باعرض سلام. شنیدن موسیقی با خواننده زن برای زن چه حکمی دارد موسیقی بدون لهو و لعب باشد. (کد: 413922)

باسمه تعالی

اگر موسیقی مبتذل باشد در همه حال حرام است و اگر موسیقی ای باشد که مرجع شما استثناء کرده باشد اشکال ندارد. 

حجاب در کشور ما اجباری است و اگر شخصی غیر مسلمان هم از کشوری وارد ایران شود باید طبق قوانین ایران حجاب را رعایت کند و روسری سر کند . حالا چرا زنی محجبه وارد کشوری یا دانشگاهی شود و حجاب جزو قوانین ان ها نباشد و یا حجاب ممنوع باشد ،پس باید حجاب را بردارد . چرا اینجا اعتراض می کنید ؟ ولی خودتان به زور روسری سر زن غیر دینی می کنید (کد: 413921)

باسمه تعالی

هر کشوری آیین نامه خاص خود را دارد و از نظر قوانین بین المللی همه کشورها موظف هستند به قوانین دیگر کشورها احترام بگذارند. اگر خانمی می‌بیند که در فلان کشور نمی‌تواند حجاب خود را حفظ کند، شرعاً نمی‌تواند به آن کشور مسافرت نماید. از طرفی دیگر نه تنها حجاب، بلکه بسیاری از مسائل دیگر برای یک فرد مسلمان واجب است. مانند نماز، روزه در ماه مبارک رمضان، احترام به پدر و مادر و صدها چیز دیگر و اگر فرد، مسلمان و شیعه می باشد مسلما باید به معتَقَدات خود پایبند باشد. پس اینطور نیست که فقط حجاب اجباری باشد. اگر کسی اسلام اختیار کرد، آنگاه خیلی از مسائل برای او واجب می گردد. در غیر این صورت فرق فرد مسلمان با غیر مسلمان در چیست؟

سلام و وقت بخیر . استاد چند وقتی هست که انگیزه ام برای ادامه دادن درسهای کانون ازدست دادم ،درصورتی که هدفم این بود که در زندگی بتوانم کمی مانند استاد مخملباف گرامی عقاید تدریس کنم و ناشر معارف توحیدی باشم . خیلی خوب درحال ادامه دادن مسیرم بودم و حتی با خود استاد هم صحبت کردم و ایشون برای رسیدن به هدفم بنده را راهنمایی کردند . ولی الان حس میکنم رسیدن به اهدافم کاملا غیر ممکن است و تلاشم بیهوده است ،قبلتر از خواندن دروس لذت میبردم اما اکنون دیگر خیر . فکر میکنم اگر در منزل بمانم و فرزندانم را بزرگ کنم بهتر است . راهنمایی کنید برای اینکه انگیزه و هدفم دوباره به زندگی ام برگردد چه کنم ؟ به خاطر این اوضاع شادابی ام را از دست دادم . (کد: 413920)

باسمه تعالی

شما حتما باید با جناب آقای مخملباف تماس حاصل نموده و حتما مورد خود را برای ایشان بیان کنید نه اینکه بدون مشورت تصمیمی بگیرید که در آینده خدای ناکرده پشیمان شوید.

سلام.خواب دیدم پرنده سفید انگار کبوتر بوده موش‌های خونمون شکار می‌کنه رنگ موشها قهوه‌ای و سفید بودند تعبیرش چیست؟ (کد: 413919)

باسمه تعالی

برای خواب خود صدقه بدهید و از مواردی که ایمان شما را تضعیف می‌کند خودداری کنید. بعضی از معاصی که هنوز انجام می‌شود را باید به شدت از آنها اجتناب نمایید.

سلام من یک بار سوال گذاشتم جواب ندادید پسری ۱۷ساله دارم خودم مذهبی هستم و کلاسهای کانون رو می اومدم و الان که امکان حضور تو موسسه رو ندارم از طریق کانال پیگیر مباحث هستم. و پسرم که خیلی برای تربیت صحیحش زحمت کشیدم اما نتیجه عکس دیدم *** لطفا کمکم کنید این خوابها چه تعبیری داره؟ (کد: 413918)

باسمه تعالی

هر روز تا ۱۹۰ روز به نیت منقاد شدنش سوره صف را همچنان بخوانید. تعبیر خواب شما تعبیر بدی ندارد.

تعبیر خواب شما این است که ان شاء الله از پسر شما خیر و منفعتی به شما می رسد. 

سلام استاد گرامی . بنده مبحث چشم زخم شما را گوش کردم . مشکلی برای ما پیش آمده آن هم این است که مدتی است که چشم زخمی در زندگی من اثر کرده و مدام اتفاق های بدی میافتد . میدانم خودمان دچار عجب نشدیم چون زندگی ساه ای داریم ، ..خود به خود وسایل منزل یکی پس از دیگری میسوزد یا خراب میشود . فرزندانم چندین بار بیمار شدند. و کار همسرم کساد شده و درامد خیلی کمی دارد ...برای ما چه راه حلی وجود دارد ؟ چگونه این مشکل را حل کنیم ؟ (کد: 413917)

باسمه تعالی

تا ۴۰ روز برنامه ده‌گانه هفتگی (لینک) را مستمر انجام دهید و نیز روزی هفت مرتبه ذکر "ماشاءالله لا قوة الا بالله العلی العظیم" را بخوانید.

