اعلانات

 • جلسه 16 - آخرین جلسه

  تاریخ جلسه: 98/7/20

  پاسخ به سوالات پیرامون مبحث جن

  1- آیا خود ابلیس می تواند به شکل حیوان درآید یا جسم حیوانات را در اختیار بگیرد؟   
  2- آیا جنیان می‌توانند بر اجسام تاثیر بگذارند؟  
  3- آیا همه جنیان فرزند ابلیس هستند؟  
  4- آیا درست است که شیطان می تواند در نطفه ی انسان شریک شود؟ 
  5- ...

  خلاصه متن این جلسه و دانلود...
 • خیرکم من تعلّم القرآن و علّمه

  پیامبر اکرم(ص): بهترین شما کسی است که قرآن را را تعلیم گیرد و تعلیم دهد.[نهج الفصاحة مجموعه کلمات قصار حضرت رسول ص473]

  ثبت نام تجوید و احکام شعبه مرکزی (ویژه برادران)

  از ساعت 19:30 الی 21
  مدارک ثبت نام: 2 قطعه عکس 3*4  و یک برگ کپی شناسنامه
  شرایط ثبت نام: شرط سنی 15 تا 40 سال
  مدرک حداقل پایان دوره ابتدایی

  آدرس: تهران، میدان قزوین، خیابان قلمستان پلاک 167

 • به مناسبت درگذشت مرحوم حاج محمد کاظم زینت بخش که از اعضای هیئت امنای کانون آموزش قرآن و تجوید بوده و از خیرین موثر در ساخت ساختمان مرکزی موسسه میقات القرآن به شمار می رفتند، مجلس ترحیمی در روز یکشنبه 21/7/98 از ساعت ۱۹ الی 20:30 در مسجد حجت بن الحسن -علیه السلام- واقع در سهروردی شمالی، نرسیده به میدان پالیزی برگزار می گردد. ضمناً چون آن مرحوم امروز جمعه به خاک سپرده شده‌اند، دوستانی که مایل هستند می توانند نماز لیلة الدفن را امشب به جای آورند. به نام مرحوم محمد کاظم زینت بخش فرزند محمد اسماعیل.

  کیفیت نماز لیلة الدفن:
  دو رکعت است، در رکعت اول سوره «حمد» و «آیت‌الکرسی» و در رکعت دوم سوره «حمد» و ده مرتبه سوره «قدر» بخواند، چون سلام داد بگوید:اللّٰهُمَّ صَلِّ عَلَىٰ مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ وَابْعَثْ ثَوابَها إِلىٰ قَبْرِ فلان.( به جاى «فلان»، نام میّت را ذکر کند)

 • جلسه پانزدهم

  تاریخ جلسه 98/7/13

  1- در زمان حضرت سلیمان(ع) مردم عادی نیز جنیان را در همان قالب مثالی که بودند می دیدند.

  2- ماجرای انگشتر حضرت سلیمان(ع) صحت ندارد. باید گفت قدرت از طریق خداوند متعال به روح داده شده و لذا خود پیامبر، نفس او، اعمال و دعای او است که کارایی دارد نه انگشتر او و چیزی که جنیان را به تسخیر در می آورد اذن پروردگار است نه چیز دیگر.

  3- از جنیان پیامبری مبعوث نشده است و آیات و روایات همگی دلالت بر این دارد که پیامبر و امامان آنها نیز همین پیامبر و امامان ما –سلام الله علیهم اجمعین- می باشند و از میان آیات قرآن کریم فقط یک آیه داریم که می فرماید "آیا از میان شما رسولی انتخاب نکردیم"، در اینجا نیز کلمه رسول به معنای فرستاده است نه پیامبر. مثل مومن آل فرعون یا ...

  ادامه مطلب و دانلود...
 • جلسه چهاردهم

  تاریخ جلسه 98/7/6

  در ادامه مطالب جلسه گذشته باید گفت کسی که دچار بیماری روحی می شود باید حتماً وقت گذاشته و روح خود را معالجه کند. 

  یکی از چیزهایی که در زمینه مغز و اعصاب به انسان وارد می شود تشنج کردن است.  مثلاً چنانچه حرارت بدن از حد طبیعی خود بالاتر برود، در بعضی از بدن ها حالت تشنج به وجود می‌آورد و با عدم رسیدگی به موقع ممکن است دچار نقص عضو نیز بشود. در گذشته یکی از مواردی که اگر برای کسی اتفاق می افتاد و به هر دلیلی دچار تشنج می شد می‌گفتند طرف جن زده شده است در حالی که اصلاً به جن ارتباطی ندارد. ...

