماً به آنجا رجوع کنید تا مشکل شما حل شود ان شاءالله .

سلام سیر مطالعاتی برای طلبه سطح دو میخوام (کد: 414549)

باسمه تعالی

بفرمایید که در چه زمینه ای می خواهید مطالعه کنید تا به شما سرمشق بدهیم.

باسمه تعالی با سلام و عرض ادب و خدا قوّت خدمت شما استاد محترم و همه شما زحمتکشان در عرصه فرهنگ إسلام ناب محمّدی (ص) در موسُسه میقات القرآن و ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن عید الله الأکبر ( عید غدیر خم) و اما بعد از آنجا که از قدیم الایّام رسم براین بوده که علماء و سخنوران علوم دینی موضوعات مبتلا به و گرفتاری در زندگی روزمرّه مردم عادی را در جامعه برای شرح و توضیح در جلسات درس خود مدّنظر قرار می دادند و با توجّه به اوضاع درهم ریختگی در موضوع إقتصادی و کسب و کار و مخصوصاً عقل معاش فعلی فلذا از شما استاد عالی اینجانب به عنوان یک فرد دغدغه مند در این باب و مشغولیات ذهنی برای برون رفت؛ إستدعا دارم بابی در سخنرانی های خود در این رابطه گشوده؛ در ضمن در صورت إمکان خواهشمندم در إرتباط با حدیث: إمام علی (ع): النّاس أبناء ما یحسنون ( مردمان فرزندان تخصّصهای خویشند) مأخذ: الحیاة/ ترجمه احمد آرام ج5، ص 539. شرح و مفهومی را برای بنده بیان کنید. در آخر از این جهت که شما را فردی علاقمند به إنقلاب جمهوری إسلامی ایران و أخلاق مدار و همچنین خادمی صبور و فهیم در رابطه با خدمت به خلق خدا می دانم یادآور می شوم اگر که إیراد سخنرانی در این باب مسبوق به سابقه بوده خواهشاً با توجّه به معضلات عدیده پیش آمده در بطن جامعه امروز چه از لحاظ رزق و روزی حلال و خدایی ناکرده حرام؛ این باب را مجدّدا گشوده که مردم در این جهت خدایی ناکرده به دام شیاطین جن و إنس نیافتاده، چه از لحاظ شرعی و چه عقلی؛ واقعاً و حقیقتاً دلایل و راهکارها چه می باشد.؟ إلتماس دعا یا علی مدد (کد: 414548)

باسمه تعالی

در مورد حدیث توضیح ظاهری آن این است که همه انسان ها باید به جای اتکا کردن به دیگران، به قدرت های درونی خویش واقف شده و از آنها نهایت استفاده را ببرند. به خصوص استعداد هایی که دارند. مثلاً اینطور نیست که فقط یک گروه از آدم ها بتوانند هواپیما بسازند، و چیزهایی از این قبیل. اگر همه در این زمینه به استعدادهای درونی خود رجوع کنند و زحمت بکشند می توانند اینکار را انجام دهند. البته استعدادها در هر گروه و یا شخصی با دیگری تفاوت می کند و همه یکسان نیستند.
در مورد مسئله ی دیگری که فرموده اید، بحثی در این زمینه در مدرسه علوم دینیه مهدیه واقع در "تهران، میدان شوش، خیابان فدائیان اسلام، مدرسه مهدیه" انجام شده و هم اکنون نیز روزهای سه شنبه بعد از نماز مغرب و عشا به مدت یک ساعت تا حدودی پیرامون آن صحبت می شود. می ‌توانید حضور به هم رسانید.

سلام چرا جزوات عربی در سایت نیست شاید خیلی ها مثل من بهش نیاز داشته باشن ولی امکان دسترسی به کتاب رو نداشته باشن و لازم باشه از کتاب استفاده کنن (کد: 414543)

باسمه تعالی

جزوات عربی برای سایت بیاز به ویرایش دارد که ان شاء الله بعد از آماده شده حتما قرار داده میشود.

چگونه شیطان را از خودمان دور نگه داریم (کد: 414542)

باسمه تعالی

1- با برنامه ریزی منظم و مرتب
2- با خواندن قرآن کریم حداقل هر شب 50 آیه
3- با خواندن بعضی از دعاها مانند دعای کمیل در هر شب جمعه و نیز زیارت عاشورا و دعای علقمه در هر روز
4- گفتن روزی 400 مرتبه استغفار
5- فرستادن 300 صلوات در هر روز
6- داشتن برنامه مطالعه دینی

آیا داستان حضرت یونس که وارد شکم ماهی شد که بخاطر اعتقاد نداشتن به دین حضرت علی وارد دهن ماهیمیرود (کد: 414541)

باسمه تعالی

خیر. چراکه خداوند متعال قبل از اینکه پیامبری را به عنوان پیغمبر انتخاب نماید از آنها برای خاتمیت پیامبر اسلام(ص) و معرفی او به مردم و همچنین ولایت امیرالمومنین(ع) و معرفی او به مردم پیمان گرفته است و اگر چنانچه کسی چیزی را قبول نمی کرد قطعا برای پیامبری مبعوث نمی شد و این مطلب را آیه قرآن تایید می کند. آنجا که میفرماید "وَإِذْ أَخَذْنَا مِنَ النَّبِيِّينَ مِيثَاقَهُمْ – احزاب آیه 7".

