سلام آیا صوت های نهج البلاغه شامل تمام کتاب هست یا برخی از خطبه ها و حکمت ها، ضمنا هزینه تهیه صوت ها چقدره؟ (کد: 414047)

باسمه تعالی

شامل بخشی از خطبه ها و حکمت ها می باشد. قیمت هر سی دی مبلغ دو هزار تومان است که برای دریافت به واحد سمعی بصری مراجعه نمایید.

سلام ودرود بیکران خدمت استاد بزرگ در رابطه با سوال کد ۴۱۴۰۲۳ شما درمورد داستان حضرت خضر (ع)ک ب خاطر قسم گدا خودشون رو ب بردگی فروختن تا ب گدا کمک،کنن فرمودید ک داستان را غیر شیعه ساخته اند در حالی ک داستان در بحار الانوار جلد چهارم آمده ومن بسیار بسیار گیج شده ام اگر داستان سندیت نداره پس چرا در کتابی ب این مهمی نگارش شده ؟؟؟واقعا از این ب بعد از کجا بفهمم ک چ چیز راست است چ چیز دروغ؟؟سندیت کتب را چگونه متوجه بشیم؟؟؟با دفاتر چند مرجع تقلید هم تماس گرفتم جواب درستی ب من ندادن روز پنجشنبه هم متاسفانه نتوانستم موفق بشم با شما تماس داشته باشم واین سوال برایم دغدغه شده بسیار سپاسگزار میشوم بابت پاسخگوییه کامل شما (کد: 414046)

باسمه تعالی

شما باید هرگاه می‌خواهید حدیثی را مطرح کنید، متن دقیقه آن را با سند ارسال کنید تا بر روی آن تفکر لازم صورت گیرد. اما برای اینکه شما اطلاع لازم از مسائل حدیث شناسی را داشته باشید، هر حدیثی که با قرآن کریم موافقت نداشته باشد و یا اینکه با احادیث دیگر، یا با سنت پیغمبر(ص) در تعارض باشد و یا اینکه دارای سند محکم و متقنی نباشد از دیدگاه شیعه پذیرفتنی نیست.

سلام علیکم چند دلیل برای اثبات اینکه قرآن تحریف نشده بیاورید لطفا (کد: 414045)

باسمه تعالی

در سوره مبارکه حجر می فرمایند "إِنَّا نَحْنُ نَزَّلْنَا الذِّكْرَ وَإِنَّا لَهُ لَحَافِظُونَ". این دلیل نقلی بر عدم تحریف قرآن است. اما دلیل عقلی اینکه هنوز کسی قرآنی دیگر مانند انجیل های متعدد نیاورده است که بگوید این قرآن هم در کنار قرآن کنونی است و بتواند ثابت کند که آن هم از ۱۴۰۰ سال پیش بوده است. پس اگر قرآن عقلاً تحریف شده بود باید الان تعدد در آن موجود بود.

باعرض سلام و خسته نباشید خدمت شما استاد گرامی. بنده چند روز پیش بعد از مشاجره با فردی از خانواده همسرم و ناراحت از آنها خوابیدم و خواب من در شب تا صبح بود خوابی دیدم به این صورت که در مکان بزرگی وارد شدم که زمین پر از سنگ ریزه های طوسی بود و در بین آنها تکه های از حالت لوله که در ظاهر اول احساس کردم زباله هستند اما دیدم یکی از آنها تکان خورد بعد از تکان خوردن دیدم مار هستش هم رنگ سنگ ریزه ها بود و قبل از تکان خوردن حالت استتار داشت و بعد ترسیدم دیدم دونه دونه همشون دارن تکون میخورن و به سمت من حرکت میکنن و من فریاد میزنم مار مار تعبیرش چیست؟ تعدادشان فراوان بود (کد: 414044)

باسمه تعالی

از عملی که انجام داده اید در ابتدا استغفار کنید و حداقل تا هفت روز روزی چهارصد مرتبه استغفار نمایید تا آثار آن کار از شما زایل شود.

سلام استاد در رابطه با سوال ۴۱۴۰۳۵ک پاسخ من را دادید خاستم بدونم خانم اقا بیان پیش شما ی شما جایی رو پیشنهادی میدین بهشون ک برن؟!؟ (کد: 414043)

باسمه تعالی

شما می توانید به موسسه فرهنگی قرآن و عترت شوق رضوان (بنیاد خانه قرآن)  مراجعه کرده و از خدمات آموزشی و مشاوره ای آن موسسه مورد تایید ما نیز هست استفاده نمایید. جهت دریافت وقت مشاوره در مکان فوق می توانید روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۹:۳۰ الی ۱۲:۳۰ و ۱۴:۳۰ الی ۱۶:۳۰ با شماره های ۵۵۷۷۷۷۱۷ و ۵۵۱۴۶۱۶۱ تماس بگیرید.