  ادامه مطلب و دانلود...
 • اطلاعیه در خصوص کلاس شنبه ها

  قابل توجه کاربران عزیز، از این شنبه ششم مهر ماه، ان شاء الله کلاس اعتقادات جناب استاد مخملباف از ساعت 5:30 بعد از ظهر برگزار خواهد شد.

 • جلسه سیزدهم ...

  نود درصد روایات جعلی و خرافاتی که درباره اجنه وجود دارد از روایات اهل سنت گرفته شده که هیچ مبدأ درستی ندارد و خیلی جالب است که بدانید نویسندگان خارجی بسیاری که اصلا مسیحی و یهودی هستند و اعتقادی به خدای واقعی و پیامبران(ع) و پیامبر اسلام(ص) و ائمه(ع) ندارند، آمده اند درباره موجودی به نام جن که خالقش خدای تعالی است و اصلا خداوند آمده است بشر را از موجودی به نام جن مطلع کرده است، ده ها کتاب مستقل درباره جن نوشته اند و یک سری مزخرفات خنده دار را در آن کتابها آورده و به چاپ رسانده اند. به راستی علت این کار چیست؟

  علت این امر ترویج خرافات در بین مردم، استعمار و استثمار و استحمار کردن آنها، سرگرم کردن مردم و غارت منابع آنهاست. 

  ادامه مطلب و دانلود...
 • جلسه سیزدهم...

  وقتی دچار گرفتاری یا امری می شویم، در مرحله اول بررسی نمی کنیم که آیا کوتاهی کرده ایم یا فریب خورده ایم و نمی آییم علت ها و معلول هایش را بررسی کنیم و مستقیم رو به خرافات آورده و به آن نسبت می دهیم. در عالم هیچ چیزی بی دلیل اتفاق نمی افتد و باید علتش را بررسی کنیم و عدم انجام این کار عمدتاً علتش تنبلی است.

  در مورد خرافه، گذشتگان مانند بسیاری از مردم امروز، غالباً با حوادث و مسائلی روبرو می‌شدند که از تفسیر صحیح علمی یا فلسفی آن عاجز می ماندند و از طرفی طبع بشر، طبعی کنجکاو است که بالاخره  این مسئله چرا اتفاق افتاده است. لذا به دنبال تحقیق آن نرفته و آسانترین مسیر را برای پاسخ سوال خود انتخاب کرده و دست به جعل خرافه می زدند. لذا یک تفسیر خیالی درست می کردند و با آن سال ها زندگی می کردند. 

  برخی اختلافات و دعواها بر سر هیچ و پوچ بوده که متأسفانه تبدیل به یک سنت و یک واقعیت کاذب می شود و استمرار می یابد و تبدیل به یک خرافه می شود. بزرگ شدن با این تخیلات و خرافات و ترویج آن در بین فرزندان فاجعه‌بار می‌شود.

  پناه بردن به خرافات، راحت کردن وجدان خود و دور ماندن از قیل و قال های علمی و تجربی برای قشر تنبل در جامعه است.

  ادامه مطلب و دانلود...
 • جلسه سیزدهم

  تاریخ سخنرانی 30-6-1398

  واژه خرافه در کتاب فرهنگ عمید : "خرافه اعتقاد به چیزی از روی نادانی یا عمل ناشی از نادانی را گویند، ترس از ناشناخته ها، اعتقاد به جادو و بخت، درک نادرست برخی علت و معلول ها، و مانند آن".

  بیان مصداقی از درک نادرست برخی علت ها و معلول ها: انجام ندادن اموری مانند ازدواج که امری واجب است و در عوض پرداختن به برخی کارهای غیر ضروری که در اولویت قرار داده می شود و باعث عواقب ناخوشایندی می شود و در آخر نسبت دادن آن به برخی خرافات. (حتماً مورد مثال آن را در فایل صوتی استماع نمایید)

  ادامه مطلب و دانلود...
 • اگر کسی بخواهد بصورت دائمی از ادعیه ای استفاده کند که تقریباً حاجت خواستن، و رفع و دفع گرفتاری‌ها و مواردی از این دست را به همراه داشته باشد، می تواند از برنامه هفتگی زیر (که از دل مفاتیح الجنان و مفاتیح نوین به دست آمده) استفاده کند.