سلام بنده خواب دیدم ایام اربعین هست و با مادرم به کربلا رسیدیم و بنده در شهر کربلا، حرم را گم کرده بودم و حرم را پیدا نکردم هر چه گشتم و اینکه حتی به بیوت دو نفر از علماء هم رفتم که یکی از آن علما داشتند درس میفرمودند ولی خب باز از آنجا برگشتم ولی راه حرم را پیدا نکردم و جالب اینکه تمام مغازه های موجود در کربلا غذاهای رایگان به مردم میدادند، آیا تعبیری دارد این خواب ممنونم (کد: 413915)

باسمه تعالی

برای خواب خود صدقه بدهید و اینکه شما بعضی از موارد بدیهیات را قبول نمی کنید. در بعضی مواقع بر روی بعضی از مسائل سماجت به خرج می‌دهید و اصرار بر بعضی از مواردی دارید که درست نیست. این مسیر باید اصلاح شود و نیز بعضی از کارهایی را انجام می دهید که آنها حقایق را برای شما می پوشانند. باید دقت کنید که این کار ها انجام نشود.

باعرض سلام حدود 5سال است که میدانم همسرم دیابتی است ولی در این 5 سال هر چقدر تلاش کردم که او دکتر برود قبول نمیکند او 12 سال است در گیر قرص ترامادل شده ترس از دست دادن همسرم هر روز مرا افسرده تر میکندهمسرم هم از این وضعیت خسته شده اما خیلی بی اراده ناامید است من برای ترک کردن او را به کربلا فرستادم حتی از خانواده اش کمک خواستم ولی به نتیجه ای نرسیدم همسرم نظامی هستن و شغل بسیار پر استرسی دارن 2- اگرهمسرم چاقویا فلشی که از متهم یا سارق مصادره میشود به خانه بیاورد استفاده از این گونه وسایل اشکال دارد 3- برای تربیت اعتقادی فرزندانم بغیر از کتاب ایت الله فلسفی چه اعمالی را پیشنهاد میکنید ممنون از لطفتان (کد: 413913)

باسمه تعالی

1- هر روز دعای مجیر برای ایشان بخوانید و روزی ۷۰ مرتبه سوره حمد را برایشان بخوانید. ایشان را قانع کنید که به پزشک مراجعه کنند. چون درمان دیابت بسیار آسان و ساده می‌باشد. هم در طب سنتی و هم در غیر آن.
2- جایز نیست.
3- هر روز یک مرتبه برای ایشان سوره صف را بخوانید و تا 190 روز ادامه دهید.

سلام استاد همیشه فکر میکنم که حالت افسردگی دارم به این دلیل که احساس دائمی دارم که فکر میکنم من یک منافق و گناهکارم که هم خدا را میخواهم هم ... سعیم رو میکنم گناه نکنم ولی باز ازم سر میزنم چه صغیره و چه کبیره. استاد خواهشاً کمکم کنید. (کد: 413911)

باسمه تعالی

حتماً حتماً تا چهل روز مستمراً برنامه ده‌گانه هفتگی (لینک) را انجام دهید. سپس گزارش خود را برای ما ارسال کنید و همچنان برنامه را ادامه داده و قطع نکنید.

سلام سوال بنده این هست که کسی اگر مبحث اعتقادی را برای یادگیری عموم کار می کند چرا جلوگیری می کند از نشر آن؟اگر به کارش ایمان دارد و با خلوص نیت این کار را انجام می دهد چرا ناراضی است از اینکه به محتوای آن کسی دسترسی پیدا نکند؟به عنوان نمونه بنده مراجعه کردم برای دریافت فایل های اعتقادات به صورت ورد یا تکست که همکاران محترم میقات فرمودند صاحب اثر راضی نیستندبه اینگونه در اختیار کسی قرار گیرد،حال اگر نگران این هستند که دستکاری نشود که پی دی اف را نیز میتوان ویرایش کرد یا از روی پی دی اف تایپ شود ،اگر دلواپسیهای دیگری است ،اثر شخصی را در اختیار دانشجویان میقات قرار دهند که به هر عنوان قابلیت دسترسی داشته باشد تا دانشجو بتواند استفاده داشته باشد و یا چرا خود میقات مستقلا دست به کار نمی شود و خود دست به نگارش بزند که نیاز به رضایت شخص خاص نباشد ماچه از طریق سایت و ایمیل و ... درخواست بروزرسانی را داشته ایم از 3 ترم گذشته که مانند وعده های دولت به آینده نزدیک محول می شود اگر سختی دارد ما می توانیم کمک کرده وباری از دوش شما برداشته و رضایت هم داریم حاصل زحماتمان به راحتی در اختیار دوستان طالب علم قرار گیرد با تشکر (کد: 413910)

باسمه تعالی

شما در این زمینه باید مستقیماً با مدیریت محترم موسسه تماس حاصل نمایید. 

در مورد بروزرسانی موارد مدنظرتان از سایت نیز آن را از همین طریق (پرسش و پاسخ) با ذکر دقیق آن برای ما ارسال نمایید تا بررسی شود.

در صورتیکه پرسش خود را نیافته اید می توانید آنرا در این قسمت مطرح کنید. ( )
پست الکترونیک *
پرسش *
سن
جنسیت
کد امنیتی زیر را وارد کنید.
CaptchaImage

کد پیگیری *
کد امنیتی زیر را وارد کنید.
CaptchaImage