با عرض سلام و خسته نباشید خدمت استاد گرانقدر. ببخشید پدر و مادر ی صاحب فرزند نمیشوند و مادر ازطریق کاشت باردار شدن ک متاسفانه جنین سقط شدبرای سام بودن و سالم ماندن جنین تاا زمان تولد چکار کنند به غیراز راههایی ک درمبحث69 دعافرمودید (کد: 414139)

باسمه تعالی

1- حتما اعمال ماه رجب را حتی المقدور به جای آورید.

2- روزی صد مرتبه برای چیزی که گفته اید سوره توحید را بخوانید.

3- روزی ۴۰۰ مرتبه استغفار نمایید (صبح، ظهر، عصر و شب  جمعاً ۴۰۰ مرتبه).

4- هر روز سوره صف را بخوانید.

باسلام و احترام؛ 1. وجه تمایز انسان با سایر موجودات در چیست؟ از نظر اسلام و آیا آیه ای در این خصوص موجود هست؟ 2. آیا آیه ای هست که عقل را وجه تمایز انسان با سایر موجودات نداند؟ 3. آیا آیه ای هست که اختیار را وجه تمایز انسان با سایر موجودات نداند؟ سپاسگزارم (کد: 414137)

باسمه تعالی

1- وجه تمایز انسان و جن با حیوانات در عقل می باشد.

2- خیر.

3- در مورد سوال سوم باید بگوییم انس و جن و ملائکه همگی دارای اختیار هستند و همچنین حیوانات هم به نوعی در زندگی حیوانی خود دارای اختیار می باشند اما کیفیت آن با انسان تفاوت می کند.

سلام خداوند به من و همسرم لطف ویژه داشته اند و به همین سبب در سنین کم نسبت به عموم جامعه، صاحب 2 فرزند یکی دختر(2 سال سن) و یکی پسر(8 ماه سن) شده ایم و توانسته ایم علی رغم درآمد پایین، خانه و ماشین هم برای خود بخریم. به همین دلیل خیلی در معرض چشم زخم قرار داریم به نحوی که معمولا وقتی با فرزندانمان در جمع فامیل هستیم بلا فاصله چندین روز متوالی فرزندانمان دچار مشکل می شوند و ما هم به همین سبب شدیدا در معرض سختی و اذیت قرار می گیریم. لازم بذکر است من مرتبا صدقه می دهم و آیه ان یکاد می‌خوانم ولی خیلی موثر واقع نمی شود. لطفا راهکار ارائه نمایید. (کد: 414136)

باسمه تعالی

1- شب قبل از خواب سوره های ناس و فلق و آیة الکرسی را بخوانید و روزها نیز قبل از خارج شدن از خانه همین‌طور.
2- حتما تعویذ "اعیذ نفسی و دینی و اهلی و ... " را روزی سه مرتبه بخوانید.
3- حتما حتما روزی چهارصد مرتبه استغفار کنید.
4- جلسات مربوط به چشم زخم در مبحث دعا (لینک) جلسات 34 الی 37  را استماع نمایید.

تعویذ أُعِيذُ نَفْسِي:

أُعِيذُ نَفْسِي وَ دِينِي وَ أَهْلِي وَ مَالِي وَ وَلَدِي وَ إِخْوَانِي فِي دِينِي‏
وَ مَا رَزَقَنِي رَبِّي وَ خَوَاتِيمَ عَمَلِي وَ مَنْ يَعْنِينِي أَمْرُهُ‏
بِاللَّهِ الْوَاحِدِ الْأَحَدِ الصَّمَدِ الَّذِي لَمْ يَلِدْ وَ لَمْ يُولَدْ وَ لَمْ يَكُنْ لَهُ كُفُواً أَحَدٌ
وَ بِرَبِّ الْفَلَقِ مِنْ شَرِّ مَا خَلَقَ وَ مِنْ شَرِّ غَاسِقٍ إِذَا وَقَبَ‏
وَ مِنْ شَرِّ النَّفَّاثَاتِ فِي الْعُقَدِ وَ مِنْ شَرِّ حَاسِدٍ إِذَا حَسَدَ
وَ بِرَبِّ النَّاسِ مَلِكِ النَّاسِ إِلَهِ النَّاسِ مِنْ شَرِّ الْوَسْوَاسِ الْخَنَّاسِ‏
الَّذِي يُوَسْوِسُ فِي صُدُورِ النَّاسِ مِنَ الْجِنَّةِ وَ النَّاسِ

 

با سلام من حاجت مهمی دارم میخوام براش نماز شب نذر کنم ایا میتونم فقط نافله شفع و وتر رو بخونم یا باید حتما ۱۱ رکعت رو بخونم؟ ایا ثواب نافله شفع و و تر هم بالاست؟ (کد: 414135)

باسمه تعالی

شما دو رکعت به نیت نماز شب، دو رکعت نماز شفع و یک رکعت نماز وتر بخوانید.

