سلام خوبید من با دختر خانمی می خوام ازدواج کنم.و از نظر اخلاق و روحیات باهم تناسب داریم.ولی چون تک فرزند هستند و ۱۱سال کوچکترند و پولدارند.خونوادشون مخالفت می کنند.استخاره هم هر باری گرفتم خیلی خوب اومده. طبق این من از بنده خدایی که تو قران می گفتن کار کردن راه کار گرفتم. گفتن به مدت ۲۱ روز ایه ۵۴تا ۵۷ سوره اعراف و ۱۴بار بخونم و به بازوی سمت راست خودمم ببندم. و به مدت ۵دقیقه این ایه و تو اب بزارم و بخورم خر روز .و هر شب نماز شب بخون و سوره یس هم بخونم. گفتن اگ این راه و برم پدر و مادرشون راضی میشند. می خواستم بدونم همچین چیزی صحت داره و آیا درست هست؟ و نتیجه میده؟ خیلی ممنون (کد: 414310)

باسمه تعالی

ما چنین مواردی که شما گفتید را در روایات نیافتیم. اصولاً در مسئله ازدواج باید هر دو خانواده راضی باشند. صرف اینکه برای شما استخاره خوب آمده است، طرف مقابل را مجبور به این کار نخواهد کرد. فلذا باید آنها نیز به گونه‌ای توجیه شوند که شما داماد مناسبی برای آنها هستید. اعمال ماه مبارک رمضان را انجام دهید و از خداوند متعال بخواهید اگر مصلحت بود چنین کاری صورت گیرد و اگر مصلحت نبود، محبت ایشان از دل شما بیرون برود.

باعرض سلام وخسته نباشید .آیا ما حتی یک صلوات هم برای ائمه معصومین،شهدا واموات بفرستیم به روح آن بزرگواران ابلاغ می شود و آنها دقیقا می دانند ک چه کسی این توسلات راانجام داده.این رامی دانم ک ائمه اطهار حاضر وناظرند ومیدانند اما ایا شهیدان واموات هم اینگونه اند؟آیا گناهان ما مانع رسیدن این توسلات وخیرات نیست؟وبه نظر شما بهترین توسلات ب ارواح طیبه شهدا کدامند؟اجرکم عندالله (کد: 414309)

باسمه تعالی

1- بله.

2- بله به اذن الله.

3- ممکن است بعضی از گناهان اینطور باشند که مانع از رسیدن چنین خیراتی شوند. ولی عموماً از طرف شما خیرات به اموات می رسد. در عین حال که گناهان بازتاب‌های منفی خود را در هر حال خواهند داشت.

4- اینکه انسان به زیارت قبور آنها رفته و یا از راه دور برای آنها خیرات انجام دهد. مخصوصاً تلاوت قرآن نماید.

 

باسلام طاعات قبول حدود ١٣ ماه گذشته ملکی خریداری نمودم که در ابتدا شرایط خرید نسبتأ خوبی داشت. اما از همان ابتدا در تحویل ملک و امکانات آن، از جانب فروشنده بسیار تحت اذیت و بد قولی های مکرر قرار گرفتیم. کار تا جایی پیش رفته که وی در مرحله تنظیم سند با استفاده از ابزار و خلأهای قانونی ما را تحت فشار قرار داده و عرصه را بر ما بسیار تنگ نموده است. البته بر بنده واضح و روشن است که تمام این مصیبت ها متاسفانه بواسطه بدرفتاری حقیر در قبال پدر و مادر واقع شده است که بنده از آن رفتار کاملا پشیمان هستم و بارها توبه نموده ام و اکنون نیز رابطه خوبی با آنها دارم. خواهشمندم راهکار یا دعایی برای من و خانواده ام ارائه نمایید تا فروشنده دست از این امور بردارد و پایان این معامله به خیر و خوشی به اتمام برسد. تشکر. (کد: 414308)

باسمه تعالی

روزی 400 بار استغفار کنید. از پدر و مادر حلالیت بطلبید. از آنها بخواهید حتماً برای شما دعای خیر کنند. به نزدیکان و ارحام خود محبت کرده و سعی کنید دل همه آنها را به دست آورید. حتما اعمال ماه مبارک رمضان را در صبح و شب و سحرها به هر مقدار که می‌توانید انجام دهید. مخصوصا نمازهای دو رکعتی در شبهای ماه مبارک را حتماً بخوانید.