 

خوابی دیدم رفتم به مجلس یکی از آشناها که در واقعیت وضع مالی خوبی داره و درخواب یه جایی که ایشون دعوت کردند رفتیم و انگار عروسی در یه کاخ برگزار شده بود و خیلیا از آشناها اونجا بودند.وبهترین غذاها سرو میکردند.تعبیرش چیه؟ (کد: 414042)

باسمه تعالی

 حتما در آینده ای نزدیک برای یک میهمانی از شما دعوت می شود مواظب باشید معصیت پروردگار را در آن مهمانی مرتکب نشوید. 

سلام استاد خسته نباشید من همسرم دوسه ماهه ازدواج کردیم ولی هی اوضاع کار و کاسبیش بدتر میشه و همش میگه کو اون حرفایی ک می‌زدی ازدواج کنیم خدا کمک می‌کنه بی نیازمون می‌کنه... میخواستم بدونم شما دعایی ی ذکری دارین ک بخونیم ی حالا تو مغازش بچسبانم... خیلی ممنون میشم (کد: 414041)

باسمه تعالی

روز پنجشنبه ساعت 5:30 بعد از ظهر با موسسه جهت تماس مستقیم با جناب استاد مخملباف با شماره های زیر تماس بگیرید.
55390144 - 55370517

سلام در خواب دیدم که دارم ب‌ دنبال یک جن با سرعت بسیار زیاد میدوم و او هم با سرعت زیاد در حال فرار کردن بود، ایت ایا تغبیر خاصی دارد؟ یا چند وقتی است که زیاد خواب جن میبینم (کد: 414038)

باسمه تعالی

خیلی جالب است که بدانید اصلا جن دیدنی نیست و آنچه شما در خواب میبینید تصورات ذهنی شماست و به این گونه خوابها اضغاث احلام می گویند و لذا تعبیری نیز ندارند. اما شما برای این که دیگر این خواب ها را نبینید هر شب قبل از خواب وضو بگیرید و دیگر اینکه آیت الکرسی و ناس و فلق را بخوانید و نیز ۵۰ آیه از قرآن کریم. آن وقت خواهید دید که دیگر این خواب ها را نمی بینید.

سلام يكي از رفقا که خیلی انسان متقی و عالمی هست بسیار مقید است، و حالات عجیبی دارند، در خ‌واب دیده بود که بنده در خواب ایشان مشغول نماز شب خواندن هستم، آیا تعبیری برای حقیر دارد؟ (کد: 414036)

باسمه تعالی

اگر اهل نماز شب نیستید سعی کنید حداقل دو رکعت قبل از خواب یا بیشتر به نیت نماز شب بخوانید و اگر هم هستید که خداوند را شاکر باشید و در نماز های خود برای افراد گوناگون مخصوصا کسانی که از آنها زیاد خوشتان نمی آید(نه اینکه دشمنان مسلمانان باشند) دعا نمایید.

سلام استاد ب راهنمایی و کمک شما نیاز دارم دختر خواهر شوهرم دوماهه ازدواج کرده ک۲۰ سالشه و همسرش ۲۷ سالشه...اونا بعد از گذشت دوماه ب مشکل برخوردن و دخترخانم میخاد جدا بشه اون خانم از این دختر های امروزی و خیلی اصطلاحن حالایی و نازپرورده اس وهمش میگه شوهرم خجالتیه اصن مث بقیه مردا نیس اون اقا هم علاقه خیلی زیادی ب همسرش داره و بشدت حرفشو گوش میده ولی خب خجالتیه و اون خانم هم همش تو جمع و غیر جم ب همسرش بی احترامی می‌کنه و کوچیکش میکنه اصلا نمیزاره شوهرش بیاد دیدنش میاد پیشش از خونه بیرونش می‌کنه خیلی رفتار های بدی داره و بعد دوماه میگه ک طلاق میخاد اصلا هم ب مشاور و حرف بقیه ک تجربه دارن اهمیت نمی‌ده... طریقه اشنایی این دو نفر هم طوری بوده ک دختر خانم رفتن فال قهوه گرفتن بهشون گفتن اسم شوهرت محسنه این اقا محسن ک اومدن خاستگاری بدون مشاوره جواب مثبت داده و ی هفته ای عقد کردن...خانواده شوهرم خیلی ناراحت و مضطرب هستن دس ب هر دعا و ذکر نذر نیازی زدن ولی ب بن بست رسیدن از من خاستن ک از شما راهنمایی بخواهم میگن ایا دعایی ی حالا پیشنهادی شما دارید ک این مسئله ختم ب خیر بشه خیلی ممنون (کد: 414035)

باسمه تعالی

موضوعی را که شما فرموده اید با دعا قابل حل و رفع نیست. بلکه باید اول مقدمتاً آن خانم و آقا در یک جلسه حضور  به هم رسانند و از نزدیک با آنها صحبت شود تا از زبان هر دو مشکلات آنها استماع گردد و سپس در پایان نتیجه گیری شده و نسخه لازم برای رفع مشکلات بیان شود.

در صورتیکه پرسش خود را نیافته اید می توانید آنرا در این قسمت مطرح کنید. ( )
پست الکترونیک *
پرسش *
سن
جنسیت
کد امنیتی زیر را وارد کنید.
CaptchaImage

کد پیگیری *
کد امنیتی زیر را وارد کنید.
CaptchaImage