سلام و خدا قوت چطور میتونم مجموعه ارزشمند و کامل تفسیر زیارت عاشورا از فرمایشات استاد مخلباف رو در سالهای اخیر داشته باشم؟ (کد: 414539)

باسمه تعالی

برای دریافت سی دی های شرح زیارت عاشورا می توانید به نزدیک ترین شعبه ما مراجعه نموده و از آنجا دریافت کنید.

سلام من ۱۵ میلیون پول دست کسی داشتم، چند ماه بعد از سال خمسی ام بهم برگردوند، من دوباره ان پول رو دادم به شخص دیگه ای. حالا میخوام بدونم چون نفر اول بهم برگردونده باید خمسش رو پرداخت کنم یا می تونم تا از نفر دوم پس بگیرم صبر کنم؟؟ ممنون (کد: 414537)

باسمه تعالی

اگر عین ۱۵ میلیون را قبلاً خمسش را پرداخت کرده اید به آن مبلغ یعنی ۱۵ میلیون خمس تعلق نمی گیرد. ولی اگر مازاد آن سودی باشد باید سود آن حتماً خمسش پرداخت شود و اگر چنانچه عین ۱۵ میلیون داده نشده است، اگر بر آن سال گذشته باشد باید بلافاصله خمس پرداخت شود.

با سلام نماز در خانه و و وسایل و حتی لباس قصبی مورد قبول هست و اگر توبه کند و اسباب قصبی را به صاحبان آن رد کند اعمال او قبول میشود یا باید اعمالش مانند نماز و غیره را اعاده کند (کد: 414534)

باسمه تعالی

نماز با لباس غصبی باطل است لکن اگر در هر زمانی که فرد متوجه شود، آن لباس را از خود دور کرده و نماز را با لباس غیرغصبی بخواند صحیح بوده و برای غصب کردن نیز فقط استغفار کردن کافی است و البته اموال مردم را باید به آنها مسترد نمود.

سلام. مادر من پیر است و فردی عصبی است و صدای خیلی بلندی هم دارد. من هم معمولا با مادرم خوب و خوش هستم. اما گاه پیش می‌آید که مادرم در لحظاتی که با هم داریم میگوییم و میخندیم و همه چیز رو به راه است، به یکباره سر چیزهایی بسیار کوچک و فوق العاده بی ارزش به عصبانیت صد درجه میرسد و چنان جیغ و دادی راه می اندازد که صدایش تا کوچه ها هم میرود. همین واکنش غیرمترقبه او من را هم در لحظه به واقع دیوانه میکند و من آنقدر خشمگین میشوم که حرفها و حرکات زشتی نسبت به او مرتکب میشوم و تمام اینها در یک آن اتفاق می افتد. آنقدر سریع که تا بخواهی فکر کنی چه شده، همه کاسه کوزه ها بهم ریخته است... قبلترها سعی میکردم طوری از دلش دربیاورم، اما الآن دیگر از او عذرخواهی هم نمیکنم، چون از طرفی هم جر و بحث هایمان (هرچند تعدادش کم است) اما آنقدر تند است که از دل درآوردنی نیست و فقط باید فراموش شود؛ و از طرفی هم من دیگر از رفتارهایم مثل قبل پشیمان نمیشوم، چون رفتارش واقعا دیوانه کننده است. حتی الآن که دارم برایتان توصیفش میکنم دوباره از کارهایش حرصم میگیرد!! با این حال میدانم که چنین رفتاری نباید بین مادر و پسر باشد و هیچکس هم امیدی به تغییر مادرم ندارم و همه از من توقع تغییر دارند که درست هم هست. او دیگر عوض شدنی نیست. من چه باید بکنم؟ او مرا نیز فردی عصبی کرده... (کد: 414533)

باسمه تعالی

اولاً سعی کنید خود را کنترل کنید. ثانیاً اگر موردی که فرموده اید اتفاق افتاد و کنترل از دست شما خارج شد حتماً حتماً بلافاصله استغفار نمایید و از مادر نیز حلالیت بطلبید و به هیچ وجه ناامید نشوید.

در صورتیکه پرسش خود را نیافته اید می توانید آنرا در این قسمت مطرح کنید. ( )
توجه: سوالات مربوط به تعبیر خواب فقط به ایمیل ارسال می شود.
پست الکترونیک *
پرسش *
سن
جنسیت
کد امنیتی زیر را وارد کنید.
CaptchaImage

کد پیگیری *
کد امنیتی زیر را وارد کنید.
CaptchaImage