با سلام در مورد کد 414304. سال خمسی دارم و هر سال مبلغی را بصورت احتیاطی پرداخت می کنم چون خودم درآمدی ندارم ولی چون قبلا کار می کردم سال خمسی دارم. اما الان کار نمی کنم و درآمد ندارم بجز همان هدایایی که بخاطر عیدی یا روز معلم خانمها میدهند. فقط نمیدانم به این هدایایی که می دهند خمس تعلق می گیرد یا خیر ؟ چونکه نظر رهبری بر این هست که به هدیه خمس تعلق نمی گیرد. ممنون میشوم اگر پاسخ دهید. (کد: 414307)

باسمه تعالی

اگر مرجع شما در مورد هدایای مذکور مشکلی از نظر خمسی ندارند شما با استفتاء از دفتر ایشان هر کاری که دستور می‌دهند همان را عمل نمایید.

باعرض سلام و خسته نباشید.درمورد کد414303 طبق فرمایش شما ما این مریض راسه سال قبل پیش پزشک فوق تخصص مغز واعصاب بردیم که ایشون برای این آقا سی تی اسکن را نوشتند ک انجام دادیم وگفتن این اقا هیچ مشکلی ندارند.واین اقا یک سال پیش ب افسردگی مبتلا شد ونزدیک یکسال هست ک دارو مصرف می‌کند.ک خودش هم از این مسأله ناراحت است اما هیچ کاری از دست هیچ کسی ساخته نیست. الان هم هرماه مرتب پیش پزشک متخصص اعصاب و روان میرود ولی هیچ فایده ای نداشته است متاسفانه. (کد: 414306)

باسمه تعالی

ایشان قطعا بیماری دارند که با جستجو و تفحص درباره پیدا کردن دکتری حاذق و ماهر در این کار، آن بیماری درمان خواهد شد ان شاء الله و باز هم تاکید می کنیم خوردن قرص های آرامبخش تماماً خواب آور بوده و در دراز مدت عوارض بسیار بدی برای بدن دارند. اولین راه برای درمان ایشان کم کردن دوز قرص های موجود زیر نظر پزشک می باشد.

با سلام و قبولی طاعات.من معلم قرآن هستم و بطور رایگان تدریس می کنم خانمها بخاطر لطفی که دارند مبالغی را بعنوان عیدی یا روز معلم هدیه می کنند علیرغم میل باطنی خودم اما می گویند که همه راضی هستند. حال می خواستم ببینم به این پول خمس تعلق می گیرد یا خیر؟ مرجع مقام معظم رهبری هستند. ممنون (کد: 414304)

باسمه تعالی

گرفتن مبالغ هدیه برای تدریس قرآن اشکالی ندارد. لکن مسئله خمس مسئله ی دیگری است که هر فردی باید روزی را در سال در نظر بگیرد و سپس محاسبه نموده و اگر به او خمس تعلق گرفت، خمس مالش را با شرایطی که در رساله ها آمده است پرداخت کند. شما نیز مشمول چنین مطلبی هستید.