با سلام خدمت استاد گرانقدر.ببخشید خاستم بپرسم برای شخصی که به بیماری ام اس مبتلا شده چکار باید کرد که این شخص سی سال دارند و پدر خانواده هستند (کد: 414134)

باسمه تعالی

روزی ۴۰۰ مرتبه استغفار کنید و هر روز 70 مرتبه سوره حمد را بخوانید و نیز به مواردی که در بحث دعا (لینک) در جلسه مربوط به مقابله با بیماریها (جلسات 70 و 71) بیان شده است عمل کنید.

سلام یک نفر برای ازدواج معرفی کردن و قرار گذاشتن تا هم رو ببینیم، باید چی گفت از چی حرف زد?? ممنون از راهنمایتون (کد: 414131)

باسمه تعالی

مبحث ازدواج (لینک)، جلسات مربوط به خواستگاری (جلسات 12، 13 و 14) را گوش نمایید.

سلام، حتما باید برای ازدواج عروسی گرفت? خانواده ما کلا عروسی هاشون با رقاصیه، من اصلا نمی خوام اینطوری باشه، راهی، روشی هم هست? ممنون (کد: 414129)

باسمه تعالی

الف) زمانی حضور بهم رسانید که این موارد تمام شده باشد و آماده خوردن شام هستند.
ب) گرفتن عروسی و امثال اینها واجب یا مستحب نیست بلکه رسم و رسومات جامعه است و پایبندی به آنها تا زمانی که منافات با شارع مقدس نباشد مشکلی ندارد.

سلام علیکم لطفا بفرمایید ایا برای نماز احتیاط و سجده سهو گفتن تکبیره الاحرام واجب است یا خیر؟ 2.کسیکه غسل حیض وجنابت بر گردن دارد حضورش درمجلسی که قران تلاوت میشود چه حکمی دارد؟ مقلد اقای صافی گلپایگانی هستم . ازپاسخگویی وزمانی که میگذارید بسیارسپاسگذارومتشکرم. (کد: 414128)

باسمه تعالی

1- خیر لازم نیست.

2- مشکلی ندارد. فقط مسجد نباشد و قرآن را لمس نکند.

با سلام باتوجه به ماجرای عدم کشتن و ترور کردن عبیدالله بن زیاد توسط حضرت مسلم آیا عمل ترور کردن گروه فدائیان اسلام در زمان قبل از انقلاب کار درستی بوده یا خیر لطفا کامل و با دلیل پاسخ دهید باتشکر (کد: 414127)

باسمه تعالی

عملیات فدائیان اسلام همگی به دستور بعضی از مراجع انجام می‌شد که برای اطلاع از آنها باید به کتبی که در این زمینه منتشر شده است مراجعه نمایید.

سلام برادرم چند سلام است می خواهد ازدواج کند اما به علت های مختلف مثلا مهریه و.... جور نشده و فوق مهندسی عمران می خونه و مشکل کار هم داره وبضی کارهای موقتی هم که جور می شود کسبشون حرام است از شما دراین دو مورد کمک و راهنمایی می خواستم .خیلی متشکرم. (کد: 414126)

باسمه تعالی

برنامه دهگانه هفتگی (لینک - جلسه 76 از مبحث دعا) را تا ۴۰ روز انجام دهید. گزارش کار خود را نیز برای ما ارسال کنید.

در صورتیکه پرسش خود را نیافته اید می توانید آنرا در این قسمت مطرح کنید. ( )
پست الکترونیک *
پرسش *
سن
جنسیت
کد امنیتی زیر را وارد کنید.
CaptchaImage

کد پیگیری *
کد امنیتی زیر را وارد کنید.
CaptchaImage