  ادامه مطلب...
 • دعای امام حسین علیه السلام برای رفع حاجات:

  امام سجاد علیه السلام فرمودند :
  پدرم روز شهادتش – روز عاشورا – در حالی که خون از تمامی بدنش در فوران بود مرا به سینه‌اش فشرد و گفت: پسر عزیزم! این دعا را حفظ کن که همانا مادرم فاطمه به من آموخت. و مادرم از رسول خدا – صلی الله‌ علیه وآله – آموخت و جبرئیل امین نیز به رسول خدا آموخت که در هنگام هر حاجت و نیازمندی و بر امر بزرگ و بر هنگام هر اندوه و بلایی که فرو می‌آید این‌گونه بخوان:

  «بحقِ یس و القرآن الکریم و بحقِ طه و القرآنِ العظیم یا مَن یَقدرُ علی حَوائج السائلین، یا مَن یَعلم ما فی الضّمیر یا منفّساً عَنِ المَکروبین، یا مُفَرجاً عَنِ المَغُمومین، یا راحِمَ الشّیخ الکبیر، یا رازقَ الطِفلَ الصّغیر، یا من لایحتاج الی التّفسیر صلّی علی محمّد و آل محمّد و افعل بی کذا و کذا »

  به جای کذا و کذا در عبارت دعا باید حاجت خود را بیان کرد.

  منبع: نفس المهموم، ۳۴۷

 • جلسه دوازدهم

  متن خلاصه موارد مطرح شده اضافه شد.

  دانلود...
 • جلسه 21: تاریخ سخنرانی 98/6/19

  مطالب این جلسه:

  1- قضیه کندن چاه توسط امام(ع) در پشت خیمه ها.

  2- تطهیر یزید –لعنة الله علیه- توسط ابن تیمه در کتاب منهاج السنة!

  3- تحریف تاریخ توسط ابن کثیر دمشقی مبنی بر مذاکره بین عمر بن سعد و امام(ع) و اشکال وارده بر آن.

  4- گزارش عُقبة بن سمعان غلام رباب و از همراهان امام حسین(ع) در واقعه کربلا مبنی بر اینکه امام حسین(ع) هرگز درخواست نکرد تا اجازه دهند نزد یزید بن معاویه برود یا او را به مرزهای دور دست ببرند.

  5- صحبت های امام(ع) با عمر بن سعد.

  6- لعنت کردن امام(ع) عمر بن سعد را.

  7- منظور از جمله امام(ع) که به عمر بن سعد فرمود: "از گندم عراق نخوری" چه بود؟

  8- گزارش کذب عمر بن سعد به عبید الله بن زیاد که در تاریخ طبری نقل شده است.

  9- زندگی کثیف، خراب کردن همه پل ها پشت سر خود، طمع داشتن به یک چیز دنیایی و زودگذر و فروختن نوه پیغمبر(ص) به یک حکومت چند روزه دنیایی که آن هم به وی نرسید، کاری بود که عمر بن سعد انجام داد و مشمول عذاب ابدی و لعنت پروردگار و ملائکه شد و اسمش در زیارت عاشورا قرار گرفت که تا قیامت مورد لعن هر کس که آنرا می خواند بشود.

  10- مقتل خوانی.

   

  دانلود...
 • #حدیث_محرم

  🏴 امام حسین(ع) بر برادرش امام حسن(ع) داخل شد. چون او را بدید بگریست. آن حضرت گفت: ای اباعبدالله! از چه گریه می‌کنی؟ گفت: از آنچه با تو می‌کنند. امام حسن(ع) گفت: آنچه بر سر من آید زهری است که بدان کشته می‌شوم و روزی مانند روز تو نیست که ۳۰هزار تن بر تو گرد آیند و همه ادعا کنند از امت جد ما هستند. پس بر کشتن و ریختن خون تو و هتک حرم و اسیر کردن زنان و فرزندان و تاراج بار و بنه تو اجتماع کنند. در این حال لعنت بر بنی‌امیه نازل شود و آسمان خون ببارد و همه چیز بر تو بگرید، حتی وحشیان بیابان‌ها و ماهیان در دریاها.