با سلام وعرض ادب واحترام. اقایی به افسردگی مبتلا هستند وتحت درمان نیز میباشند .ایشان به شدت پرخواب هستن ودر واقع نزدیک به بیست ساعت در روز میخابن به طوری که خانواده هم از دست این فرد کلافه شده اند.ایشان در رانندگی خابشان میبرد هنگام حرف زدن خابشان میبرد،وحتی زمانی را ک منتظر بودند ک وسیله نقلیه ای بیاد وبا آن ب منزل بیایند ددر آن حال ایستاده خابشان می برد.مثل اینکه خابشان عیر ارادی است .البته قبل از افسردگی هم اینطور بودن پیش پزشک بردیم وسی تی اسکن هم گرفتند وگفتند مشکلی ندارند.اما این خاب زندگی شخصی ایشان راهم متزلزل کرده است.خاستم ببینم آیا میتوان با دعاخواندن و قرآن خواندن به ایشان کمک کنیم یا خیر واستاد بزرگوار دراینباره چ نظری دارند؟ (کد: 414303)

باسمه تعالی

شما به پزشک متخصص مراجعه نکرده اید. موردی را که فرموده اید از موارد نادری است که بعضی از پزشکان مغز و اعصاب متخصص درمان آن می‌باشند. حتماً چند پزشک را در نظر گرفته که متخصص این کار باشند و به بهترین آنها مراجعه نمایید. ضمناً خوردن قرص های ضد افسردگی بیشتر مواقع جز خواب آوری کار دیگری برای بدن انجام نمی دهند.

باعرض سلام وخسته نباشید.برای پسری ک همیشه کارش به قول خودمانی لنگ است ودست ب هر کاری میزند درست نمیشود که نمیشود،سی ودوسال دارد وسر هر کاری ک میرود فقط ضرر پشت ضرر میاورد حتی در کار اداری، از کار وزندگی دلسرد شده وازدواج هم نکرده است چکار کنیم.با این که استاد فرمودند دعای مشلول بخانیم و هرروز یکسال ونیم برایشان دعای مشلول را خاندیم تا گشایشی شود اما باز هم نشد.به قول خودشان لب دریا هم بروند آب دریا خشک میشود .خاهش میکنم مثل همیشه که بهترین راهنماییها را کرده اید بفرمایید ک چکار کنیم. (کد: 414302)

باسمه تعالی

روز پنجشنبه ساعت 5 بعد از ظهر با دفتر مرکزی تماس گرفته و با جناب استاد مخملباف درباره سوال خود صحبت نمایید.

تلفن: 55390144 - 55370517

سلام علیکم استاد اگر حاجت و درخواست خود (مثلا شفا دادن بیمار و یا رفع نیاز های دنیوی و ...) را از معصوم بخواهیم با این اعتقاد که ایشان نیز به اذن الهی می توانند این کار را انجام دهند و موهبتی می باشد، اشتباه است؟ ایا هر حاجتی را می توان اینگونه خواست از ایشان یا خداوند محدودیتی برای حاجت خواستن از ایشان قرار داده است؟ تشکر (کد: 414301)

باسمه تعالی

حاجت خواهی از غیر خداوند با این تفکر که فرد برآورنده ی حاجات به اذن الله می تواند این کار را انجام دهد مشکلی ندارد و مورد تایید قرآن کریم می باشد. ما این مطلب را در بحث دعا (لینک) مفصل توضیح داده ایم .

با سلام و قبولی طاعات. خانمی خواب دیدند که دو نفر که در خواب فکر می کرده نکیر و منکر هستند با گرزهای آتشین بالای سرش ایستادند و بهش می گفتند کاری باهات نداریم اومدیم دندانهایت را درست کنیم. ممنون میشوم اگر تعبیر را بفرمائید. خواب قبل از سحر بوده (کد: 414298)

باسمه تعالی

ایشان باید حتماً معصیت هایی که با آن عادت داشتند را سریعاً کنار بگذارند و در نماز و داشتن حجاب کامل، صد در صد کوشا باشند و دائماً به فکر و یاد مرگ نیز باشند. انجام اعمال ماه مبارک رمضان برای ایشان بسیار موثر است.

در صورتیکه پرسش خود را نیافته اید می توانید آنرا در این قسمت مطرح کنید. ( )
پست الکترونیک *
پرسش *
سن
جنسیت
کد امنیتی زیر را وارد کنید.
CaptchaImage

کد پیگیری *
کد امنیتی زیر را وارد کنید.
CaptchaImage