  ➖ترجمه نفس المهموم، ص۵۰

 • جلسه 20: تاریخ سخنرانی 98/6/18

  مطالب این جلسه:

  1- نامه ی پسر مرجانه (عبید الله بن زیاد) به عمر بن سعد-لعنة الله علیهما- برای کشتن امام(ع) و مثله کردن و تاختن اسب بر پیکر مطهرش!

  2- چگونه پسر مرجانه جرأت به نوشتن چنین نامه ای علیه سید جوانان اهل بهشت می کند؟

  3- بدترین جنبندگان، نگاهی به آیه شریفه "إِنَّ شَرَّ الدَّوَابِّ عِنْدَ اللَّهِ الصُّمُّ الْبُكْمُ الَّذِينَ لَا يَعْقِلُونَ- انفال 22".

  4- تغییر جامعه به ندرت و از بین رفتن ارزش ها.

  5- بررسی کامل مسئله ی آب و کیفیت و چگونگی عارض شدن عطش در کربلا.

  6- مصداق آیه "بِدُخانٍ مُبِین" در سوره مبارکه دخان.

  7- نقش زنانِ برخی از افراد که به مناصب و مقاماتی می رسند در گمراهی آنها.

  8- هدف دشمن از بستن شریعه فرات چه بود؟

  9- مقتل خوانی حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام.

   

  دانلود...
 • #حدیث_محرم

  🏴 شیخ کشی از زید شحّام روایت کرده است که: من با جماعتی از اهل کوفه در خدمت حضرت صادق(ع) بودیم که جعفر بن عفّان وارد شد، حضرت او را اکرام فرمود و نزدیک خود نشانید. سپس فرمود: یا جعفر! عرض کرد: لبیک، خدا مرا فدای تو گرداند. حضرت فرمود: به من رسیده که تو در مرثیه حسین(ع) شعر  می‌گویی و نیکو  می‌گویی. عرض کرد: بلی، فدای تو شوم. فرمود که: پس بخوان. چون جعفر مرثیه خواند، حضرت و حاضرین مجلس گریستند و حضرت آنقدر گریست که اشک چشم مبارکش بر محاسن شریفش جاری شد.

  پس فرمود: به خدا سوگند که ملائکه مقربان در اینجا حاضر شدند و مرثیه تو را برای حسین(ع) شنیدند و زیاده از آنچه ما گریستیم گریستند و به تحقیق که حق تعالی در همین ساعت بهشت را با تمام نعمت‌های آن برای تو واجب گردانید و گناهان تو را آمرزید.

  سپس فرمود: جعفر! می‌خواهی که زیادتر بگویم؟ گفت: بلی سید من. فرمود که: هر که در مرثیه حسین(ع) شعری بگوید و بگرید و بگریاند، البته حق تعالی بهشت را برای او واجب گرداند و بیامرزد او را.

  منتهی الآمال، ج۱، ص۳۷۹

 • جلسه 19: تاریخ سخنرانی 98/6/17

  مطالب این جلسه:

  1- تذکر امیرالمومنین(ع) به عمر بن سعد در انتخاب بین بهشت و جهنم

  2- امتناع سران لشکر عمر بن سعد از رساندن پیام وی به امام(ع) زیرا آنها خود از دعوت کننده گان امام(ع) به کوفه بودند!

  3- امام معصوم همواره وظایفی را که خداوند برایش ترسیم کرده است را انجام می دهد و هرگز بر اساس هیجان و احساسات عمل نمی کند.

  4- پاسخ به این سوال که مگر امام(ع) علم غیب ندارد و از فکر مردان کوفی آگاه نبود، پس چرا به سمت کوفه حرکت کرد؟

  5- ماجرای رسیدن عمر بن سعد به امام(ع) در کربلا و ارسال پیام های او.

  6- زحمت و تلاش فوق العاده عبید الله بن زیاد برای راضی کردن مردم به کشتن امام(ع) در حالی که مردم می دانستند اینکار آنها را به سوی جهنم خواهد کشاند!

  7- معاویه و اثر تبلیغات وی در شام.

  8- تفاوت مردم شام با مردم کوفه.

  9- تبلیغات امروزه دشمن، متأسّی از گذشته.

  10- نرمش عبید الله بن زیاد برای جنگ با امام(ع) و دخالت شمر در شعله ور کردن آتش جنگ.

  11- امیر المومنین(ع): ثواب اصلاح ذات البین بالاتر از ده هزار رکعت نماز مستحبی است.

  دانلود...